Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım torpido altından su alıyor

Merhaba kardes oncelikle gecmis olsun bende 2008 leon var ve bende ayni sorunu yasadim bu kis boyunca iyi bir elektrikciye gidip yagmur giderleri tikanmis orayi acip temizledi ve daha hicbir sorun yasamadim bence in silecek giderlerinde bir problem olabilir .

Aracın cam kontrolü yapıldı, sikecek bölümü giderler temizlendi , silikon çekildi, ama hala yağmur suyu ön sağ torpidonun ilerisi karşı duvardan su geliyor ne yapacağımı şaşırdım.
En son bir kaportacı araca bana ver heryerini sökeyim torpido göğüs dahil öyle buluruz dedi , bilmiyorum aracı kaportacıya teslim etsem mi ?
Araç su aldıkça döşemezler alttaki çürüyecek koku yapıcak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracın cam kontrolü yapıldı, sikecek bölümü giderler temizlendi , silikon çekildi, ama hala yağmur suyu ön sağ torpidonun ilerisi karşı duvardan su geliyor ne yapacağımı şaşırdım.
En son bir kaportacı araca bana ver heryerini sökeyim torpido göğüs dahil öyle buluruz dedi , bilmiyorum aracı kaportacıya teslim etsem mi ?
Araç su aldıkça döşemezler alttaki çürüyecek koku yapıcak.

bulamıyorsan mecbur vereceksın kaportacıya aracın altını falan bı baktır son olarak

Akşam bırakıyorum evin önüne yağmur yağıyor sabah su içinde

bence söktür kardeşim. hem daha iyi güzelde bir yağlat. ses de kalmaz.

selam arkadaşlar. 2006 leon aracım birkaç haftadır yağmurdan dolayı sağ torpidonun altından su alıyor.
Aracı tamirciye götürdüm ön cam silecek bölümünü söktü ve su giderlerini açtı sonrasında suyu tuttu ve su lastiğin oradan çamurluktan tahliye ediyor. fakat hala suyu tutunca ön torpido polen filtresinin daha ilerisinden yine su içeriye alıyor. nereden nasıl alıyor çözemedik sanayide geziyorum anlayan yok göğsü sökmeyi teklif ettiler olmaz dedim. yağmur yağdıkça arabam hala su alıyor acil yardımlarınızı bekliyorum.
Paspası ve döşemeyi kaldırdım göğüsün hemen altında taban kısmın ilerisinde farklı vidalı bir sac parçası var sanırım oradan sızdırıyor, orası ne olabilir ?
torpido kapağın içersinden kalorifer motoruna,peteğine ulaşılıyor.vidalı kapak olması gerekıyor.göğüslüğe sökmeden bi kontrol edin.kalorifer peteğinden motora gecişte, kaporta saçına montelenmiş saçta hortumların kabloların pressli contalı saça takılı.o kısma bi baktırın,karanlıkta saçın arkasından led güçlü ışık tutup çatlak ya da arızayı bulabilirsiniz...
kapı fittilleri,taban halıflexi söküp altını kontrol ettirin.çatlak kırık varsa sılıkonla uğraşmayın.argon kaynağınla kapatsın kaporta ustası,sonra sprey boya tamamdır.
bu dediklerimi yaparsınız hemen sonrasına emin olduktan sonra komple göğüslük sökülebilir...

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
IMG_0128.JPG IMG_0127.JPG
[doublepost=1464104012,1464103839][/doublepost] Burası yolcu ön bölüm ayak kısmı torpido alt kısmı, İkinci fotoğraftaki Volkswagen armalı süngerin arkasından su sızması yapıyor ilk fotoğrafta altındaki bölüm.

Ekli dosyayı görüntüle 12464 Ekli dosyayı görüntüle 12466
[doublepost=1464104012,1464103839][/doublepost] Burası yolcu ön bölüm ayak kısmı torpido alt kısmı, İkinci fotoğraftaki Volkswagen armalı süngerin arkasından su sızması yapıyor ilk fotoğrafta altındaki bölüm.
kağıt bantlı olan gider deliği nedir...plastik kapağı nerde mesela....resimde gösterdiğin kısmın hemen üstünde polen filtresi+kalorifer peteği bulunmakta....

Paspas ve döşemeyi kaldırdığımızda burası bu şekildeydi bantlı kapak gibi bir şey yoktu. Evet tam üstünde polen filtresi var fakat sızıntı üsten değil karşıda bulunan resimde gösterdiğim sünger altından geliyor sanırım.

kağıt bantlı olan gider deliği nedir...plastik kapağı nerde mesela....resimde gösterdiğin kısmın hemen üstünde polen filtresi+kalorifer peteği bulunmakta....
Paspas ve döşemeyi kaldırdığımızda burası bu şekildeydi bantlı kapak gibi bir şey yoktu. Evet tam üstünde polen filtresi var fakat sızıntı üsten değil karşıda bulunan resimde gösterdiğim sünger altından geliyor sanırım.

Geri
Üst Alt