Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç LPG de200 km de 40-50 tl lik benzin yaktı

LPG ayarlarınında yanlışlık var bunu düzelttirmeniz lazım tesisatı takan yerde
ayrıca merak ettim size kim gasitaly markasını önerdi ?

Ayardan dolayı benzin yakmaz. Ayar yablızca lpg tuketımıne mudahale eder. Benzin tüketimine müdahale etmez.

Kullanım sırasında lpg dügmesini takip ettinizmi hiç. Kırmızya (Benzine) dönüş yapıp - yapmadıgını izledinizmi. Bu önemli çünki ustanızda bunu soracaktır. izlediyseniz hangi durumlarda geçiyor.

Ani yüklenmelerde geçiyorsa ikazlı şekilde, gas basıncı düşmüş olabilir.

Anlık zamnlarda belli belirsiz geçiyorsa. akü üzerindeki lpg kablolarını kontrol ediniz bağlantı gevşek kalmış olup gir cık işlemi yapabilir. Birde sigortayı değiştiriniz. Çıkan sigorta amperini kullanın.

Diğer bir olasılıkta devir hissetme kablosunda bir sorun vardır. fakt bunu sizin kontrol etme şansınız yok.

Zor bir olasılık ama yinede yazayım. Bir müşterimiz motorcuya gittikten sonra yapılan işlem sonrası baglantılar yanlış yapılmıstı. 3 silindir gas 1 silindir benzin yakar halde gelmişti. Tabi müşteri bunu bilmiyor sade sizin şikayetteki gibi benzinde yakıyor demişti bize. yapılan kontrolde bir silindire giden soketler ters baglnmış ve o silindir her şekilde benzin basıyordu motora.

gasitaly yeni atılımda, kullandığı malzemeler gerçekten kaliteli ve yerli üretim malzeme kullanmıyorlar, bazı marka/modellerde, ebnzin azalmasa da ibre düşer, buna bakmalı, depoyu tam doldurun ki zaten oradaki benzin sizin , ayrıca pompa da aşırı ısınmaz, 4 depo lpg bitince yeniden benzini tam doldurun, bu ölçüm sağlıklıdır.

gasitaly yeni atılımda, kullandığı malzemeler gerçekten kaliteli ve yerli üretim malzeme kullanmıyorlar, bazı marka/modellerde, ebnzin azalmasa da ibre düşer, buna bakmalı, depoyu tam doldurun ki zaten oradaki benzin sizin , ayrıca pompa da aşırı ısınmaz, 4 depo lpg bitince yeniden benzini tam doldurun, bu ölçüm sağlıklıdır.

Abi benzinin azalmaması ve ibrenin düşmesi nasıl oluyor? Araç sarıya geçince 4 lt (20TL) benzin koydum, 250-300 km yol yaptım yine sarı yandı...

aynen Çağlar ağbinin dediği gibi benzin tüketmesede ibresi düşen uyarı lambası yanan araçlar var araç 48 saat falan çalışmadan durdugunda yakıt göstergesi eski yerine geliyormuş yada kutup başlarından ayırıp geri taktıgınızda benzin ibresi yerine geliyormuş. Ama depoyu full yapıp 3-4 depo sonra tekrar full yapmak en kolay ölçümdür her depoda ne kadar benzin yaktıgını görmek için

arkadaşlar bu gün gaz taktırdığım yere gittim ve benzin rolantisinde sorun olduğunu yaptırıp öyle gelmemi söylediler ..
sanırsam haklılar çünkü araç benzinde inanılmaz çalışıyor devir saati 1300 1500 görüyor ve yerinde durmuyor !
bu sorun için kendi ustama gittim pek bir şey anlamadı ama motorun hava ayarlarıyla oynadı biraz düzeldi iki gün sür pazartesi gel olmazsa tanıdık motorcuya gideriz dedi..

gasitaly firmasında ki çocuklar evet araç benzini fazla yakmış ama önce benzin rolantisini halledin dediler.. sizce doğru bir işlem mi uyguluyorum yardımcı olan fikrini ve zamanını paylaşan herkese çok teşekkürler tek tek okuyor ve teşekkür ediyorum Allah razı olsun :)

Ne alaka, Rolanti ile benzin tüketimi. Sizin şikayetiniz rolanti yüksekliği değildiki sizi o tarafa yönlerdirmişler.

bende anlamadım ama ga zşirketine gittiğimde aracı benzine aldılar ve bende kendi gözümle gördüm benzinde inanılmaz sıkıntı var..
birde başka bir gaz şirketinde çalışan yetkili makina mühendisi arkadaşım varmış (bende makaina mühendisiyim) benzin tüketimini ona sordum..
o da seat cordobaların bunu hep yaptığını bunun nedeninin araçata ki kalan yakıt miktarını şamandıradan değilde tekerden alıyormuş yani gidilen yoldan sonuca ulaşıyormuş..
bana araca 5 tl lik benzin koy gör bak ibre ne olacak dedi birazdan çıkıp deneyecem abilerim kardeşlerim o zaman sonucu yazarım..
benzin rolantisine gelince aracın motorunda hava kaçağı varmış kendi tanıdığım usta baktı pek anlamadım bir kaç müdehale yaptı düzeldi iki gün sür pazartesi olmazsa tanıdık motorcuya gideriz dedi.. iki gün deme yapıcam :))

Yakıtı tekerden düşürme olayını (Araç gasla gidersin fakat teker döndüğü için araç benzin eksilttiğini zanneder ve benzin ibreyi düşürür) sadece Fransız 2004 model üstü araçları yapar. (Reno-citroen-pejo) Birde honda nın 2011 den sonraki accord ve ctiy modeli). Bunun haricinde alman araçlarında zaten o bahsedilen konu olmaz. Olsa bile neden şimdi oldu. Lpg takıldıgı gün aynı sikayeti yapman gerekirdi. Seat cordaba dahil hiçbir alman aracı tekerden benzin ibresini düşürmez.

bahsi geçen yakıt değeri göstergedeki değermi ? yoksa hakikaten deponun ( benzin ) boşaldığına eminmisiniz ?
Benim başıma megane II aracımda gelmişti.. Bazı araçlarda yaptığı km ve yakıt değerine göre benzin göstergesi depo dolu olsada düşebiliyor ? Bence benzin deponuz doludur..

Geri
Üst Alt