Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracıma vurup kaçtılar..

scgnbsl

Kayıtlı Üye
Hayırlı günler forumdaşlar.Çok şükür nezamandır aracım göze gelmiyor bi vukuata denk gelmiyordu.Zira alalı 3yıl oldu çok şükür tarafımdan kaynaklanan bir kaza olmadı.

Boya korumadan çıktığım bi gün müziği son ses açmış kuş serisi bir araç park halindeki aracıma şöför kapısından vurmuştu ve kapı boyanmıştı.Geçen yıl da bi günde aracıma iki kez vurmuşlardı.büyük olmasada ufak çizik ve ezik oluşmuştu.Bir kaç ay sonra ise ara yoldan ana yola çıkmaya hazırlanırken yavaşladığım esnada arkadan bayan bir şöför vurmuş ve sonucunda arka tampon değişmişti.

Ne zamandır çok şükür göze gelmiyorum derken dün 21.40 sıralarında olan oldu.Rampa yukarı sağa dönmek için bekleyen toros bir araca yaklaşırken araç birden hızlı bir şekilde geri geri gelmeye başladı.korna çalıp sağa kırsamda araç durmadı ve sol ön kapıdan aldı arka kapıya kadar gitti.olayın şokuyla arabadan ineceğim ağzımı bozmıyayım vatandaş bastı gaza ve gitti kaçtı.olayı gören vatandaşlar geldi aracı rampada stop ettirmiş zaten sonra çalıştırmış bekliyormuş neyi bekliyordu bilemiyorum da sağa dönmeye hazırlanıyor gibiydi.

Allahtan plakayı aldım ve karakola gidip ifade verip şikayetçi oldum.Aracın sahibini tespit ettiler ama telefondan ulaşamadılar.karakolda işler zaten yürümüyor maalesef biz adamı buluruz şuan yapacak başka bir şey yok dediler ve oradan ayrıldım.adamın numarasını bi şekilde ben de bulurum da şimdi bu adama ne yapmalı dövmeli mi sövmeli mi.durumun fotoğraflarını atıyorum.arka kapı boyasız halledilir sanırım ön kapı zaten boyalıydı bidaha boyansa sıkıntı olmazda değişmeden kurtarılır mı acaba.fotoğrafları akşam vaktinde çektim ama belli oluyordur inşallah.bu yıl ki doğum günü hediyem de bu oldu ne diyelim Allah beterinden korusun.can sıkılıyor ama be yaparsın.fr düşündüğüm için ilanada koymuştum her nekdar şu ana kadar satılmasa da arayanı soranı oluyordu fakat kıyamıyordum kalıyordu.ama şuan arabadan iyiden iyiye soğudum.ufak tefekte olsa bu kaçıncı.riya olmasın sadakasını da veriyorum ama kısmet işte başa geliyor..
Bir de sizce nasıl bir yol izlemeliyim.Polisin adamı bulmasını mı bekelemliyim yoksa kaskodan mı yaptırmalıyım.Adam kaçtığına göre inkar da edecektir ama tanık var sağolsun tanıklık yaparım dedi.Polis adamı bulduğunda ne olur karşı tarafın sigortasından mı karşılanır,yoksa adamdan mı talep etmeliyim ki sanırım araç değer kaybı davası oluyor onu zaten açacağım.

Ekli dosyalar

• 11.jpeg
    11.jpeg
    57.6 KB · Görüntüleme: 44
  • 22.jpeg
    22.jpeg
    58.6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Şerefsiz adam ya inip özür bari dilememiş... malesef bu tiplerden çok var ülkemde... yazık... geçmiş olsun kardeşim... insanın morali bozuluyor çok... ben gözüm gibi baktığım arabadan soğuyorum resmen... bu arada o adamı bulup adli yoldan tazminatını talep et derim... tekrar geçmiş olsun...

seçgin geçmiş olsun, cana gelen mala gelsin ama arkasını bırakma işin.

Şerefsiz adam ya inip özür bari dilememiş... malesef bu tiplerden çok var ülkemde... yazık... geçmiş olsun kardeşim... insanın morali bozuluyor çok... ben gözüm gibi baktığım arabadan soğuyorum resmen... bu arada o adamı bulup adli yoldan tazminatını talep et derim... tekrar geçmiş olsun...
sağol abi.gözüm gibi baktığım araca hödüğün bir igelip vuruyor ya en çok o dokunuyor.kendim yapsam bu kadar dokunmayacak.
Çok geçmiş olsun Seçgin,
teşekkürler abi
teşekkür ederim..
seçgin geçmiş olsun, cana gelen mala gelsin ama arkasını bırakma işin.

sağol haluk.peşini bırakmayacağım zaten gerekn neyse yapacağım.

Az önce terminale ablamı bıraktım dönerken ara bi yolda aracı park edilmiş gördüm hemen başına gittim.sağ ön lastik sökülmüş taş üstünde duruyordu.155i aradım durumu anlattım.ara yolun karşısında valilik köşkü var,gittim kapıdaki polislerle konuştum.durum dikkatlerini çekmiş adamlar 1saat önce gelmişler araba bozuldu lastiği patladı deyip lastiği sökmüşler gitmişler.polis merkezi de 'biz zaten onlara ulaştık elimizde de ifadeniz var orda durmayın tartışma akebinde kavgaya mahal vermeyin ,şikayetçi olduğunuz için olay savcılığa yansıyacak zaten kaskodan yaptırın sonrasında karşı tarafın sigortasından karşılanır'dedi.kasko acentamı aradım orası da tutanak tutulmadığı için siz kaskoNuzdan yaptırın ancak mahkemede hakederseniz tazminat alırsınız dedi.yani diyor ki kaskodan yaptıracaksanız hasarsızlığınız da bozulur.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşimmm..
Aracın arka kapısı silindimi temizlenir kuçuk bir işlemle ama boyanacak mecbur ön kapıda degişim görmekden düzeltilir ama iyi ustaya yaptırman lazım yoksa biraz bombeli gözükür darbe alan bolum ininşli çıkışlı...
Araç için söyle söyleyim mahkeme hukuki sureç çabuk işlemiyor sen kaskodan yaptırdın mı senın kasko bozulur ve sonuc alamAn kısa sürede olmaz mahkemeden piriminde yükselecek bu dogrultuda.. Bana kalırsa söyle bir yol izlemeyi dene aracı kaskoya vermeden polisten adamların ifadelerini karşı araçın bilgilerini almaya çaliş kasko firması işlem başlatmak için istiyor fln yoksa bana ödettirecekler gibi birşeyler söyle eger adamların imzalı biz arabayı kacırdık vurduk kactık yada benzeri kabul ettikleri imzalı ifadelerınde direk karşı tarafın sigortasından alır kaskon sana yansımaz hiç...diger taraftan adamlarla hiç muhattap olma kullancakları tes bi kelime sözden hır gür çıkacak kesin bide işinden güçünden zamanında olacaksın artı zarar ziyan :S

Öncelikle geçmiş olsun kardeşimmm..
Aracın arka kapısı silindimi temizlenir kuçuk bir işlemle ama boyanacak mecbur ön kapıda degişim görmekden düzeltilir ama iyi ustaya yaptırman lazım yoksa biraz bombeli gözükür darbe alan bolum ininşli çıkışlı...
Araç için söyle söyleyim mahkeme hukuki sureç çabuk işlemiyor sen kaskodan yaptırdın mı senın kasko bozulur ve sonuc alamAn kısa sürede olmaz mahkemeden piriminde yükselecek bu dogrultuda.. Bana kalırsa söyle bir yol izlemeyi dene aracı kaskoya vermeden polisten adamların ifadelerini karşı araçın bilgilerini almaya çaliş kasko firması işlem başlatmak için istiyor fln yoksa bana ödettirecekler gibi birşeyler söyle eger adamların imzalı biz arabayı kacırdık vurduk kactık yada benzeri kabul ettikleri imzalı ifadelerınde direk karşı tarafın sigortasından alır kaskon sana yansımaz hiç...diger taraftan adamlarla hiç muhattap olma kullancakları tes bi kelime sözden hır gür çıkacak kesin bide işinden güçünden zamanında olacaksın artı zarar ziyan :S

Öncelikle teşekkür ederim.aracı burdaki hangi ustaya götürsem mutlaka boyayacaklardır.biraz araştırıp bu işi boyasız çözen yağlı çekiç ustaları var onlara götüreceğim. @RedLine kadirin de başına benzer bir olay gelmişti ve çamurluğunu bu şekilde yaptırmıştı.ondan yardım isteyeceğim.görürse zaten konuya yazacaktır sanırım.miktar ne tutar bilmiyorum da duruma göre kaskoyu bozdurmadan cenimden karşılamayı düşünüyorum.hukuki süreç sonucunda zararı tahsil edebilirim belki.adam kaçtığına göre söylediğiniz şekilde bir ifade vereceğini sanmıyorum ama bi bakarım yine de

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Seçgin muhtemelen o arabanın sigortasıda yoktur. mahkeme kararı seni haklı bulacak adamın zararı karşılaması istenecek. ama adam senin arabaya vurup kaçmış bir tip. mahkeme kararına uyarmı o da muamma. bence sen cebinden yaptır arabayı sonra adamın tutumuna göre hareket edersin

Geri
Üst Alt