Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracımda Oluşmaya Başlayan Sesler hk.

ims

Kayıtlı Üye
Bir kaç gündür yüksek ve geniş olan tümseklerden durma noktasına kadar yavaşlamadan geçince ön taraftan bir sürtünme sesi geliyor. Aracım 16.000 de ve titiz kullanırım, birşeylerin aşınmış ya da bozulmuş olma ihtimali düşüktür sanırım, 15.000 bakımına gittiğimde de herhangi bir şikayetim yoktu.

- Bu ses neden kaynaklanıyor olabilir.

- Ayrıca daha önceleri amortisörlerden gelen tıslama sesi de artık gelmiyor, kış lastiği ile ilgili olabilir mi? (Yazlıklar Turanza ER300, Kışlıklar Alpin4)

Yine yolda hafif bozukluk olan yerlerden geçince yolcu tarafı emniyet kemerinin içinden geldiğini tahmin ettiğim hafif tıkırtılar var, bu sesler ilk yola çıktığım anlarda daha belirgin olup sonradan azalıyor gibi, ya da bana öyle geliyor, neden olabilir?

ön taraftan bende tıkırtılar alyrdum tümseklerden geçnce flan acyp artyrdu frene basıncada, özellilkle rod başlarında yaşanmış sorun çatlamış galiba değştrnce bi sıkıntım olmadı

Bende frene basınca herhangi bir problem yok, normal yolda da sorun yok sadece yüksek tümseklerde ses var. 16.000 de rot başları sorun yaratırsa işimiz var demektir :)

Ben aracı ilk aldığım zamanlar geri vitese takıp sağa veya sola kırıp direksiyonu tıkk diye bir ses geliyordu sanki bir yeri kırılmış gibi oluyordu arabanın :D ilk 7000 km yaptı ve dahada duymadım o sesi kesti artık şükür :)

benimde sol emliyet kemerınden kasılerden logar kapaklarının ustunden falan geçerken şangur sungur sesler gelıyo

aynı sorun benim ibizada da var sol emniyet kemerinin içinden gıcır gıcır sesler geliyor ve arabanın içi ısındıkçe daha da artıyor. söktürmeyede kıyamıyorum.

Ben aracı ilk aldığım zamanlar geri vitese takıp sağa veya sola kırıp direksiyonu tıkk diye bir ses geliyordu sanki bir yeri kırılmış gibi oluyordu arabanın :D ilk 7000 km yaptı ve dahada duymadım o sesi kesti artık şükür :)

O ses bende de var, garajda parkederken iki manevra yapmam gerekiyor orda hep alıyorum o sesi. Normal diye bildiğim için kafaya takmıyorum.

Bende frene basınca herhangi bir problem yok, normal yolda da sorun yok sadece yüksek tümseklerde ses var. 16.000 de rot başları sorun yaratırsa işimiz var demektir :)
80.000 yasadım ben bu sorunu :D merak ettim şmdi öğrenirsen paylaşımını bekliyorum :eek:

arkadaşlar o ses emniyet kemerinden değil de bence kapı fitillerinden geliyor özellikle kasislerden geçince bariz belli oluyor bende de mevcut bu sesler hatta son zamanlarda parke yollarda özellikle ön taraftan saçma sapan sesler duyar oldum iyice taktım bi servise gösterecem garantisi bitmeden halletsinler şu sesleri

o sesin bire bir aynısı bende var. diğer forumlardan araştırdım golflerdede var. soğuk havalardan oluyor, büyük ihtimal amortisör üst takozunun plastik kalitesi biraz sert ve soğukta ses yapıyor. (aracın henüz 12900 kmde) bir aşınma söz konusu değil. 15000 bakımda göstereceğim. yalnız işin ilginci sabah ilk hareket ile geçtiğim tümseklerde ses gelirken, 30-40 dakika sonra ses gelmiyor. yine plastiğin esneyerek esnedikçe ses yapmasının kesilmesine yoruyorum.
önceki aracım passat idi, sanırım passatlarda bozuk yol paketi denen bir olay varmış. tümsek konusunda çok tok idi.

Bir kaç gündür yüksek ve geniş olan tümseklerden durma noktasına kadar yavaşlamadan geçince ön taraftan bir sürtünme sesi geliyor. Aracım 16.000 de ve titiz kullanırım, birşeylerin aşınmış ya da bozulmuş olma ihtimali düşüktür sanırım, 15.000 bakımına gittiğimde de herhangi bir şikayetim yoktu.

- Bu ses neden kaynaklanıyor olabilir.

- Ayrıca daha önceleri amortisörlerden gelen tıslama sesi de artık gelmiyor, kış lastiği ile ilgili olabilir mi? (Yazlıklar Turanza ER300, Kışlıklar Alpin4)

Yine yolda hafif bozukluk olan yerlerden geçince yolcu tarafı emniyet kemerinin içinden geldiğini tahmin ettiğim hafif tıkırtılar var, bu sesler ilk yola çıktığım anlarda daha belirgin olup sonradan azalıyor gibi, ya da bana öyle geliyor, neden olabilir?

Geri
Üst Alt