Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Muayenesi Hakkında Kafanıza Takılanlar

Merhaba
Ekim ayında bende ilk muayeneye gireceğim.
-Sis farlarımda çakar modül var fakat kaput içenden ayarlayınca sürekli sabit yanabiliyor. Kontrollerde bu tür modul varmı yokmu diya bakıyorlarmı,
-Arka 3. Stop çakarlı bir şekilde geçermi muayeneden,
Vag ile açtığım özelliklerden
-Geri viteste sis ışığı yanıyor,
-Gündüz ledleri sinyaller ile zıt yanıyor
-Spor modda amerikan park açık bu muayene sırasında anlaşılırmı,
Birde son olarak sinyaller ile ön sis farları yanıyor bunların hangilerini kapatmalıyım?

SM-G570F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba hocam sislerdeki çakarlar iptal sisler sabit yansın ledse sorun yok xenonsa değişecek 3. fren lambası sabit yanıcak çakar modülü iptal geri vites lambası beyaz arka sis lambası kırmızı yanacak geri vitese takınca arka sis yanmıcak sinyallerle gündüz farlarının beraber yanıp sönmesi sıkıntı değil sinyallerle ön sisler beraber yanıp sönüyorsa onuda iptal ettirin sisler sabit yansın

catlak on far muayeneden gecer mi?
geçmez
[doublepost=1499405695,1499405565][/doublepost]
Ben bir onceki aracimda catlak bile olmayan derin cizikli fardan kalmistim. Hem de cizigin aydinlatma bolgesi ile alakasi yoktu.
aydınlatma bölgesinde olup olmamasıyla ilgili durum yok farda olan çatlak kırık zamanla farın içine su alarak ampulün kesmesine hatta devreyi yakmaya kadar gider bu yüzden ağır kusur

aydınlatma bölgesinde olup olmamasıyla ilgili durum yok farda olan çatlak kırık zamanla farın içine su alarak ampulün kesmesine hatta devreyi yakmaya kadar gider bu yüzden ağır kusur

Doğrudur zaten sonradan farkettim kusur tablosunda o şekilde geçiyormuş.
Kural varsa uyarız. Sonrasında ben de farı sattım yerine çıkma far alıp geçmiştim.

Bundan 20-25 yıl önce muayenelerin nasıl yapıldığını bildiğim için şimdiki sisteme saygım var desem yeridir.
Eskiden kaputu kaldırıyorlardı motor varsa geçiyordun :)
veya pahalı bir araba kullanıyorsan eksiksiz olan arabaya memur uyuzluk çıkartıyordu ruhsat arasına 20 tl sıkıştırıp geçiyordun.

Çatlak farıma muayene sıkıntı çıkarmadılar fakat egzoz muayenesinden kaldım yer gölcük tüv.
egzoz emisyonunu nasıl düzeltirim?

Çatlak farıma muayene sıkıntı çıkarmadılar fakat egzoz muayenesinden kaldım yer gölcük tüv.
egzoz emisyonunu nasıl düzeltirim?
Egzost ta katalizör yok diyemi kaldin.Ben katalizor yok diye disardan aldim.egzostu.Disardaki olcümde normal çıktı.Yakında gidecem bakalım gecebilecekmiyim.

Egzost ta katalizör yok diyemi kaldin.Ben katalizor yok diye disardan aldim.egzostu.Disardaki olcümde normal çıktı.Yakında gidecem bakalım gecebilecekmiyim.
katalizörün için parçalandı büyük ihtimal hafif zırıltılı tok bir sesi var hoşuma gidiyor ellettirmek de istemiyorum:D
[doublepost=1500758081,1500757966][/doublepost]
egzozu temizlettiricen veya dışarıdan tekrar ücret ödeyip tek seferde alıcan
tüvdeki egzoz muayenesinden kaldım,şimdi dışarıda tekrar yaptırıp geçermiyim?
öyle olursa egzoz falan uğraşmadan 50tl daha verip işimi hallederim o zaman

Geri
Üst Alt