Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arac Muayenesinde benden de bir tecrube ve bir de soru...

007

Kayıtlı Üye
Bu buyukcekmece aymerkezin oradaki muayene istasyonuna arkadasimin stock leonunu goturduk..sadece cam filmi var..kusursuz olarak gecti..cam filmi bizi degil polisi baglar dedi..ben de dogal olarak tavani sordum..tavan folyolu gecmez dedi..cok iyi niyetli dostca davranan biriydi buna ragmen sokturup gel muayeneden hemen sonra yine taktir dedi:) hicbirsekilde ruhsatta cift renk yazmiyorsa gecemez dedi...Simdi sorum su :aranizda folyolu tavani geciren ve nerede yaptirdigini soyleyebilecek biri var mi? ya da bana bu konuda yardim edecek biri...1 ayim var..bulmam gerekiyor....

Acaba tavan %30dan fazlami? buna acil yardim istiyorum arkadaslar yoksa sokturucem...

3 ay önce çift renk olarak ruhsata işlettim ek 1 doldurman gerekir ve istediğin rengi ek1 yazıp muayene istasyonuna gidip renk tespiti için geldim dersen hallederler 3 ay önce böleydi değişmediyse yine böyle:)

Ruhsatla falan ugrasmak istemiyorum acikcasi...

bende baya bi uğraşırım diye düşünmüştüm ama sandığım kolay oldu 2 gün içinde hallettim

Acaba tavan %30dan fazlami? buna acil yardim istiyorum arkadaslar yoksa sokturucem...

Aracın %30 undan fazlasında renk değişimi söz konusuysa ruhsata çift renk olarak işletilmesi gerekir ek-1 belgesi ile muayene istasyonuna giderek renk tespiti yaptırıp emniyete giderek tek yaprak ruhsat değişimi yapmanız gerekir. Ek-1 belgesi 10tl ,Muayene 125 tl ,tek yaprak ruhsat değişimide 60 tl şeklinde size yaklaşık 200 lira gibi bir maliyet çıkar

alıntıdır

Anlasildi bir tanidik bulamazsak sokturucez..

Aracın %30 undan fazlasında renk değişimi söz konusuysa ruhsata çift renk olarak işletilmesi gerekir ek-1 belgesi ile muayene istasyonuna giderek renk tespiti yaptırıp emniyete giderek tek yaprak ruhsat değişimi yapmanız gerekir. Ek-1 belgesi 10tl ,Muayene 125 tl ,tek yaprak ruhsat değişimide 60 tl şeklinde size yaklaşık 200 lira gibi bir maliyet çıkar

alıntıdır

muayene istasyonuna herhangi para ödemene gerek yok sadece ek1 ve tek yaprak ruhsat o da 60 tl yani bi daha muayeneye girmeye gerek yok arabanın muayenesi varsa..

bi forum sitesinde baktımda millet birbirine girmiş tavan folyo kaplama yüzüne nerdeyse kavga edicekler :D

Geri
Üst Alt