Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım biraz çalıştığında istop ediyor

can ben tamircideğilimki ama ilk defa böyle birşey duyuyorum senin dediğin zaten hava ile alakalı sensör değilmi bildiğim kadarı ile hava filtresinden sonra havanın akışı ile alakalı sensör

Yok ondan ayrı bir sensör Canın bahsettiği..

BU MODÜL BASİTÇE İAT(İNTAKE AİT TEMPERATURE) SENSÖRÜNE TAKILIYOR NORMALDE İAT SENSÖRÜNÜN GÖREVİ DIŞ HAVA SICAKLIĞINI ÖLÇÜP MOTORUN BEYNİNE (ECU) YA BİLDİRMEKTEDİR ECU DIŞ HAVA SICAKLIĞINA GÖRE BENZİN ORANINI ARTTIRIP AZALTIYOR (BENZİNLİ MOTORLARDA YAKIT OLARAK EMME ZAMANINDA SİLİNDİR İÇERİSİNE HAVA YAKIT KARIŞIMI ALINIR BU ORAN NORMALDE 1/15 DİR) HAVA SICAKLIĞI DÜŞÜK OLDUĞU DURUMLARDA ECU İAT SENSÖRÜ VASITASIYLA BUNU ÖĞRENİYOR VE MOTORUN SAĞLIKLI BİR BİÇİMDE ÇALIŞMASI İÇİN GEREKLİ OLAN BENZİN ORANINI AYARLIYOR SOĞUK HAVADA SICAK HAVAYA GÖRE DAHA FAZLA BENZİNE İHTİYAÇ VARDIR ÇÜNKÜ SOĞUK HAVADA OKSİJEN MOLEKÜLLERİ SICAK HAVAYA GÖRE DAHA YOĞUNDUR YAPILAN BİLİMSEL DENEYLERE GÖRE HAVA YAKIT KARIŞIM ORANI YAKLAŞIK 1/12.5 OLDUĞU ZAMAN MOTOR MAXİMUM GÜCÜNÜ VERMEKTEDİR
alıntıdır

can ben tamircideğilimki ama ilk defa böyle birşey duyuyorum senin dediğin zaten hava ile alakalı sensör değilmi bildiğim kadarı ile hava filtresinden sonra havanın akışı ile alakalı sensör
o maf sensoru abı ıcerı gıren havayı olcuyor benım bahsettıgım ıse hava sıcaklıgını olcuyor,sensorun bozulması durumunda belkı beyın yanlıs sınyal alıyorsa kesıyor olabılır arabayı guvenlık ıcn.

yok ama doğru diyor mesela aracı çalıştırınca araç hhemen istop etmiyor belli bir süre mesela 20-30-40 dikaka felan ama anlamadım bende ustaya katılıyorum bu konuda zaten çare bulamazsam servise sokacam artık aracı fiyatı nese verecez

o maf sensoru abı ıcerı gıren havayı olcuyor benım bahsettıgım ıse hava sıcaklıgını olcuyor,sensorun bozulması durumunda belkı beyın yanlıs sınyal alıyorsa kesıyor olabılır arabayı guvenlık ıcn.

can bu bahsettiğin bizim gösterge panelindeki dış hava ısısnı ölçen sensör mü?..

ve arada olcay sen gene ustaya götür dediği sensör bozuksa işlev de yapmıyordur onu bir söksün ..kodunu üzerinde yazar bi kodunu yaz buraya birde resmini koyabilrsen soralım bulunduğumuz şehirlerde nedir kaç paradı sana haber verelim ona göre hareket et derim ben

bilmiyorum onuda Eminel Hava sıcaklık Sensörü aracın muhtemelen ısı ayarı ile ilgili bişey araç fazla ısınıyo bu onunla ilgili bişey de bakalım Ağrı dayım zaten tek gideciğim yer Van merkez

bilmiyorum onuda Eminel Hava sıcaklık Sensörü aracın muhtemelen ısı ayarı ile ilgili bişey araç fazla ısınıyo bu onunla ilgili bişey de bakalım Ağrı dayım zaten tek gideciğim yer Van merkez

Van'a geçmeyi düşünüyorsan Seat Bayi kapandı - sadece adı var şu an... Orjinal serviste pek umursamıyorlar Seat'ları , o yüzden sanayi'ye gitmeni öneririm

Sanayi sitesinde gideceğin yer Zafer oto. Seat - Vw 'den falan iyi anlayan bi orası var girişte kime sorsan gösterir. birde Yeni sanayi sitesinde 2. blok'ta özel volkwagen servisi var , Arda Oto. Ama öncelikli tercihin Zafer olsun...

can bu bahsettiğin bizim gösterge panelindeki dış hava ısısnı ölçen sensör mü?..

ve arada olcay sen gene ustaya götür dediği sensör bozuksa işlev de yapmıyordur onu bir söksün ..kodunu üzerinde yazar bi kodunu yaz buraya birde resmini koyabilrsen soralım bulunduğumuz şehirlerde nedir kaç paradı sana haber verelim ona göre hareket et derim ben

hayır degıl abı,İat sensoru emmeden gecen havanın sıcaklıgını olcuyor.16v de zaten iat yok

Geri
Üst Alt