Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracımda bir sorun var

cup33

Kayıtlı Üye
Arkadaslar aracım yolda ilerlerken belli bi süre sonra ayagm gazda sabitken devir ibresi asagı yukarı oynuyor ve gaz alıp verdigini duyabiliyorum gaza tam bastıgımda ise devir normalde dönüyor ve hızlanıyor arac

1.6 tdi dsg 2011 leon kullanıyorum

rölanti sensöründen ve bogaz kelebeginden yapabılır bazen yakıtta bu gıbı durumlara yol acabılıyor

Baskı balata veya akışmetre bogaz kelebegi bunlar dan biri olabilir servisine baktır gecmiş olsun kardesim

tşkler murat @ULU
Boğaz kelebekleri ve MAP sensörü sanırım.manifoldun mutlaka basınç sensörü temizliği gerekiyor...servise bakıma girince hayat filtrelerde yağ bakımından ibaret değildir.bunlara bircok parçanın temizliği önemlidir...ufak bir dalgalanmadır o 100 rpmlik gibi bişidir.... cruıse controlde mı sabit yoksa ayak gazıyla mı.... @cup33

Son düzenleme:
Arkadaslar aracım yolda ilerlerken belli bi süre sonra ayagm gazda sabitken devir ibresi asagı yukarı oynuyor ve gaz alıp verdigini duyabiliyorum gaza tam bastıgımda ise devir normalde dönüyor ve hızlanıyor arac

1.6 tdi dsg 2011 leon kullanıyorum

baskı balatan bitmek üzere olduğunun habercisi... benim de başıma geldi 1850 tl ödemiştim ama ben iyice bitirmişim ve baskı balata yanına debraj setide aldık.. sen bence bir doktora götür baksınlar fazla masraf çıkmadan..

baskı balatanın belirtisi çok basittir arkadaşlar...
Duran aracı 5 e takın ve gaza bas arac stop etmiyorsa bitmiştir veya rampada arac devri yükselip arac gitmiyorsa bitmiştir...başka da kontrol etme yöntemi yoktur...varsa da ben bilmiom :) @cup33

Geri
Üst Alt