Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım 120 km ve üstünde bağırıyor

@kirlisakal yanı aracın kalkisinda cekisinde hiç bi sorun yok gaz kelebeği LPG enjektorleri bakımı LPG filtresi bakımı bujiler yeni degisti full servis bakımlı acaba motor sağır olayı var öyle bisey olabilirmi ne dersin
[doublepost=1453051923,1453051638][/doublepost]@one man one engine arkadaşın aracı 1.6 motor ama bizimki gibi değil biliosunuz bizimkiler bcb motor elektronik vs onlarınki eski sistem ustalara soruyorum gidişinde sorun yok diolar anlayamadım bi turlu yoksa yolda okadar güzel gidioki her defasında hayran kaliorum kalkistada çoğu arabayı geride bırakıyorum baskı balatasinida yeni degisti bu arada ondan önce felaket agardi araba

Valla 1.6 16 v 105 hp yada diğer hitler 1.6 8v 102 hp motorda aynı olması laızm.Senin teknik verilerinde anormallik yok, aksine arkadaşın aracında 3bin devirde 150 hız yapması bana anormal geldi.Şanzımanda filan değişiklik filan mı yaptı şaşırdım...Videoya alıp paylaşabilir misin..Teşekkürler..

@one man one engine hocam evet şanzumanı değişmiş zamanında ama bildiğim kadarıyla aynı tip bi şanzıman ama bazı arkadaşlar bu araçların son dislisinin farklı olduğunu söylediler burada buda hızlanmayı etkiliyormuş biraz takıntılı biriyim sanırım :)

Tahmin ettiğim gibi..Bu yapılan geçici süre tatmin etse de aracın motor gücü torku düşük olduğu için bir müddet sonra motor baskı balata filan gider.Taşımaz bu kondisyonu.Senin kafan rahat olsun senin aracında sıkıntı yok.Zaten ideali 1.6 larda 3bin civarı 100 km hız yapması.Turbo benzin veya turbo dizel değilse atmosferik motorda bu şekilde oluyor...Gerçi japonlarda az biraz fazla bu hız ama 110-civarlarında geziyor o da...

@one man one engine tesekkur ederim kardeşim yine bi serviste motor durumu için gostersem iyi olur kayseridemisin zennecioglu nü tavsiye edermisin yada başka bi yeri

@one man one engine kardeşim tekrar tesekkur ederim yorumların için samsun güzel memleket atakum sahili özellikle hayırlı akşamlar...
atmosferik motor üstelik lpg bağlı...atmosferik motordan, bir tsi performansı bekleyemezsiniz...gücü neyse o kadardır...bakımlarınızı ihmal etmediğiniz sürece uzun yıllar binersiniz...

Arkadaşınızın aracının motoru 1.6 mı?Eğer öyleyse yanlışınız olmalı.Dizel değilse 1.6 benzinli motorda 5. vites 3 bin devirde aşağı yukarı her araçta 100 km hız larda olur...Yani bu durumda sizin araçta bir skıntı yok gibi görünüyor...

@one man one engine tespitim doğru 1.6 motor araçlar 5. Vites 3bin devirde 90-100 yapıyo senin araç normal sıkıntı diğer arkadaşın araçta o da malum şanzuman değişti yazmışsın yani sorun orda saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt