Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım Sola Çekiyor

SeFfAh

Kayıtlı Üye
Herkeze Merhabalar

Malum Yağışlı Günlerden geçiyoruz , 2 gün önceki yağışlı havada sonradan farkettiğim içi yağmur suyu dolu bir çukura girdim sert bir şekilde hızlıda gidiyordum geç farketmeme rahmen azda olsa hızımı düşürdüm , çukardan cıktıkdan sonra aracım 1-2 cm sola çekmeye başladı direksiyonuda düz tutuğumda aracım sola çekiyor ancak direksiyonu 2-3 cm sağa çektiğimde aracım düz gidiyor , aracı park ettiğimdede gözle görülür sol tekerlekde 1-2cm sola kayma mevcut

sizce ne olmuştur ne yapmam gerekiyor , aracın altına baktığımdada aksamlarda herhangi bir yamukluk görmedim her ne kadar cok anlamasamda sadece sol jantta çizilme mevcut

acilen rot ve balans ayarına gitmeniz gerek...mazallah rot başı çıktıysa tehlike olur malum jantı eğmişsinizdir geçmiş olsun jantları düzeltirler ayarları yaparlar....

• Beğen
Reaksiyonlar: ZGR
rot ayarı lazım

jantı egmıste olabılırsın

öncelikle inşallah jant ve lastiklerde sorun yoktur.iç taraflarınıda kontrol et ederim. acilende ön düzen kontrolü ve rot balans ayarı yaptırman gerek.

jantta yada lastikle herhangi bir eğilme darbe söz konusu değil , sadece malumunuz çukarı girip çıkmanın tesiriyle jantta çizilme söz konusu

inşallah ön düzen aksamlarında sorun yokturda sadece rot balans ile halledersin. geçmişıolsun tekrar

aynı şekilde bende bi çukura çok sert girdim ertesi gün araba bi anda sağa çekmeye başladı lastiği patladı filan die düşündüm baktım hiçbişey yok bi süre gittim öyle direksiyonu bırakınca sağa sola direksiyon kendi kendine hareket ediyordu lastik patlamş gibi sertleşiodu birden servise götürdüm salıncaklar yenilendi rot balansa girdi çekme düzelmedi arka lastikler öne geçti anca öyle düzeltildi bilmiyrm pek burdaki tamircimdende memnun diilim ama toplamda 900 lira bi masraf çıktı bana... umarım seninkisi sadece rot balans ayarından filandır..

ne oldugu hakkında bir fikrim yok ama çpk geçmiş olsun

göbek somunu gevşemiş olabilir,aks sorunlu olabilir.zaten ne sorun olduğunu rot ustası size söyler

jantta yada lastikle herhangi bir eğilme darbe söz konusu değil , sadece malumunuz çukarı girip çıkmanın tesiriyle jantta çizilme söz konusu

bi bakısta o anlaşılmaz

makinaya baglanıp yuksek hızda dönmesiyle anlarsın

Geri
Üst Alt