Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracımın renk değişimi YARDIMMM...

Muaneye girerken hem muanesi hemde yeni rengini işletebilirmiyim

• Kullanılan toplam oy
    2

jogabanito

Kayıtlı Üye
ilk öncelikler herkese merhaba SCW ailesi size bir danışmam,fikir almam,sorularım olucak:

Şuan toplanmakta olan aracımın rengi lacivelttir ve ben bu aracımı kırmızıya çevirmek ve ruhsatada işletmeyi düşünüyorum ancak benim bildiğim sistemiş değişip değişmediğinde şüpheliyim.Eskiden yani 1 sene önce aracın rengi değişir herşey tamamdır boyayı yapan kişiden plaka yaılı şekilde fatura alınır ve herhangi bir yerden ek-1 formu alınıp doldurulur.Daha sonra bu işlemler eskiksiz yapıldığında doğru muane istasyonuna gitmek ve gerekli işlemleri ücret ödemeden yapmak kısaca anlatıyorum ve ben bu şekilde biliyorum acaba yeni kanunlara göre yada yenı gelen kurallar var mıdır ayrıca normalde aracın yenı rengını ruhsata işlerken aracın muanesi olması gerekiyor ve benim aracımın muanesi yok ve şuan boya işlemi için komple soyulmuş durumda ne yapabilirim.

Mesela aracın rengini istediğim renge boyatıp sonra eksiklerini tamamlayıp araca randevu alıp muaneye götürsem ve hem muaneye girse hemde renk değişimi gerçekleşse olur mu acaba.Araba soyulduğu için şuan çok tedirginim bütün yaptırdığım şeyleri durdurdum buna yöneldim.Bilgilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum...

Herkeze hayırlı günler ...

istediğin renge boyat arabanı muayeneye girer

ama şimdi arabamın muanesi yok ama sigortası var sımdı arabayı boyatıp muanesi olmadan gidip muaneye girsem sonrada hem muanesini yaptırıp hemde rengini işletebilirmiyim

Emirhan abine söyle tanır Yalçın arkadaşımız var o halleder u konuyu ;)

Evet aynı anda hem biten muayaneni yaptırabilir hemde renk değişimini yaptırabilirsin

tek yardımcı olacagım konu var muane yazılmaz muayene yazılır

teşekkür ederim kıvanç bey ilginiz için çok yardımcı oldunuz

Geri
Üst Alt