Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç içi boyama yada kaplama

eserbaba

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bugun farkketim, kapılardaki içten tutma yerlerinin (otomatik cam açma tuşlarının orası) boyalarının solmaya başladığını gördüm ve bu kısma neler yapabileceğimi aileme (SCW) danışmak istedim. Arkadaşlar boya, plast dip, kaplama vs. neler yapabilirim, maliyet ne kadar olur. birde daha önce bu tip bir uygulama yapmış olan varsa foto ile bana yardımcı olabilir.

Tampon desen plastidip ile güzel boyanıyor :)
Ama işte devamlı el altında olan yerde plastidip ya da folyo ile kaplama ne kadar performans verir ki? Soyulma ihtimali yüksek gibi. Şu normal sprey boyalarla daha mı iyi olur ki...

Tampon desen plastidip ile güzel boyanıyor :)
Ama işte devamlı el altında olan yerde plastidip ya da folyo ile kaplama ne kadar performans verir ki? Soyulma ihtimali yüksek gibi. Şu normal sprey boyalarla daha mı iyi olur ki...
plasti dip için tamponda bile 1 yıl sıkıntısız kullanılıyor diye duydum. Düşünün bu tampon yağmur, çamur,sıcak,su herşeyi görüyor. Ama iç aksamı sadece kapı açarken günde en fazla 5-6 kere değecem. Bende bilemedim, engin ecrübelerinize ihtiyacım var.

plasti dip için tamponda bile 1 yıl sıkıntısız kullanılıyor diye duydum. Düşünün bu tampon yağmur, çamur,sıcak,su herşeyi görüyor. Ama iç aksamı sadece kapı açarken günde en fazla 5-6 kere değecem. Bende bilemedim, engin ecrübelerinize ihtiyacım var.
Arka tamponu plastidip ile boyayalı (resimdeki) 6-7 ay olmuştur rahat. Ne yağmurlar çamurlar gördü. Dediğin gibi şu bi aksaklık yok.
Hatta bir kere yıkamacı bildiğin fırca ile yıkadı ama gene birşey olmadı.
İşte benim aklımda soru işareti acaba elle devamlı aç kapa yapılan yerde sorun çıkar mı...
Bu gibi devamlı el altında kullanan biri varsa ve yanıtlarsa daha iyi olur.
Aslında @xure isimli arkadaşın aracı komple dipart ile boyalı. Dolayısı ile kapı kollarıda boyalı. Daha net cevap verecektir.

Plastidip önermem çünkü el sürekli temas halünde tekrar soyulacakdır direk boya ve üzerine vernik at misss jiç bişey olmaz

Beni EDS ler İYİ tanır

Günlük kullanım alanlarında kaplama sağlıklı değil kapı kolu iç torpido vs gibi yerlerde çok kullanışlı değil ha bişey olurmu olmaz fakat onarımı problemli olur :) Ben komple kaplama kullanıyorum aracı taş zift vs vs koruyormu evet koruyor memnunmuyum evet sıfır araç alsam bayiden ilk gideceğim yer kaplama

Geri
Üst Alt