Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Muayenesi Hakkında Kafanıza Takılanlar

bakanlık tarafından yeni kusurlar çıkartıldı bakanlığın internet sitesinden kusır tablosunu inceleyin ben dahil muayenede sıkıntılar artacak gibi ince detaylar gelmiş üçüncü fren lambası yanmaması hafif kusur iken ağır kusur olmuş sinyal lambası rengi amber (kehribar) rengi dışında yanarsa ağır kusur ve dahası...
[doublepost=1498005051,1498004954][/doublepost]

orjinal amerikan arabaları haricinde çapraz yanan sinyal lambaları ağır kusur ama bugün bir kontrol edeyim döküman gelicekti tekrar yazarım

merhabalar,
kuzeylee'nin arabasındaki sorun (el freni tutmama) benim arabada da var gerçekten fren balatasından mıdır?
bende en kısa zamanda sadece bu sorun için fren hidroliğinde sorun vardır diye ustaya götürecektim.eğer balatadansa daha kolay olur işim.

balatadan diskten kampanadan herşeyden olabilir iyi bir ustaya götürüp göstermek lazım
[doublepost=1498234624,1498054850][/doublepost]03/07/2017 tarihinden itibaren yeni yönetmelik geliyor ulaştırma bakanlığının sitesinden yeni eklenen kusurları kontrol edin muayenede uğraşmayın App plaka mühürsüz plaka plaka aydınlatmasının sarı renk veya beyaz led dışında farklı bir renk olması dahi ağır kusur oluyor

Malum yeni düzenlemeyle plakadaki vidalardan dolayı muayeneden geçemiyoruz.
Peki yeni yönetmelikte 11x52 cm dışındaki plakalar da geçemeyecekmiş
aracımda önde bugüne kadar standart olarak kullanılan kare plaka var. Bunlar geçebilecek mi muayeneden?

Merhaba,benim aracimda katalizor yakirti yapiyordu ustaya goturdum cikmasi 350 tl universal 600 tl orjinali ise serviste 2000-2500tl.bende 150 ye susturucu yarma taktirdim.
Ariza lambasi yanmadi arac lpgli egzost duman atmiyor.Egzost muayenesini Tüv de degil disarda ozel bir yere yaptirsam muayeneden gecermi.

Seat ibiza 2004 1.4 lt 101 Hp Signo

Malum yeni düzenlemeyle plakadaki vidalardan dolayı muayeneden geçemiyoruz.
Peki yeni yönetmelikte 11x52 cm dışındaki plakalar da geçemeyecekmiş
aracımda önde bugüne kadar standart olarak kullanılan kare plaka var. Bunlar geçebilecek mi muayeneden?

kare dikdörtgen plaka diye birşey belirtilmedi plakadaki vidalar plaka üzerindeki karakterleri değiştirmiyorsa sıkıntı yaratmıyor yanlış yorumlanmasın
[doublepost=1499184149,1499184069][/doublepost]
Merhaba,benim aracimda katalizor yakirti yapiyordu ustaya goturdum cikmasi 350 tl universal 600 tl orjinali ise serviste 2000-2500tl.bende 150 ye susturucu yarma taktirdim.
Ariza lambasi yanmadi arac lpgli egzost duman atmiyor.Egzost muayenesini Tüv de degil disarda ozel bir yere yaptirsam muayeneden gecermi.

dışarıda yaştırdığın egzoz muayenesinden geçersin fakat muayenede tecrübeli birine denk gelirsen katalizörün olmadığını farkeder kalırsın

Yani arac uretim ozelliginin biri eksikse gecirmezler diyorsunuz.Ben egozst emisyonu disarda yaptiracam sonra muayeneye gidecem.

Yani arac uretim ozelliginin biri eksikse gecirmezler diyorsunuz.Ben egozst emisyonu disarda yaptiracam sonra muayeneye gidecem.

evet egzoz sisteminde bulunan orjinalinde varsa katalizör ve son susturucu zorunlu 2000 model öncesinde her araçta olmayabiliyor

Geri
Üst Alt