• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Aracım conta yakmış olabilir mi?

murataruz

Kayıtlı Üye
Sa. Herkese hayirli gunler diliyorum. Bugun aracimdan cikan duman dikkatimi cekti ve motor kapagini actigim da resimde ki manzara ile karsilastim. Hararet sabit 90 da kaliyor. Aracim 2007 sytlance. Conta yakmis veya baska ne sorun olabilir? Conta yakmis ise maliyeti ortalama ne kadardir?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lazov

Kayıtlı Üye
Sa. Herkese hayirli gunler diliyorum. Bugun aracimdan cikan duman dikkatimi cekti ve motor kapagini actigim da resimde ki manzara ile karsilastim. Hararet sabit 90 da kaliyor. Aracim 2007 sytlance. Conta yakmis veya baska ne sorun olabilir? Conta yakmis ise maliyeti ortalama ne kadardir?

Üstad gecmiş olsun. Muhtemelen conta yakmış araç. Rölantide çalışırken fırrt fırrrrt diye çalışıyo mu? Bir de suyu eksiliyor mu? Yada yağına bakabilirsin çubuğa bak yağ siyah mı yoksa onun da mı rengi değismiş. Benim babamın araba yakmiştı su kapağı aynen böyleydi.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

kfy

Administrator
Önce yağını sentetik yağ ile değiştir.5w30 kullan.
Hararet yapmadıysa nasıl anladın conta yaktığını?Sadece kalitesiz veya sahte yağ dan köpük yapmış.
Kinine göre pancar motor derler 1.6 için bana göre dünyanın en sorunsuz motorudur.

Alihan_46

Kayıtlı Üye

Maşşallah araba motor yağını tereyağa çevirmiş sanki ama araçta hararet yükselmesi yoksa conta yaktığını zannetmem bu yağın kalitesiz olması sonucunda oluşmuş olabilir birde lpg olursada içerdeki su buharı ve yağ birleşimi sonucunda motordan dışarı çıkmak isterken kapağa kadar geliyor ve son durak orası olduğu için orda birikiyor

murataruz

Kayıtlı Üye
Cevaplariniz icin tesekur ederim. Onerebileceginiz yağ markası ve kaclik olan ideal bilgi verebilirmisiniz

murataruz

Kayıtlı Üye
Maşşallah araba motor yağını tereyağa çevirmiş sanki ama araçta hararet yükselmesi yoksa conta yaktığını zannetmem bu yağın kalitesiz olması sonucunda oluşmuş olabilir birde lpg olursada içerdeki su buharı ve yağ birleşimi sonucunda motordan dışarı çıkmak isterken kapağa kadar geliyor ve son durak orası olduğu için orda birikiyor

Yorum icin teskurler. Hangi yagi onerirsiniz?

murataruz

Kayıtlı Üye
Önce yağını sentetik yağ ile değiştir.5w30 kullan.
Hararet yapmadıysa nasıl anladın conta yaktığını?Sadece kalitesiz veya sahte yağ dan köpük yapmış.
Kinine göre pancar motor derler 1.6 için bana göre dünyanın en sorunsuz motorudur.
Yorum icin teskurler. Hangi yagi onerirsiniz?

Üst Alt