Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç buz gibi...

Konunun hepsini okumadım ama Yeni arabalarda (lakin hepimizin aracı yeni sayılıyor..) Motor ısınmadan radyatör devreye girmez :) o yüzden giderken daha çabuk yada daha geç ısınıyor gibi birşey sadece motor daha çok yük altında olduğu için olur...

Ayrıca aracın rölantide ve olduğu yerde ısınması da çok doğru sayılmaz.. Önemli olan motoru yük altına sokmadan hafif hafif alt devirlerde kullanmak..
+1

maksat sadece soğuk değil aracı ısınmadan yerinden kaldırmak
mesela inmeden aşağı basıcan en azından sen inene kadar rölanti düşecek düzgün çalışacak ve araçlar oldukları yerde daha çabuk ısınıyolar rüzgar yemediklerinden dolayı iyi fikir hep düşünüyorum ama yaptırmadım

dursun abi yapar ya abi :) gerçekten çok iyi anlıyo öyle şeylerden helal yani :D ama öyle bi sistem olucak dediğin gibi kumandadan ayrı bi tuş olucak sadece arabayı çalıştırcak kapıları felan açmıcak arabanın yanına gelince basıcan kapıları açma tuşuna ozaman bincen gitcen on numara bi sistem işte :D

Şu kadarını söyliyim sabahları kurtköyde buzlanma olduğunda , sabah camları en erken çözülen ve siteden ilk çıkan genelde ben oluyorum :D , Çok ısınmıyo ama ortalama derecelerde çabuk toparlıyor kaloriferi , daha sıcak olsun diyorsanız beklemenin manası zaten yok yani , 15 dk bekleğeceğine 3-5 dk yol gittiğinde hemen ısınıyor bizimkiler , çok memnunum bu konuda yani...

1.9 TDI iyi soğuklarda geç ısınıyor. sabahları motorun tam ısınması için (göstergenin 90'a gelmesi) 6-7 km. yol yapmak gerekiyor.

sabahları aracın iç sıcaklığıyla da ilgili 2006'ya kadar olan Leon'ların daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Yanılmıyorsam eskilerde fazladan bir kapı fitili daha vardı.

Konu ismini her görüşümde aklıma şahin k nın repliği geliyo :D

Geri
Üst Alt