Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım PERT oldu arkadaşlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

floodlight

Kayıtlı Üye
7 Ekim 2011 Cuma Gecesi saat 12.de 4 arkadaş halı saha maçına giderken arkadaşlar viraja çok hızlı girmemden dolayı kontrolü kaybedip ortada bulunan refuje çıkıp ortada bulunan direği komple yerinden söküp karşı yola geçip oradaki kaldırıma çıktı.

sağ yan hava yastıkları açıldı.

aracın altı çok kötü şekilde refuje sürttü ve karter delindi.

karşı kaldırma çıkınca da sol ön tampon yırtıldı.

sağ kapı 40-50 cm. içeri girdi.

ön akslar kırıldı. sağ lastik patladı. ön göğüslük sağdan yamuldu içeri doğru. ön sağ cam ve ön kelebek kırıldı.

canımızı kurtardığımıza dua ediyoruz. direk sayesinde takla atmaktan kurtulduk.

leondan soğumuş durumdayım. şuan leon almayı düşünmüyorum. dün itibariyle kaskodan paramı geri almış durumdayım. 42.500 TL.

yapı kredi sigorta olmasaydı aracı perte çıkarmazlar dedi eksper. yapı kredi olduğu için aracınız perte çıktı dediler. baya bi uğraştık tabi bu süreç içerisinde. 40 gün içerisinde tüm işlemler halloldu.

sizlere tavsiyem kesinlikle leonla virajlara gereğinden fazla hızla girmeyin. leon benim 4. arabamdı. daha önce 206 - golf 5 GTI - Toyota Auris ve sonra leon almıştım. golf ve auriste spor yay kullanıyordum ve virajla biraz hızlı giriyordum açıkçası. leonla da yapalım derken olmadı. Araç hakimiyetini kaybetti. vites düşürmeme rağmen araç kendini toparlayamadı maalesef.

burada amacım aracı KÖTÜLEMEK değil. sadece sizlere biraz yavaş gitmeniz için tavsiye. Kaza yapmak kötü bir şey. adamın psikolojisini çok kötü etkiliyor. dikkat edin sevgili SCW üyesi arkadaşlarım... insan başına gelince anlıyor ve ben yaptığım hatanın farkına vardım. 140 KM. hızla o virajı almak imkansızdı ve alamadım işte. çok üzüldük, canımızı kurtardığımıza sevindik ama iş işten geçti. pişmanlığımı belirtmek istedim sadece... (yanlış anlaşıldı yazdıklarım o yüzden bu açıklamayı yazdım. yoksa leon çok severek ve isteyerek aldığım bir araçtı.)

ama çok sağlam arabaymış leon cidden. bunu bizzat test edip onayladım arkadaşlar.

şuan hiçbir aracım yok. leon da almayı düşünmüyorum fakat yine aranızda olmaya devam edeceğim elimden geldiğince.

herkese kazasız, belasız dikkatli sürüşler dilerim...

Buyrun fotoları da....

lwxz.jpg lwyj.jpg lwyt.jpg lwz1.jpg

Ekli dosyalar

• lwxz.jpg
    lwxz.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 359
  • lwyj.jpg
    lwyj.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 322
  • lwyt.jpg
    lwyt.jpg
    87.7 KB · Görüntüleme: 318
  • lwz1.jpg
    lwz1.jpg
    88.7 KB · Görüntüleme: 305
çok üzüldüm geçmiş olsun siz de birşey yoktur inşallah :(

geçmiş olsun mehmet saglam vurmussunuz :( sizde bişey yoktur inşallah kaskon varmı bari

Yalnız bu halde perte çıkarmayacaktı ne yapacaklardı merak ettim bu araç toplanmaz ki :(

Çok Geçmiş Olsun,, peki araçta spor yay falan varmıydı ?

Allah korumuş geçmiş olsun.Sağlık dışında paranızıda almışsınız bundan iyi sonuçta olamazdı.Alt taraftan darbe varsa zaten pek sağlıklı olmazdı toparlanması.

xx

çok büyük geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın.

Büyük geçmiş olsun sizlerde bir şey olmamamıs sevindirici araçta ESP olsa anlattığın kadar savrulmazdı diye tahmin ediyorum.
birde ön hava yastıkları açılmamasıda düşündürücü bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt