Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç değişikliği?

Benzin bu fiyatlardayken ve LPG takılması 3500TL ve üstü olan bir aracı satmakta zorlanabilirsin diye düşünüyorum.

Aslında aralarında en az tüketen Golf GTI, Cupra ile çok az farkları var. Yalnız A4 de quattro olduğu için şehir içinde diğer ikisinden 1-2 lt fazla yakar..

baya kararsız kaldım bu araç konusunda..
alırsam yapılacak çok işi var...
hemen ilk iş jantları değişmeli çünkü çok kötü duruyor... 18" bbs ck ları buna takmam herhalde çünkü 1.6 da 18" kullandıysam, alt takımı güçlü 2.0t makinede 19" dan aşağı kullanmam gibi geliyor =)

herkes km ye takılmış baya ama bana sorarsanız 100.000 km bu araç için hiçbişey değil. araç 2.0 tfsi motor ilerde yapacağı tek arıza turbodur, onun ömrüde tamamen kullanıcının elinde. Mercedesde olsa audide olsa farketmiyor 100 binde herhangi bir araba aynı parçaları istiyor aşağı yukarı aynı masrafı çıkartıyor. Ben CLk mı 100bin km de sattım, bir dünyada masraf ettim 70 binden 100 bin km ye kadar. MB ler sağlam araçlar ama öyle şehir efsanesi gibi yağını suyunu koyuyosun ömür boyu gidiyo diye bişey yok :) Kaldıki bugünün teknolojisiyle 1.3 1.2 motorlar bile 300-400bin km yi sorunsuz yapıyorlar. Motor yapılmadan 250 bin km yaptık tofaş kartalla hemde eşşek gibi kullanarak :) Bence tam alınacak bir araç bide quattro tadından yenmez.

herkes km ye takılmış baya ama bana sorarsanız 100.000 km bu araç için hiçbişey değil. araç 2.0 tfsi motor ilerde yapacağı tek arıza turbodur, onun ömrüde tamamen kullanıcının elinde. Mercedesde olsa audide olsa farketmiyor 100 binde herhangi bir araba aynı parçaları istiyor aşağı yukarı aynı masrafı çıkartıyor. Ben CLk mı 100bin km de sattım, bir dünyada masraf ettim 70 binden 100 bin km ye kadar. MB ler sağlam araçlar ama öyle şehir efsanesi gibi yağını suyunu koyuyosun ömür boyu gidiyo diye bişey yok :) Kaldıki bugünün teknolojisiyle 1.3 1.2 motorlar bile 300-400bin km yi sorunsuz yapıyorlar. Motor yapılmadan 250 bin km yaptık tofaş kartalla hemde eşşek gibi kullanarak :) Bence tam alınacak bir araç bide quattro tadından yenmez.

Yorumuna katılıyorum ama motor ömrü ile motor hacmi doğru orantılı diye birşey yok en azından binek araçlarda.. :)

yurdum insanında km takıntısı resmen araba üreticilerinin ve bu işi ticarete döken insanların çıkardığı çok gereksiz bir detay. milletin içine öyle bir işlediler ki bunu, tamamen tüketim toplumu modunda ilerliyoruz. önemli olan yeni az kullanılmış olması değil, önemli olan gerektiği gibi kullanıp gerektiği gibi bakmaya devam edebilmek. benim içime sinseydi aracın km değerine hiç takılmadan yoluma devam edebilirdim.

valla hakan ben de senin gibi düşünüyorum...o yüzden gerçekten çok almak istiyorum bu aracı ama aileyi kesinlikle ikna edemiyorum ya..kafayı yicem... 5bin lira üzerine koyup böyle bir araç alma şansım varken yaptırmıyorlar...

Yorumuna katılıyorum ama motor ömrü ile motor hacmi doğru orantılı diye birşey yok en azından binek araçlarda.. :)

nasıl yok alp ? şöyle düşün , merdivenleri çıkarken sürekli zorlanan bir insan mı yoksa hep rahat rahat çıkan bir insan mı çok yaşar ? Motor ömrünü sadece hacime tabiki bağlayamassın ama doğru orantıda rolu vardır. 1.4 tsi ile 2.0 tsi la aynı şartlarda kullanıp aynı km yi sorunsuz bir şekilde yapman imkansız.

nasıl yok alp ? şöyle düşün , merdivenleri çıkarken sürekli zorlanan bir insan mı yoksa hep rahat rahat çıkan bir insan mı çok yaşar ? Motor ömrünü sadece hacime tabiki bağlayamassın ama doğru orantıda rolu vardır. 1.4 tsi ile 2.0 tsi la aynı şartlarda kullanıp aynı km yi sorunsuz bir şekilde yapman imkansız.

Birçok faktör var motor ömründe dinamik sıkıştırma, sıkıştırma, motor içindeki parçaların neden yapıldığı, say say bitmez..:)

Bu arada 2.0TFSI'lar en sık verdiği arıza bobin arızası. Volkan alırsan bobinlerini değiştirmende yarar var şimdiden söyliyeyim..

iyi niyet garantisinden değiştirebilirim..çünkü araç tüm bakımlarını doğuş oto kartalda yaptırmış..servislerde garanti bitmiş dahi olsa bobinler değişiyor iyi niyet garantisi altında..

bobinleri bedelsiz değiştiriyorlar. aracımı alır almaz 60 bin bakımına soktum 53 binde olmasına rağmen, faturada değiştiğini belirtmişler 1 lira dahide alınmamış.

Geri
Üst Alt