Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arac izolasyonu

arkadaşlar ankarada olan herkese yardımcı olabilirim hatta tam şu anda araç izalasyon malzemesi satıyorum :D

:eek:key: :eek:key: budur
bak işte ihtiyacı olanlar kaçırmasın çok daha bilgili ve teferruata girerek soruları çok daha kolay yanıtlayacaktır kardeşim

nasıl bir izolasyon istiyorsunuz ses sistemi içinmi yoksa tüm yalıtım için mi buna karar verin
ses müzik sistemi için klasik dynamat yeterli olur , kapıların tamamını söktürün iç kısmın altına kadar gitmesi lazım , aynı zamanda bagaj ve tavan da olmalı ,

yalıtım içinse kullanacağınız marka würth olmalı, ha müzik tesisatı için olanlarda var onları da kullanabilirisiniz ama ben würth derim sağda solda ziebart vs gibi yerlerde yapılan yalıtım sistemleri 5 para etmez para tuzağı denilebilr boş yere para vermeyin yalıtım aracın ulaşabilen heryerine yapılırsa sonuç verir yoksa lifte kaldırıp altına sıvı yalıtım malzemesi sıkmakla olmaz bu işler.
yapacağınız şey şu württen gerekli malzemeleri alacaksınız aracın kapılarının döşemeleri sökülecek levha şeklinde malzemeler dip köşe açık kalmayacak şekilde monte edilecek
sonra koltuklar ve halı sökülecek tabana bu malzeme döşenecek sonra bagaja da aynı şeklide en son tekerlek davlumbazları sökülecek çamurluk ve motor ağzına kadar würth sıvı yalıtım sıkılacak sonrasında işlem tamamdır sessiz sessiz gezilecek bu şekilde %60 sonuç alırsınız aksi halde diğer uygulamalara boş yere para vermeyin[/QUO
cok saol zafer abı benım ses sıstemıyle ısım yok sadece arabaya bındığımde sesın olmasını ıstemıyorum yakın zamanda yenı araba alacağım ıçın hayalımdekı aracı alınca komple yaptırayım dıyorum fıyat nasıl olur abı pekı yada bıldığın onerebılecegın bı yer var mı

arkadaşlar ankarada olan herkese yardımcı olabilirim hatta tam şu anda araç izalasyon malzemesi satıyorum :D
yenı arabamı aldığımda yanındayım ozaman eşimde ankaralı hem bı ayagımız hep orda pekı nasıl yaptırırız bu ışı neye mal olur yunus kardesım tavsıye edermısın

İbizaya komple izolasyon yaptırsam würth te neye malolur acaba?

aracınızın m2 sine göre kullanacağınız malzeme artar yada azalır, würth ün ses izolasyon malzemesi içinde 4-5 levha olarak tek bir pakette satılıyor ayrıca püskürtme sıvısı da alacaksınız , fiyat olarak diğerlerinden belki pahalıya gelebilir ama bu işleri yapan satıcı arkadaşlar çok daha iyi fiyat bilgisi vereceklerdir yada würth sitesinden bilgi alabilirsiniz

Bende fiyat olarak ortalama maliyeti merak ettim doğrusu...

zafer abı malıyetı ne kadara mal oldu bılmem ama aracın masalla ıcerıye hıcbır sesı almıyor

evet fiyatta önemli bi kastas ankaradaki arkdaş bi fiyat versen dost işi :)

bana 1500 e mal oldu işçilik sökme takma herşey dahil

Ses izolasyonunda dikkat edilmesi gereken bir nokta: torpido dahil sökerek izolasyon yapılmadıkça, motor sesi şikayeti başlar zira diğer seslerin duyulması azalacağı için (desibel azalmaz frekans değişir) motor sesi daha çok dikkat çekmeye başlıyor, aslında yol sesini azaltan tek çözüm, suspansiyon izolasyonu. Yay etrafına geçirilen bir malzeme var (henüz Türkiye de rastlamadım), bu kullanılırsa yol sesi oldukça azalıyor.

Geri
Üst Alt