Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım yağ yakıyor

seyyahımsı

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım 3000 km de yağ bitiriyor.artık çok moralim bozuluyor.küçük biryerdeyim tamirci de yok.ve 2 gündür zor çalışıyor.sizce sebebi nedir.araçta yağ akıntısı yok.
[doublepost=1460919725,1460919632][/doublepost]2006 stylance aracım 155 bin km de

Arkadaşlar aracım 3000 km de yağ bitiriyor.artık çok moralim bozuluyor.küçük biryerdeyim tamirci de yok.ve 2 gündür zor çalışıyor.sizce sebebi nedir.araçta yağ akıntısı yok.
kaç no ne marka yağ kullanıyorsunuz aracın bakımsız kalmış olabilir.yağ filtreleri falan bunlar önemli aksamlar...eksiltme yapmış eksiltirken de bitiriyor yağınızı :) buna cok faktor var.motor isteyebilir,sekmanlardan olabilir,yanlış yağ kullanıyor olabilirsiniz,ince yağ sızıntısı var farkında değilsiniz kecelerden,tıpayı kontrol ettirin.yağların eksiltiğini duydumda bitirdiğini ilk kez sizden duyuyorum..2 gundur zor çalışıyor bozulmuş değişmesi gereken yerler olabilir.en kısa zamanda servise gidin

En Son bosch servisinde yağ koyduk 10 binlik.3 binde bitti.sonra burdaki dandik bir tamirci yağ koydu lamba yandığı için oda 2500 de bitti.çubuğu cekince hic yag yoktu.araçtan mavi duman gelmiyo gibi.aracımı yeni aldım.sekman larda arıza varsa heralde iyi bi kazık yedim hocam:)

En Son bosch servisinde yağ koyduk 10 binlik.3 binde bitti.sonra burdaki dandik bir tamirci yağ koydu lamba yandığı için oda 2500 de bitti.çubuğu cekince hic yag yoktu.araçtan mavi duman gelmiyo gibi.aracımı yeni aldım.sekman larda arıza varsa heralde iyi bi kazık yedim hocam:)
az evvel motor yağ markası ve numarasını sordum.bilmeyerek değişik değişik yağlara maruz kalmış olabilir motor.senın aracın motor yağı 5-30 mobil esp formuladır.bunu tavsiye ediyoruz ve kullanıyoruz.vw seat vag motor normlarına uygun yağ kullanacaksınız. kendi aracımın motorunda en ufak bırak bitmesi eksiltmiyor bile...bu şekilde sürekli kullanım sonucu motoru elinize almanız an meselesi...yenı teknolojı yağ değişiminlerde artık tıpa açılmıyor,alttan akıtılmıyor.vakkumla cekilerek on numara değişim sağlanıyor.
şimdi bu yağı nerden yiyor nerden gidiyor anlamak için servise gitmenize tavsiye ederim.ya da arac ekpertizi yapabilir motor durumunu öğrenebilirsiniz vs...şimdi şudur diye nokta atışı yapamayız cunku durumun vahim :)

Eyvallah hocam yağın markasını bilmediğim için söyleyemedim.sanırım büyük bir sorun var.

Bir 130 km yol yapıp erzincan merkeze gitmem gerekecek.inşallah yolda skinti yaşamam. Çok teşekkürler yardımların için hocam

oncelikle gecmis olsun.
aracin kmsini kontrol ettir.
km dusmus olabilir.
veya orjin olub hararet veya cok sikistirilmis ta olabilir.
acizane birkac fikir vericem ama %100sonuc vermeyebilir.
oncelikle arac calisirken yag dolum kapagini ac ufleme varmi yokla elinle sonra kapaktan yag atma yapiyormu.
onu kontrol et.
sonra yag olcum cubugunu kontrol et oradanda duman is vs.geliyormu diye kontrol et .bunlar kompresyon kacagi ile ilgili ip ucu verebilir.
birde egzoz dumanini konrol et yuksek devirde kontrol et.. duman rengi cok onemli siyahmi mavimi grimi.
eger isler kotu ise 10 /40 vs. kalin yag at araca sat gitsin.
motor yaptirmak seni cokbuyuk kulfete sokar.
zamaninda benimde basima gelmisti.
ondsn sonra 2. ele tovbe ettim.
tekrar gecmis olsun.

Aracta lpg varmi ? Mobil marka 10 40 yag koymani onerirrim. Yag filtresiyle beraber degistir. Redline da cok basmadan dene bakalim. Eksiltmede azalma vs varmi? Birde motorun ust kapaginin oldugu kisimdan contalardan yag kacirma ihtimali varmi? Kontrol edermisin.

oncelikle gecmis olsun.
aracin kmsini kontrol ettir.
km dusmus olabilir.
veya orjin olub hararet veya cok sikistirilmis ta olabilir.
acizane birkac fikir vericem ama %100sonuc vermeyebilir.
oncelikle arac calisirken yag dolum kapagini ac ufleme varmi yokla elinle sonra kapaktan yag atma yapiyormu.
onu kontrol et.
sonra yag olcum cubugunu kontrol et oradanda duman is vs.geliyormu diye kontrol et .bunlar kompresyon kacagi ile ilgili ip ucu verebilir.
birde egzoz dumanini konrol et yuksek devirde kontrol et.. duman rengi cok onemli siyahmi mavimi grimi.
eger isler kotu ise 10 /40 vs. kalin yag at araca sat gitsin.
motor yaptirmak seni cokbuyuk kulfete sokar.
zamaninda benimde basima gelmisti.
ondsn sonra 2. ele tovbe ettim.
tekrar gecmis olsun.
[doublepost=1460957520,1460957456][/doublepost]Çok teşekkürler arkadaşlar. Araçta yağ kalmıyor yani tamamen bitiyor.garip değil mi;) dediklerini deneyeceğim. Yada en iyisi satmak.
[doublepost=1460957560][/doublepost]
Aracta lpg varmi ? Mobil marka 10 40 yag koymani onerirrim. Yag filtresiyle beraber degistir. Redline da cok basmadan dene bakalim. Eksiltmede azalma vs varmi? Birde motorun ust kapaginin oldugu kisimdan contalardan yag kacirma ihtimali varmi? Kontrol edermisin.
İyi bir servise goturemiyorum mahrumiyet bölgesinde yaşıyorum. Artık yavaş yavaş gitmem gerekecek

Geri
Üst Alt