Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Araç Alım-Satımına Cezalı Vergi

Konu, 'Yurttan Haberler' kısmında mehmetelt tarafından paylaşıldı.

1. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    Arkadaşlar kulağınıza çalınmıştır mutlaka. yılda birden fazla araç alıp satanlara vergi mükellefliği geliyormuş. hemde geçmiş yıllara bakarak cezalı olarak uygulanacakmış. bu konuda bilgi sahibi olan varmı??

2. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    abim ben öyle değilde devletin yılda 2-3 ten fazla araba satanı takibe aldıklarını ve vergi aldıklarını duydum

3. platinne

platinne SCW Üyesi

657
    347
    63
    Eniştem trafik müşavirliği yaptığından ve yine yanında çalışan akrabamızın başına gelenden bildiğim üzere;

Eğer ayda 4-5 alım satım yaparsanız bir sıkıntı olmuyor. Ama aynı anda çok fazla araba alım satımına bulaştığınızda maliye hemen kancayı takıyor. Sen bu işin ticaretini mi yapıyorsun diyor. Bizim lale ise üzerine 19 tane araba almış. Maliye kanca değil başka şeylerle bile muhattap etse yeridir.. :)

4. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    ayda 4-5 arabamı??:confused:

5. platinne

platinne SCW Üyesi

657
    347
    63
    Benim bildiğim o şekilde. Yine kendisine sorup net öğrenirim. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadı ama..

6. dgkndmrr

dgkndmrr SCW Üyesi

3.523
    584
    113
    Bir yanlışın var Çağrı 1(bir) yılda 3-4 araba diye duydum ben onu . 1(bir) yıl içerisinde 2 adet araba alıp sattığın zaman problem yok fakat bu 3-4 ü geçerse sende gelir vergisine tabi tutuluyorsun diye duydum çok emin olmamakla birlikte..

7. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Var mı o kadar saçma bir iş ya, belki de fantazi yapıyorum bundan devlete ne anasını satayım!!! MTV' yi mi kaçırıyorum sanki!!!

Bunu beğendi. eneSene bunu beğendi.
  8. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    bu konuyla ilgili kesin bilgisi olan yok mu arkadaşlar??

9. erkani

erkani FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

2.190
    476
    0
    evet arkadaş durumu şöyle açıklık getireyim.yılda 2 araçtan fazla alım satım yapanlar vergiye tabi oluyor ve geçmiş dönemdeki hareketlerinizede bakıp cezada geliyor çok yakın abime 12 bin tl geldi sonra bir arkadaşımada 9 bin tl bundan kesınlıkle kaçış yok arkadaşlar haberiniz olsun.devlet sizi haksız kazanç elde ettiginizi düşünüyor yanii ticaret yapıyosun bana nıye hakkımı vermıyosun misali :)

10. habildinar

habildinar SCW Üyesi

1.419
    638
    113
    İşyerimde devamlı araç alıp satan bir arkadaşımıza Ocak ayı içerisinde daha ilk alım satımdan sonra maliyeciler tarafından uyarı yapıldı. Gel buraya, sen ne yapıyorsun tazında konuşmuşlar. Artık çok sıkı incelemeye başlamışlar, devamlı alım satım yapan arkadaşlar varsa dikkatli olsunlar...

Sayfayı Paylaş