Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım 120 km ve üstünde bağırıyor

shadow986

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhabalar aracım 120 km hız ve üstünde ne olduğunu anlayamadığım bi bağarma sesi oluşuyo
teker bilyalarını kontrol ettirdim
lastikler birbirinden faklı bundan olabilir dediler
katalizatör iptal yok yani yerinde geniş boş boru gibi bişey var olabilirmi
eksozun içi dağalmış bundan kaynaklanabilirmi
daha önce başına gelen çözen varsa yardımlarınzıı bekliyorum
bu arada baskı balata yeni değişti lpg bakımı yaptırıldı filtre değişti gaz kelebeği temizlendi
saygılar...

.

Egzosun içinin dağılmış olması, egzosta bulunan susturucunun işlevini de yitirmiş olmasına sebep olacağından boğumlu ses çıkarması normal. Yakıt sarfiyatında da gözle görülür bir artış gözlemliyor olmalısınız. Araç 120 üzerinde bağırıyor demişsiniz ama 120 km nin altındaki sesi de normalden daha boğuk daha yüksek çıkıyor olması gerekiyor. Sıkıntı egzosta

egzozda sıkıntı varsa hızdan bağımsız devre bağlı oluşması gerekir

egzozda sıkıntı varsa hızdan bağımsız devre bağlı oluşması gerekir
@bambam evet devir 4bin aralığına çıkıyo çok zorlamıyorum arabayı hızlanmalarda ama mesela 2. vites 4bin devirde olmuyo dikkat ettim 120 ve üstünde bu ses var boşa atınca biraz azalıyo ama bu hızın altına düşene kadar devam ediyor
[doublepost=1453049855,1445772880][/doublepost]Arkadaşlar slmlr herkese bu tip sorunla karşılaşanlar için bilgilendirmek istedim
Bahsettiğim sorunu önce lastikleri değiştirerek çözmeye çalıştım yalnız maalesef olmadı
Daha sonra teker bilyalarini kontrol ettirdim ve sorunun sağ arka teker bilyalisindan olduğu anlaşıldı degistirdim şimdi maşallah çit yok arabada
Su anda merak ettiğim bisey var arkadaşımın 2001 model leonu stella 5. Vites 3bin devirde neredeyse 140 150 civarı hız yapıyor benim aracın 4 devirde 140 i anca goruyo ve motor oldukça ses yapiyo fikri olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim yoksa normal bi durumu
Km 2yuzbinde 3 bin devirde 100 km hız yapio yada 3binin çok az altında yardımlarınızı bekliorum iyi forumlar...

Arkadaşlar slmlr herkese bu tip sorunla karşılaşanlar için bilgilendirmek istedim
Bahsettiğim sorunu önce lastikleri değiştirerek çözmeye çalıştım yalnız maalesef olmadı
Daha sonra teker bilyalarini kontrol ettirdim ve sorunun sağ arka teker bilyalisindan olduğu anlaşıldı degistirdim şimdi maşallah çit yok arabada
Su anda merak ettiğim bisey var arkadaşımın 2001 model leonu stella 5. Vites 3bin devirde neredeyse 140 150 civarı hız yapıyor benim aracın 4 devirde 140 i anca goruyo ve motor oldukça ses yapiyo fikri olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim yoksa normal bi durumu
Km 2yuzbinde 3 bin devirde 100 km hız yapio yada 3binin çok az altında yardımlarınızı bekliorum iyi forumlar...

Arkadaşlar slmlr herkese bu tip sorunla karşılaşanlar için bilgilendirmek istedim
motor yavaş yavaş ömrünü yiyor dostum :) zaman gelecek motor isteyecek :)

@kirlisakal hadi yaa demeseydin öyle iyidi neyse bu şekilde binecez değiştirene kadar :(
şimdi bilmiyorum ki benımkı varsayım..motor hep aynı kalacak kaidesi yok ...motor gün gelecek bitecek,inecek kalkacak :D ayrıca sallama yorum yapamıyorum varsayım üzerine konuşuyoruz...samimiyetlik her zaman iidir.. :) gaz kelebeğini enjektorlere vs motor bakımında bi aksaklık olabilir bakımlarını ihmal etme

Arkadaşınızın aracının motoru 1.6 mı?Eğer öyleyse yanlışınız olmalı.Dizel değilse 1.6 benzinli motorda 5. vites 3 bin devirde aşağı yukarı her araçta 100 km hız larda olur...Yani bu durumda sizin araçta bir skıntı yok gibi görünüyor...

Geri
Üst Alt