Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım su alıyor yardım (konu kilit)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gökhan006

Kayıtlı Üye
bütün seat aileme öncelikle selamlar.arkadaşlar benim aracımca su alma problemi var.şoför kısmı ve arka tarafta orta havuzu kople su içinde.yaptığım uygulamalar:
1)sileceklerin ordaki giderleri temizlettim(pek birşey yoktu)
2)sol kapı içindeki plastik bölümü söktün kapıdan mı alıyor diye içine bindim ve bolca su tutturdum ama oralardan almıyor.
3)lifte kaldırttım altına baktım delik falan varmı diye alttada bir sorun yok.
bunları yaptırdıktan sonra içini komple kuruttum ancak dün itibariyle antalyadaki yamurda kaldı ve sabah aracıma bi baktım yin su almış.kafayı yiyeceğim.ustalara soruyorum bu yaptıklarımı anlatıyor hepsi ama çözüm yok.biliyorsunuz seat ailesine toledoyla katılmıştım ve mecburiyetten satmak zorunda kalmıştım.büyük bir zevk aldığım için imkanlarımı zorlayıp altea aldım ancak böyle sorun yaşayınca canım çok sıkıldı.bu konuyla ilgili yazılanları okudum ama bi çözüm bulamadım.antalyada bu sorunu çözecek bir usta veya bana vereceğiniz çözüm yollarını bekliyorum arkadaşlar.

Polen yada hava filtresini yerine tam oturtamadıkları zamanda ordan su alıyormuş.Daha önce öyle okumuştum burda yanlış hatırlamıyosam. Sen bir filtreleri kontrol et...

Yapıla bilecek bakilabilecek yerlerin hepsine bakmissin bulunca paylaşırsan sevinirim gecmis olsun

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Yapıla bilecek bakilabilecek yerlerin hepsine bakmissin bulunca paylaşırsan sevinirim gecmis olsun

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

kalörifer hava alımının orayı ve kalörifer motorunun orayıda temizletin

yarın ilk işim sanayiye gidp tekrardan baktırıcam.yılmaz abinin söylediği yer bi baktırayım.sezgin bey polen filitresinin kapağı tam oturmuş orda bi sorun yok bakalım nasıl çözücez bu sorunu.ama çözünce inşallah buraya nasıl yaptığımızı yazarım

Forum arşivlerinde daha önce açılmış olan su alma konuları mevcut. Konu başlıklarından su alma konularını bulup oku istersen. Belki faydalı olur.

sezgin bey inanın hepsini okudum herhalde çözüm bulanların hepsi benim baktığım yerlere bakıp oraları yapyırıp bulmuşlar.ankarada bi ustam var ona sordum lpg varmı dedi var dedim onun geçtiği kabloları kontrol ettir geçirdikleri delik açık kalıyomuş ordan alır dedi bakalım yarın baktırıcam inşallah

kapı altındaki giderleri açtırın..cam fitilin oradan girer,kapı fitilleride zamanla özelliğini yitirince içeri su alır fakat sizin deneme yaptığınız anda olmayabilir kapı haznesi dolunca içeri su giriyordur..birde polen yerine oturabilir dışardan bakınca fakat ters takılmış olabir.

bütün seat aileme öncelikle selamlar.arkadaşlar benim aracımca su alma problemi var.şoför kısmı ve arka tarafta orta havuzu kople su içinde.yaptığım uygulamalar:
1)sileceklerin ordaki giderleri temizlettim(pek birşey yoktu)
2)sol kapı içindeki plastik bölümü söktün kapıdan mı alıyor diye içine bindim ve bolca su tutturdum ama oralardan almıyor.
3)lifte kaldırttım altına baktım delik falan varmı diye alttada bir sorun yok.
bunları yaptırdıktan sonra içini komple kuruttum ancak dün itibariyle antalyadaki yamurda kaldı ve sabah aracıma bi baktım yin su almış.kafayı yiyeceğim.ustalara soruyorum bu yaptıklarımı anlatıyor hepsi ama çözüm yok.biliyorsunuz seat ailesine toledoyla katılmıştım ve mecburiyetten satmak zorunda kalmıştım.büyük bir zevk aldığım için imkanlarımı zorlayıp altea aldım ancak böyle sorun yaşayınca canım çok sıkıldı.bu konuyla ilgili yazılanları okudum ama bi çözüm bulamadım.antalyada bu sorunu çözecek bir usta veya bana vereceğiniz çözüm yollarını bekliyorum arkadaşlar.

Aynı sorun benim aracımdada vardı sorunu sözüp bunu bir başlıkta paylaşmıştım.
Sorun aynı ise link işine yarayabilir.

http://www.seatclubworld.com/toledo-7/toledom-icine-su-aliyordu-21450/

ilk önce seat ailemin yeni yıllarını kutluyorum.dün sanayiye gittim ve kaportacıya derdimi anlattım.onlarda hemen işe koyuldular.aracın alt dösemesini(şöför tarafının)halısını kaldırıp teste koyuldular.uzun uğraşlar sonunda suyun nerden geldiğini buldular.bulunan yer camda sileceklerin görünmemesini saglayan direklerdeki plastiğin ordan geldiğini buldular.aslında orası üç vida ile monteli ancak üst tarafında bi tırnak var ve ilk o pilastik oraya geçiyor.o geçtiği yerin aşındığını gördük.suyu biraz aşağıdan tuttugumuzda su almıyor ancak o tırnağın üstünden tutunca içerideki kaportadaki birleşim yerinden sızıntı yapıyor.o tırnağın deliğini kapatınca su kesiliyordu.bu sayede nerden geldiğini bulmuş olduk.usta orayı silikonladı.daha sonra o yerden ve diğer bütün yerlerden enaz 15 dakika su tuttuk baktıkki kesildi kaportadaki sızıntı yapan yerede silikon sürdü ve aracı topladı.tabi usta toplarken bende kurutma işlemi yaptım yüzde yetmiş kurudu.böylelikle dün gece evde rahat bi uyku çektim.allahın izniyle bidaha su almaz inşallah.bu işlem için toplam 75tl ödedim.formda bana yardımı dokunan yorumlarıyla beni bilgilendiren bütün aileme teşekürederim.herkese mutlu yıllar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt