Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım conta yakmış olabilir mi?

murataruz

Kayıtlı Üye
Sa. Herkese hayirli gunler diliyorum. Bugun aracimdan cikan duman dikkatimi cekti ve motor kapagini actigim da resimde ki manzara ile karsilastim. Hararet sabit 90 da kaliyor. Aracim 2007 sytlance. Conta yakmis veya baska ne sorun olabilir? Conta yakmis ise maliyeti ortalama ne kadardir?
e8c12401e4f8b81b12c671a5577b7040.jpg

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sa. Herkese hayirli gunler diliyorum. Bugun aracimdan cikan duman dikkatimi cekti ve motor kapagini actigim da resimde ki manzara ile karsilastim. Hararet sabit 90 da kaliyor. Aracim 2007 sytlance. Conta yakmis veya baska ne sorun olabilir? Conta yakmis ise maliyeti ortalama ne kadardir?

Üstad gecmiş olsun. Muhtemelen conta yakmış araç. Rölantide çalışırken fırrt fırrrrt diye çalışıyo mu? Bir de suyu eksiliyor mu? Yada yağına bakabilirsin çubuğa bak yağ siyah mı yoksa onun da mı rengi değismiş. Benim babamın araba yakmiştı su kapağı aynen böyleydi.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Önce yağını sentetik yağ ile değiştir.5w30 kullan.
Hararet yapmadıysa nasıl anladın conta yaktığını?Sadece kalitesiz veya sahte yağ dan köpük yapmış.
Kinine göre pancar motor derler 1.6 için bana göre dünyanın en sorunsuz motorudur.

Maşşallah araba motor yağını tereyağa çevirmiş sanki ama araçta hararet yükselmesi yoksa conta yaktığını zannetmem bu yağın kalitesiz olması sonucunda oluşmuş olabilir birde lpg olursada içerdeki su buharı ve yağ birleşimi sonucunda motordan dışarı çıkmak isterken kapağa kadar geliyor ve son durak orası olduğu için orda birikiyor

Cevaplariniz icin tesekur ederim. Onerebileceginiz yağ markası ve kaclik olan ideal bilgi verebilirmisiniz

Maşşallah araba motor yağını tereyağa çevirmiş sanki ama araçta hararet yükselmesi yoksa conta yaktığını zannetmem bu yağın kalitesiz olması sonucunda oluşmuş olabilir birde lpg olursada içerdeki su buharı ve yağ birleşimi sonucunda motordan dışarı çıkmak isterken kapağa kadar geliyor ve son durak orası olduğu için orda birikiyor

Yorum icin teskurler. Hangi yagi onerirsiniz?

Önce yağını sentetik yağ ile değiştir.5w30 kullan.
Hararet yapmadıysa nasıl anladın conta yaktığını?Sadece kalitesiz veya sahte yağ dan köpük yapmış.
Kinine göre pancar motor derler 1.6 için bana göre dünyanın en sorunsuz motorudur.
Yorum icin teskurler. Hangi yagi onerirsiniz?

Geri
Üst Alt