Aracımda bir sorun var | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Aracımda bir sorun var

cup33

Kayıtlı Üye
Arkadaslar aracım yolda ilerlerken belli bi süre sonra ayagm gazda sabitken devir ibresi asagı yukarı oynuyor ve gaz alıp verdigini duyabiliyorum gaza tam bastıgımda ise devir normalde dönüyor ve hızlanıyor arac

1.6 tdi dsg 2011 leon kullanıyorum

dadaş34

VİP Üye
Administrator
rölanti sensöründen ve bogaz kelebeginden yapabılır bazen yakıtta bu gıbı durumlara yol acabılıyor

ahmet6334

Forumdan Uzaklaştırıldı
Baskı balata veya akışmetre bogaz kelebegi bunlar dan biri olabilir servisine baktır gecmiş olsun kardesim

kirlisakal

Teknik Koordinatör
tşkler murat @ULU
Boğaz kelebekleri ve MAP sensörü sanırım.manifoldun mutlaka basınç sensörü temizliği gerekiyor...servise bakıma girince hayat filtrelerde yağ bakımından ibaret değildir.bunlara bircok parçanın temizliği önemlidir...ufak bir dalgalanmadır o 100 rpmlik gibi bişidir.... cruıse controlde mı sabit yoksa ayak gazıyla mı.... @cup33

Son düzenleme:

ardaoztekin

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arkadaslar aracım yolda ilerlerken belli bi süre sonra ayagm gazda sabitken devir ibresi asagı yukarı oynuyor ve gaz alıp verdigini duyabiliyorum gaza tam bastıgımda ise devir normalde dönüyor ve hızlanıyor arac

1.6 tdi dsg 2011 leon kullanıyorum

baskı balatan bitmek üzere olduğunun habercisi... benim de başıma geldi 1850 tl ödemiştim ama ben iyice bitirmişim ve baskı balata yanına debraj setide aldık.. sen bence bir doktora götür baksınlar fazla masraf çıkmadan..

kirlisakal

Teknik Koordinatör
baskı balatanın belirtisi çok basittir arkadaşlar...
Duran aracı 5 e takın ve gaza bas arac stop etmiyorsa bitmiştir veya rampada arac devri yükselip arac gitmiyorsa bitmiştir...başka da kontrol etme yöntemi yoktur...varsa da ben bilmiom :) @cup33

Üst Alt