Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım torpido altından su alıyor

ahmet.ark

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar. 2006 leon aracım birkaç haftadır yağmurdan dolayı sağ torpidonun altından su alıyor.
Aracı tamirciye götürdüm ön cam silecek bölümünü söktü ve su giderlerini açtı sonrasında suyu tuttu ve su lastiğin oradan çamurluktan tahliye ediyor. fakat hala suyu tutunca ön torpido polen filtresinin daha ilerisinden yine su içeriye alıyor. nereden nasıl alıyor çözemedik sanayide geziyorum anlayan yok göğsü sökmeyi teklif ettiler olmaz dedim. yağmur yağdıkça arabam hala su alıyor acil yardımlarınızı bekliyorum.
Paspası ve döşemeyi kaldırdım göğüsün hemen altında taban kısmın ilerisinde farklı vidalı bir sac parçası var sanırım oradan sızdırıyor, orası ne olabilir ?

Polen filitre değişiminde yerine oturmamış olabilir.

Polen filtresi kesinlikle yada su giderlerin tikanmistir kardesim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Polen filtresi kesinlikle yada su giderlerin tikanmistir kardesim

Su giderleri açık temizlik yapıldı aracın altından su akıyor, polen filtresinin olduğu yeri söktüm sonra silecek bölümüne su tutuyorum araç polen filtresinde haznesinde damla su yok fakat da ilerde çelik vidalı parça var onun civarından su sızdırma yapıyor ama oraya su nereden geliyor bilen yok ?

Klimadan geliyor olabilirmi ? Ama %100 su giderlerinden baska bi ustaya goster

Klimadan geliyor olabilirmi ? Ama %100 su giderlerinden baska bi ustaya goster

Klima ile alakası olduğunu sanmıyorum. aracı hiç çalıştırmadan klima kapalı olduğunda elime su bidonunu alıyorum ön cama döküyorum su gidere gidiyor alttan geliyor fakat içeriye de sızıntı yapıyor, polen filtre bölümünden değil nereden sızıyor bulamıyoruz.

Catlakta olabilir ince sizar....yada acik bi yer var.polen filtresinin ordan su gelmesi mumkun dei.hiic gormedim.kalorifer petegi var torpidonun icersinden ulasiliyor.motor kismina geciste contalar firmalamış olabilir.delikler vardir kapakla kapalidir dusmustur

Eski aracımda da sağ torpidonun altından su geliyordu servis dahil kaç tane ustaya götürdüysemde bulamadılar en son eski bir ustaya götürdüğümde polen filtresinin kanallarının tıkalı olduğunu suyun ordan içeri verdiğini söyledi kanalları temizledikten sonra herhangi bir sorun yaşamadım bir kaç ustaya göstermende fayda var

Klima ile alakası olduğunu sanmıyorum. aracı hiç çalıştırmadan klima kapalı olduğunda elime su bidonunu alıyorum ön cama döküyorum su gidere gidiyor alttan geliyor fakat içeriye de sızıntı yapıyor, polen filtre bölümünden değil nereden sızıyor bulamıyoruz.
kardeşim su dökuyosun su gıdıyor ama yarısı dısarı yarısıda aracın ıcıne gıdıyor ısye demekkı su gıderlerınde sıkıntı var

Geri
Üst Alt