Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım PERT oldu arkadaşlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
öncelikle geçmiş olsun, kazayıda kaza sonrasınıda iyi atlatmışsınız. ancak bu kadar subjektif unsurlar içeren bir kazayı leonlar savuruyor diye genellemek mantıksız. yolun ıslaklığı, virajın yapısı, aracın o andaki hızı, 2km bile fark eder, esp olup olmaması, kayma esnasındaki trafik durumu vs. demek istediğimin bu kazadan genelleme yapılabilicek tek nokta leondan sağ sağlim çıkmış olmanız. birde virajlara sert girmeyi sevenler için önecelikle lastik ebatlarını modifiye etmeliler

Mehmet abi büyük geçmiş olsun cidden iyi kurtulmuşsunuz..leonda arkayı savurma biraz var evet ama bizde esp toparlıyor kötü durumlarda..ama 205/55/16 lastik jant kombinasyonunda normal bi durum bence..canınız sağolsun

Yerler kuru, araçta 4 kişi var, 90 kilo arkada oturan 2 kişi de.

araçta ESP yok. lastikler 16 inç standart jant. düz vites araç. yay yok.

hata illa ki bende. hatamdan dolayı da aracı kötülemedim.

sadece yaşadıklarımı anlattım. ama neden böyle aracı kötülemeyin tarzı yorum geldi anlamadım. sadece olanları anlattım ve siz de benim gibi kaza yapmayın, aman dikkatli olun demeye çalıştım arkadaşlar...

daha önceki araçlarımla kıyaslama yapmadım, öyle anlaşılmış. sadece demek istediğim önceki araçlarımda yay vardı ve biraz hızlı girerdim virajlara ve hiç kaza yapmamıştım... leonumla da yapayım dedim ama ortaya çıktım. olmadı maalesef diye olayı anlattım sadece arkadaşlar...

yoksa leon cidden iyi araç. esp şart ve lastik ebatları da önemli.

hata benim hatamdı kazamda sonuna kadar. halı saha maçına yetişelim diye o kadar hızlı gitmemek gerekirdi. Esp bile olsaydı aracımda ki yok o bile kurtarmazdı bizi kontrolü kaybetmekten...

aman dikkatli olun arkadaşlar yineliyorum. şimdi böyle bi gereksiz tedirginlik içimde arkadaşlarımın arabalarına bindiğimde aman abi viraja yavaş gir diyorum. ve leondan soğumamın sebebi de kaza yapmam... yeni leon da yolda zaten... belki onu alırım ilerde...

geçmiş olsun dileğinde bulunan herkese teşekkürler..

Geçmiş olsun.Saglam olarak aractan cıkmıssınız.
Buradan cıkan sonuc leonun kotu yol tutan bır ara coldugu değil ne kadar saglam bir arac oldugudur.Kazayı ıncelersen belkı pılotaj hatası cıkacak.Boyle bır kaza gecırıp ıcınden sag cıktıgın bır arac varsa sogumak yerıne dahada ısınmalısın.Ben olsam yenı alacagım aracıda leon olarak secerdım.

OIrnek verdıgın araclardan mesela aurıs olsaydı,benım sahsı gorusum ılk sayfaya yazdıgın kelımelerı su an yazamazdın.(Allah korusun.)

çok geçmiş olsun size bişey olmamışya daha önemli bişiyde yok zaten.
çok nazara geliyoruz Allah hepimizi kazadan beladan korusun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt