Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım LPG' de yığılma yapıyor

lpg depon en son ne zaman temizlendi?inanılmaz pislik çıkıyor içinden
Abi arabayı galeriden aldığım için sahibiyle görüşme fırsatım olmadı. o yüzden LPG nerde takıldı, ne zaman takıldı, bakımı temizliği ne zaman yapıldı hiç bilmiyorum, ama baktıracam artık. Birde bu markanın Isparta da servisi olup olmadığı meçhul. Deponun üstünde Konya alan kodlu bir numara var. Olmadı memleket Konya zaten, gittiğimde gösterecem artık.

sıralı sistem lpg lerde arızanın nerden geldiğini tahmin etmek zor beyin olabilir,tıkalı filtre yada kötü lpg olabilir, püskürtme de olabilir ama senin sorunu lpg ci çözecek bilgisayara bağlayıp baktırmak lazım. bende ilk taktırdıktan sonra bakıma girmiştim sonra araba gitmemeye gaz yememeye başladı usta binip bi tur attı hava filtresinin contasını takmayı unutmuşlar araba gitmiyodu lpg den sanmıştım :eek:

LPG den kaynaklandığını düşünmüyorum, düzenli olarak Petrol Ofisin'den alıyorum gazı. Bir de yüksek devirlerde hiç bir problem yok, gayet iyi. Bilmiyorum hayırlısı, inşallah çözülür diyelim..

Herkese yardımlarından dolayı teşekkürler..

Bence önce bi lpg'ciye git, filtre eğer uzun zamandır değişmemişse onu değiştir, daha sonra da lpg beynine format attır, tekrar kursunlar. lpg enjektörlerinin sesinden bile belli oluyor eğer bir problem varsa. Çünkü benim Toledo'da da var aynı sorun :) Geçenlerde yaptırmıştım, ama daha sonra beyin değiştirdim, maf sensörünü değiştirdim, derken yine bozuldu ayar.

Bence önce bi lpg'ciye git, filtre eğer uzun zamandır değişmemişse onu değiştir, daha sonra da lpg beynine format attır, tekrar kursunlar. lpg enjektörlerinin sesinden bile belli oluyor eğer bir problem varsa. Çünkü benim Toledo'da da var aynı sorun :) Geçenlerde yaptırmıştım, ama daha sonra beyin değiştirdim, maf sensörünü değiştirdim, derken yine bozuldu ayar.

eyvallah sağolasın, öyle yapmaya karar verdim ama yoğunluktan bakamadım bir türlü.. halledince buraya yazacam sonucu inşallah

slm

bombanin uzerinde geziyorsun allah gostermesin ugrasma git dizel al en iyisi.

bomba derken ne bombası? yapmayın ya gözünüzü seveyim eski anadol- şahin vb araçlara takılan lpg le karıştırmayın bi sorun araştırın evde de gaz kullanıyosun bombayla mı yatıp kalkıyosun o zaman?

Irakmı burası ne bombası.. Biz bilmiyormuyuz Dizel araba kullanmayı demekki bütçe el vermemiş Lpg taktırmışız.. Bütün bu Lpg takan yerler bombacı o zaman.. Bakımı yapıldıktan sonra hatta yapılmadan bile patlayan kaçtane seat marka araç gördün duydun.. Konumuz problem çözmek arkadaşa yardım etmek.. Arabayı sat gitsin dizel al demekle + birde bomba terimi kullanarak moral bozmakla alaylı bi şekilde cevap vererek bu sorunları çözemeyiz.. Forumda polemik olmasın çözümlere hızlı ulaşalım diye böyle konulara cevap verirken lütfen 2 kere düşünelim.. :(

Lpg bakımı geldiği zaman gösterge butonu sinyaller vermeye başlıyor sesli ve ışıklı ötmeye başlar..
Bakımla alakalı bir durum değil.. servis yazısı arabayla alakalı Lpg ile değil onu volkswagen ci halledecek..
yığılmayı neden yapar onu tam anlayamadım rolanti sabitmi duruyor sürekli oynuyormu ? eğer sürekli
oynuyrsa malifolt kaçırıyor demektir buda yine boğaz kelebeğiyle alakalı

Düşük hızda normal seyrindeyken ani fırlamalar yapıyosa Lpg filtresinde pislik tıkanmış olabilir
yığılmaları düzensiz ara ara yapıyorsa enjektörleri kontrol ettir

Bendede rolanti oynaması olmuyor ancak 800 devire inerken 780 gibi rakama inip 800 e kalkıyor sabit kalıyor neden ki boğaz kelebeğini temizleteyimmi ki

Bendede rolanti oynaması olmuyor ancak 800 devire inerken 780 gibi rakama inip 800 e kalkıyor sabit kalıyor neden ki boğaz kelebeğini temizleteyimmi ki

o çok önemli değil bunu yapması gayet normal ÖZELLİKLE 100km üzeri belli bir süre gidiyosun sabit
daha sonra kırmızı ışığa denk geldin yada başka bişey durmak zorunda kaldın işte o an birkaç saniyeliğine yapıyor o sorun değil..

devir saatinin oynaması çok aşırıysa araç stop ediyorsa işte ozaman boğaz kelebeğinde sorun var
1- Temizlettir (balata sprey ile )
2- Adaptasyon yaptır

Ama araban stop etmiyorsa sadece devir saatinde ufak tefek ibre oynamaları varsa hiçsorun değil sakın dokunma

NOT : Egzos bölümünde arıza varsa mesela kaçırıyorsa buda yine arabanın stop etmesine neden oluyor (LPG lilerde)
Bunu yeni keşfettim..

Şahin abi burası Türkiye biliyosun benzin burda 4.20 TL yani sizin hesapla 2.05 euro
hal böyle olunca mecburen LPG taktırmak zorunda kalıyoruz. Abartılacak kadar tehlikesi yok
zaten lpg sisteminde her yıl bişeyler geliştirilıyor ve Ülkemize çok yaygın bir hal aldı yurtdışında
lpg hiç yok denecek kadar az bunuda biliyorum :))

haa bana fikrimi sorsan yakıt bu denli pahalı olmasa dizelin babasına binmem benzin dururken o tarıltıyı çekmem :D

:eek:key:
Şahin abi burası Türkiye biliyosun benzin burda 4.20 TL yani sizin hesapla 2.05 euro
hal böyle olunca mecburen LPG taktırmak zorunda kalıyoruz. Abartılacak kadar tehlikesi yok
zaten lpg sisteminde her yıl bişeyler geliştirilıyor ve Ülkemize çok yaygın bir hal aldı yurtdışında
lpg hiç yok denecek kadar az bunuda biliyorum :))

haa bana fikrimi sorsan yakıt bu denli pahalı olmasa dizelin babasına binmem benzin dururken o tarıltıyı çekmem :D

Geri
Üst Alt