Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç buz gibi...

evet bi kaç firmada var hatta jettanın yurtdışı reklamındada vardı uzaktan çalıştırma bende aracıma sadece çalıştırma modülü istiyorum olurmu acaba zararı varmıdır sıkıntı yaşatırmı?:confused:

Sen gelene kadar arabayı götürmesinler :D Ben çok tırsıyorum araba çalışırken 2 adım uzaklaşamam arabamdan:D

Sen gelene kadar arabayı götürmesinler :D Ben çok tırsıyorum araba çalışırken 2 adım uzaklaşamam arabamdan:D

yok o modüllerde anahtarı kontağa takmazsan biri binerde gitmeye kalkarsa stop ediyo ama bilenlerden detaylı bilgi almak lazım....

Vallahi aynı dertten muzdaribiz arkadaşlar benimde dizel ısınmak bilmiyor, evden cıkıp en az 3 dakka çalışır bekletiyorum, sonra düşük devir 2 km kadar gidiyorum ondan sonra normal devir 10 km yapıyorum araç hala yav ısınmasammı acep diye durup düşünüyor :confused:

ayıp etmiş :) bana sadece çalıştırsa yeter güvenli bi şekilde :) güvenli bi sistem olsa fena olur bu konuda :)

Aslında bizim araçlarda bunun zor bişi olmadığını düşünüyorum... Herşey elektronik zaten... Gaz pedalı elektronik olan araç neden kapılar açılınca kendi çalışmasınki :D Çalışmaması tamamen tembelliğinden yani :) :D

evet bi kaç firmada var hatta jettanın yurtdışı reklamındada vardı uzaktan çalıştırma bende aracıma sadece çalıştırma modülü istiyorum olurmu acaba zararı varmıdır sıkıntı yaşatırmı?:confused:

valla bizim dursun dedi istersen yaparım diye istiyorsanı söyleyin yaparım diyor

TSI/TFSI lar geç ısınan motorlar. En azından 1.8T lere göre..

direkt hava sıcaklığıyla ilgili bişi..
bunun yanında daha çabuk ısınmasını sağlamak için kaloriferi çalıştırmazsanız daha çabuk yükselir motor suyu sıcaklığı..motor ısınmadan devir çevirmek manasız bi yaklaşım olur motorun sağlığı için..
içinin "buz gibi" olması da doğal olarak hava durumuyla ilgili.. :D :D
özellikle direksiyon falan..onun için üst sınıflarda direksiyon ısıtma vardır zaten.. :hosgeldin:

direkt hava sıcaklığıyla ilgili bişi..
bunun yanında daha çabuk ısınmasını sağlamak için kaloriferi çalıştırmazsanız daha çabuk yükselir motor suyu sıcaklığı..motor ısınmadan devir çevirmek manasız bi yaklaşım olur motorun sağlığı için..
içinin "buz gibi" olması da doğal olarak hava durumuyla ilgili.. :D :D
özellikle direksiyon falan..onun için üst sınıflarda direksiyon ısıtma vardır zaten.. :hosgeldin:

Tam olarak anlayamadım demek istediğini... Şöyle izah edeyim mesela ben aracı çalıştırıyorum bir süre bekliyorum araçta lpg olduğu için değişik bi ses geliyor zaten ilk çalıştırmada o ses bitince ufak ufak ilerliyorum ve 200-300 metre sonra kaloriferi açıyorum soğuk havalarda... Kaloriferi erkenmi açıyorum yani? Biraz daha mı gitmem gerek sence?

Geri
Üst Alt