Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracımdan Anlık Böyle Bir Hata Alıyorum?

2 haftadır aynı hatayla bende karşılaşıyorum. çevrem bir sıkıntı çıkarmaz kullanmaya devam et diyor ama mide bulandırmaya başladı. seat'ın bu kronik hatayı kabul ettikleri biliniyor. farklı sitelerde yapılan yorumlarda burda söylendiği gibi servise götürün deniliyor yanlız iyi niyet sigortası bitmiş olan müşterilere ucuk rakamlar söylenmekte. seat'ın kendi hatasını neden müşterisi kendi cebinden ödemek zorunda. mağdur olan bizlerin napmamız gerekiyor bu konuda allah'ını sevdiklerim

kardeşim benim araçta da bu hata vardı, garantisi bitmişti aracın serviste götürdüm vites mekanizması değişecek dedi oradaki bir sensör sıkıntı çıkartıyormuş, güvenmedım gittiğim servise başka yere daha götürdüm, bir kaç yeri aradım dsg yazılım güncellemeyle düzelebilir dediler fakat, serviste düzelmedi ve vites mekanizması değişti, garanti bittiği için bin tl gibi bir miktar ödedim oda iyi hal garantisi devam ettiği için, ama birşey olmaz deyip göstermemzlik yapma gün gelir bu hata artıp vitesi algılamayabilirmiş yani yolda kitlenip kalabilirsin, sonradan dsg şanzımanada sıkıntı cıkartabilir bilgin olsun.

kardeşim benim araçta da bu hata vardı, garantisi bitmişti aracın serviste götürdüm vites mekanizması değişecek dedi oradaki bir sensör sıkıntı çıkartıyormuş, güvenmedım gittiğim servise başka yere daha götürdüm, bir kaç yeri aradım dsg yazılım güncellemeyle düzelebilir dediler fakat, serviste düzelmedi ve vites mekanizması değişti, garanti bittiği için bin tl gibi bir miktar ödedim oda iyi hal garantisi devam ettiği için, ama birşey olmaz deyip göstermemzlik yapma gün gelir bu hata artıp vitesi algılamayabilirmiş yani yolda kitlenip kalabilirsin, sonradan dsg şanzımanada sıkıntı cıkartabilir bilgin olsun.
Az önce avek yetkili servisini arayıp konuyla alakalı bilgi aldım. seninde dediğin gibi göstermemezlik yapmayın ilerde sıkıntı çıkarabileceğini belirtti. ortalama bir fiyat söylermisiniz diye sordum 6500 tl gibi bir rakam söyledi ve aracın 75 bin bakımı yapılmamış görünüyo dedi. Sıkıntıyı seat'a bildiririz ve seat bize 90 bin bakımı yapın 6500 tl'lik tutarın 5000 tl'sini biz karşılarız diyebilirler dedi.

söyle ortalama bir hesap yaptığım zamanda yine cebimden 3-4 bin tl çıkıcak gibi duruyor.

yorumun için teşekkürler usta

Az önce avek yetkili servisini arayıp konuyla alakalı bilgi aldım. seninde dediğin gibi göstermemezlik yapmayın ilerde sıkıntı çıkarabileceğini belirtti. ortalama bir fiyat söylermisiniz diye sordum 6500 tl gibi bir rakam söyledi ve aracın 75 bin bakımı yapılmamış görünüyo dedi. Sıkıntıyı seat'a bildiririz ve seat bize 90 bin bakımı yapın 6500 tl'lik tutarın 5000 tl'sini biz karşılarız diyebilirler dedi.

söyle ortalama bir hesap yaptığım zamanda yine cebimden 3-4 bin tl çıkıcak gibi duruyor.

yorumun için teşekkürler usta
çok fiyat çekmişler yahu, bana 3bin küsür çekmişlerdi, ben 1200 flan ödemiştim diye hatırlıyorum :S inş artmaz bir sorunda cıkmaz aracında...

Aynı hatayı aldım. Servise gittim. Aracın kullanımına mani bir durum olmadığını söylediler. iyi niyet garantisi kapsamında sadece işçilik ücreti alarak değiştirdiler.
Esenyurt Doğuş Oto ve Ayten Hanım'a teşekkürler.

Not: Hiç uğraştırmadılar. Cihazı bağlayıp arıza kodunu gördüler. Bakımlarını yetkili serviste yaptırmıştım. Garanti sürem dolmuştu. Yaklaşık yarım günde de montajını yapıyorlar.

Capture.JPG

Son düzenleme:
Benzer durum bizimde başımıza geldi, fakat ekranda ne yazdığını bir türlü okuyamadım ben ekrana bakana kadar uyarı kayboluyordu. Servise gittim iki farklı hata vermiş araç birincisi vites mekanizması ile ilgili diğeri fren hidroliği ile ilgili. Vites mekanizmasında parça değişikliği yapılması gerekiyormuş parçanın fiyatı için 6500 TL dediler. Fren hidroliği 2 senede bir değişmesi gerekiyormuş fakat bizim araçta hiç değişmemiş (araç 2015 model). Aracın iyi niyet garantisi devam ettiği için sadece işçilik ücreti alarak iki hatayı da düzelttiler. 600 lira gibi bir ücret ödedim gecen hafta.

Mikro şalter ile sorun çözülüyor ortalama maliyet 300-400 TL arası. Benzer durumda bu şekilde yetkili serviste sorunu bu şekilde çözdük. 1,6 tdi dsg. Saygılar

Mikro şalter ile sorun çözülüyor ortalama maliyet 300-400 TL arası. Benzer durumda bu şekilde yetkili serviste sorunu bu şekilde çözdük. 1,6 tdi dsg. Saygılar
Servis garanti kapsaminda mi 300-400 tl fatura cikariyor? Garantisi biten araca da mi o fiyat acaba?

Benim aracımın garantisi bitmişti zibuzu uygulamasını indirip ordan yardımcı oldular. Biraz daha indirm oldu. 400 lira gibi bir ödeme yaptım.

Aracim 2014 bakimlari hep serviste yapildi 300 tl odedim sadece iscilik aldilar.

Geri
Üst Alt