Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

araç içi boyama yada kaplama

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında eserbaba tarafından paylaşıldı.

1. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

792
    494
    63
    arkadaşlar bugun farkketim, kapılardaki içten tutma yerlerinin (otomatik cam açma tuşlarının orası) boyalarının solmaya başladığını gördüm ve bu kısma neler yapabileceğimi aileme (SCW) danışmak istedim. Arkadaşlar boya, plast dip, kaplama vs. neler yapabilirim, maliyet ne kadar olur. birde daha önce bu tip bir uygulama yapmış olan varsa foto ile bana yardımcı olabilir.

Absolut, kirlisakal, dadaş34 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. bora55

bora55 SCW Üyesi

1.685
    839
    113
    Tampon desen plastidip ile güzel boyanıyor :)
    Ama işte devamlı el altında olan yerde plastidip ya da folyo ile kaplama ne kadar performans verir ki? Soyulma ihtimali yüksek gibi. Şu normal sprey boyalarla daha mı iyi olur ki...

Bunu beğendi. eserbaba bunu beğendi.
  3. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

792
    494
    63
    plasti dip için tamponda bile 1 yıl sıkıntısız kullanılıyor diye duydum. Düşünün bu tampon yağmur, çamur,sıcak,su herşeyi görüyor. Ama iç aksamı sadece kapı açarken günde en fazla 5-6 kere değecem. Bende bilemedim, engin ecrübelerinize ihtiyacım var.

4. bora55

bora55 SCW Üyesi

1.685
    839
    113
    Arka tamponu plastidip ile boyayalı (resimdeki) 6-7 ay olmuştur rahat. Ne yağmurlar çamurlar gördü. Dediğin gibi şu bi aksaklık yok.
    Hatta bir kere yıkamacı bildiğin fırca ile yıkadı ama gene birşey olmadı.
    İşte benim aklımda soru işareti acaba elle devamlı aç kapa yapılan yerde sorun çıkar mı...
    Bu gibi devamlı el altında kullanan biri varsa ve yanıtlarsa daha iyi olur.
    Aslında @xure isimli arkadaşın aracı komple dipart ile boyalı. Dolayısı ile kapı kollarıda boyalı. Daha net cevap verecektir.

5. KİREÇ

KİREÇ Moderatör

5.291
    4.476
    113
    Absolut, kirlisakal ve eserbaba bunu beğendi.
  6. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.524
    5.827
    113
    Plastidip önermem çünkü el sürekli temas halünde tekrar soyulacakdır direk boya ve üzerine vernik at misss jiç bişey olmaz

Beni EDS ler İYİ tanır

7. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

792
    494
    63
    kafam karıştı şimdi

Bunu beğendi. bora55 bunu beğendi.
  8. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

792
    494
    63
    ozaman diyorsun ki kaplama yapma. şimdi 2 seçenek arasında kaldım plasti dip yada boya

9. bora55

bora55 SCW Üyesi

1.685
    839
    113
    :D

10. xure

xure FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

1.163
    867
    113
    Günlük kullanım alanlarında kaplama sağlıklı değil kapı kolu iç torpido vs gibi yerlerde çok kullanışlı değil ha bişey olurmu olmaz fakat onarımı problemli olur :) Ben komple kaplama kullanıyorum aracı taş zift vs vs koruyormu evet koruyor memnunmuyum evet sıfır araç alsam bayiden ilk gideceğim yer kaplama

KİREÇ ve eserbaba bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş