Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracın torpido konsolundaki ses..

ben de sabahları araba soğukken tık tık tık tık diye bir sesi duyuyorum acaba aynı sesten mi müzdaripiz?

bu ses bende o kadar çokki biri sorduğu zaman içerde canavar besliyorum diye dalga geçiyorum artık... bazen yer değiştiriyor mesela sola kayıyor direksiyon arkasına bazen torpido arkasına bazen hızlanıyor bazen yavaşlıyor bazen çok net bazen değil... ben onla yaşamaya alıştım :) araç ısındıkça ufak ufak azalıyor ve sonunda bitiyor... :)

arkadaşlar dün avek otomotive gittim ve sol torpidodan gelen sesi çözdüler, servis danışmanına bu konuyu söylediğimde tamamdır anladım dedi ve ibizalarda bu kronik bir olay dedi, aracı aldı getirdiğinde ses vs. yoktu, nerdeymiş dedim ses, kapıların en dışında kauçuk lastik var su sızdırmazlığını sağlayan onlar sertleşmiş (kurumuş) oraya bir sprey sıkarak hallettiklerini söyledi 3 gün arabanı yıkatma dedi tamamen içine işlesin diye, çok teşekkür ediyorum avek otomotive...

babamla benim altealarda da sağ ön cam kelebeğinin ordan çıtırtı geliyor araba ısındığında kesiyor yapacak bişeyin maalesef yok bu araçlar böyle:D koca bmw x5 in bile ön konsolu virajlara girdiğinde gacur gucur sesler çıkarıyor. o kadar sessiz araba üretimine sanırım imkan yok diye düşünüyorum:D

Aynı dediğin sorun bende de var.Geçen gün aracı kayadibine götürdüm.Orda Ümit usta ile test sürüşüne çıktık.yaklaşık 15 dakika boyunca gezdik fakat araçtan ses çıkmadı.Sonra eve geldim.Yaklaşık 2-3 saat sonra tekrar çıktım yola çıktım ses yine başladı.Bana ses sanki ön sol tweeter'dan geliyo gibi geldi.Sağolsun Servis Danışmanı Turgay Bey Sol hoparlör leri söktürdü.Fakat hiç bir sorun bulamadık.Demek ki kapı dışındaki kaucuktan.Bir daha o tarafa gittiğimde yaptırırım artık.

aynen öyle bende başka bir yetkili servise getirmiştim, benim ön sol askı mafsal larına falan baktılar düşünebiliyormusun :))
işinde profesyönel olmak avek gibi olsa gerek...

durum nedir acaba?Avek'te yapılan şey işe yaradı mı?

Geri
Üst Alt