Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç satarken alırken fiyat nasıl belirleme hakkında

lathander

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Selam,

araçı alırken de fikrim yoktu, hala da bu konu benim için çok dumanlı.

Arabamın sıfırı 80bin lira sanırım şu an. sahibinden.com'da 2015 modeli için aynı parayı isteyenler var. bu adam hobi amaçlı spor olsun diye mi ilan açıyor ? yoksa jant sunroof vs.. sıfırla aynı parayı hak edecek kadar farkı kapatabilir mi ? ama 2017'de 2015'de olmayan bir dolu yeni özellik var.

Başka modellerde de öyle. Arabayı değiştirsem mi diye belli bir yıl model bir donanım arabaya bakıyorum. her şeyi aynı km'si yakın , boyası vs.. yakın araçlar arasında %30'a kadar fark oluyor ? pahalı iyi ucuz kötü diye de bir şey yok. bir mantığa oturtmak imkansız malum sitedeki ilanları.

Siz araç alırken ve satarken neleri referans alıyorsunuz ?

Teşekkürler,

Eski tarihli ilanlara genelde bakmam en fazla 3 gündür satılırdı zaten iyi bişe olsa mantıgı var bende.

Fiyat çok ucuz yazılmış araçlardan kıllanıyorum yüksek fiyatlarla pazarlık yapmak daha güvenli geliyor.

İlk sahibi olması,servis bakımlı olması,boya kaza durumu vs vs diye gidiyor.

ama malum site kafayı yemiş sıfırından pahalı yazıyor 10bindeki arabasını ama en az 2 3 arası pazarlık yapılabiliyor bir çoğuyla.

ben aracımı 4250 lira aşa aldım sahıbınden comdan param kalmadı satış masraflarını bile karşıya ödettim :D ortalık simsardan geçilmediği için ciddi alıcılar her zaman kazanır...binici için sorun yok al sat işleri yapanın işi zor

Geri
Üst Alt