Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Araç değişikliği?

Konu, 'Sohbet' kısmında aux tarafından paylaşıldı.

1. aux

aux SCW Üyesi

1.852
    7
    38
    Herkese selamlar;
    Bir çoğunuz aracımı biliyor, 2007 model 44.700 km'de ilk günkü gibi tertemiz 1.6 Sport Up.
    Üzerindeki aksesuarların hepsini birbirini tamamlıyor..
    Kısaca bahsetmek gerekirse
    BBS CK 18" + P zero rosso lastikler 11.000km'de
    Koni Yumuşaklık ayarlı Amortisör + Eibach -5cm sportline yaylar
    Bixenon farlar
    Cupra ön Tampon
    Parlak Beyaz kaplama (Altındaki boyası dipdiri , pek çoğunuz cila günlerimi hatırlayacaktır:D )
    Yan marşpiyeller
    Orjinal kol dayama
    Krom Göstergeler
    Piano black iç trimler

Aracımı gerçekten çok seviyorum ve her baktığımda haz alıyorum..Ancak şu an karşımda şöyle bir seçenek var.
    B7 Kasa Audi A4 2.0Turbo Quattro Şampanya Bej Renk
    2006 model 90.000KM'de araç.
    Kazasız.
    S-line değil. ilave olarak Bej Deri döşeme + Orjinal Bixenon farlar var.
    Sahibi sakin bir sürücü,aracın yıpranmadığına çok çok eminim.bizden bir araç alıp takasa bunu vermek istiyor.Onun aracını kendime düşünmüyor değilim.
    A4'ü alıp zamanla ufak ufak oynayarak şu hale sokmayı düşünüyorum;
    Büyük ihtimal kırmızı kaplama + 19" jant + coilover gibi birşeyler yaparım gibi gözüküyor 1 sene içinde...
    2.0Turbo motor geliştirmeye çok müsait bir motor , ve quattro oluşu ile de güç kaybı olmadan yere iletmek çok avantajlı.

Siz olsanız ne yaparsınız?

2. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    2.0TFSI fikri güzel. Tebrik ettim :) Ama 90.000km de aldığın arabayı kaç km kullancan?

3. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    Alttaki resimleri gormeden degmez diyodum kendi kendime ama bu hale sokucaksan fena olur :)

4. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Bu arada yanlış bir bilgiyide düzeltiyim, AWD sistemleri güç kaybını azaltmaz arttırır.

5. aux

aux SCW Üyesi

1.852
    7
    38
    valla alp 2007 yılında leon'u aldım..sene 2011..44.700 oldu..7 ay * 2 sene yani toplamda 14 ay boyunca haftada 3 gün Sakaryaya gidip geldim araçla okula..okul bitti yazları neredeyse her haftasonu sapancaya gittim döndüm...yani bunları yapmamış olsaydım şu anda aracım herhalde daha 25.000 - 27.000 km de falan olurdu..
    Şu anda haftanın 6 günü çalışıyorum ve haftaiçleri resmen aracı kullanmıyorum gibi birşey..günde 6 km falan yapıyorum o da caddeye falan çıkıp kız arkadaşımı eve falan bırakacaksam..hadi fenerbahçeye gitsek olsun 10 km =) o da her gün değil=)

90.000km'de aldığım bu aracı 4 sene sonra 110-115.000km de falan satarım gibi duruyor bu koşullarda..

6. aux

aux SCW Üyesi

1.852
    7
    38
    standart araç fobim var =) standart binemem özgürcüm:D

7. aux

aux SCW Üyesi

1.852
    7
    38
    tam yanlış demeyelim... 2.0t yi azıcık yükleyip 280 hp yaptığımızı varsayalım..
    tamamen önde çeker a4 ile , 4 çeker a4 kıyası yapalım..
    önden çeker yere aktarırken patinaja kaldığı durumda , 4 çeker araç çoktan yolunu almış gitmiş olacaktır.
    Ancak diferansiyelden güç iletimi sırasında %8'e varan güç kaybı da kaçınılmazdır.
    Daha detaylı bilgi istersen temel otomotiv kitabımızdan eğitimi kitapçıklarımızdan bir kaç sayfa ekleyeyim:D

8. Jerky

Jerky SCW Üyesi

3.079
    53
    48
    Fiyat önemli Volkancım, fiyatı uygunsa değiştir hertürlü A4 yakışır :)

9. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Motorun ısınınca gideceğin yere varmış olcan desene :D:D

10. aux

aux SCW Üyesi

1.852
    7
    38
    şöyle söyleyeyim sahibindende 2.0t quattro ilanlarına baktım..oradaki fiyatların net 10-12.000 tl aşağısına...leon'un üzerine en fazla 5-6bin TL koymam gerekir daha fazlası değil...

Sayfayı Paylaş