Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracımın içindeki mazot kokusunu nasıl çıkarabilirim?

fthkr

Kayıtlı Üye
dizel aracıma benzin koyulması sonucu serviste depo temizliği yapılırken çekilen mazotu arabanın içine döktüler serviste temizlemeye uğraştı ama arabanın içinde ağır bi mazot kokusu kaldı ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı olsun

Forumdan yararlanmak için kendisinizi üyelerimiz kısmında tanıtınız.

arkadaşım tam dökülen yerlere bir cezve dolusu bol telveli türk kahvesi soğut dök bulaştır bir gün bekle ertesi gün kahveyi temizlettir.türk kahvesi tamamen o kokuyu çeker yok eder.kahve kalıntı kokusu bütün kokuları üzerine çeker oda olmadı arabanın içinde limon kabuğu yak kolay gelsin...

uygun bir petrole git veyahutta evininin önü uygunsa , eline sonaxın temizleyicilerinden iyi bir tanesini al kovaya dök üzerine su ekle veya ev hanımlarının kullandığı LOG isimli ürünüde kullanabilirsin çok etkili oluyor , birde soğan çuvalı ( filesi ) al eline aracın içini komple temizle hem kokudan eser kalmaz hemde aracın ilk aldığındaki gibi tertemiz olur.
Bu işlem en fazla 1 yada 2 saat sürer işini bitir sonra kapıları aç geç karşısına çayını yada sigaranı yudumla yorgunluğunu çıkar :)

KAhve, kendi kokusu ile diğer kokuları bastırır, ama otomobil döşemesine/süngerine emişmiş yakıt var ise, uzun süre bu koku çıkmaz, normali: döken servisin, taban halısını sökerek, fırında kurutması ve geri takması idi. Bu normal yolu neden takip edilmedi?

KAhve, kendi kokusu ile diğer kokuları bastırır, ama otomobil döşemesine/süngerine emişmiş yakıt var ise, uzun süre bu koku çıkmaz, normali: döken servisin, taban halısını sökerek, fırında kurutması ve geri takması idi. Bu normal yolu neden takip edilmedi?
bende kabul etmezdim arabayı öyle teslim almayı normalde ama acelem vardı. normal prosedürü depoyu sökerek temizliyorlar vaktim olmadığı için arka koltuğun altından borularla çektiler yakıtı o sırada onlarında dalgınlığıyla arabanın içine döktüler. iç döşemeye fazla dökülmedi ama dökülenin kokusu yetiyor. ayrıca orda kendi malzemeleriyle yıkadılar bi spreyle temizlemeye çalıştılar fakat yine koku kaldı kendim uğraştım biraz yine olmadı. detaylı bir iç temizlik istiyor anlaşılan.

NOT: bütün masraflı faturayı götürerek aldım. çıkan yakıtı da geri götürmem karşılığında sadece mazot olarak iade ettiler. yalnız yarısı mazot yarısı benzin olan 50lt yakıtı benzin tankına döktüler yani satacaklar benzin olarak demek ki kontrol edilmiyor bu sadece benim başıma gelen birşey daha neler yapıyorlar bilemem

nerden aldınız o yakıtı daha doğrusu mazot karışımlı benzini hangi firma satacak?

dizel aracıma benzin koyulması sonucu serviste depo temizliği yapılırken çekilen mazotu arabanın içine döktüler serviste temizlemeye uğraştı ama arabanın içinde ağır bi mazot kokusu kaldı ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı olsun

benim aracım Renault Laguna 1.9 tdi turbo dizel, bagaja 1 bidon mazot döküldü, çözümü NAFTALİN de buldum toz olandan değil diğer top halinde olanlar var 1 milyoncularda satılıyor 4 kutu doktum koltukların altına bagaja 10 gun durdu hem mazot kokusu gıttı hemde naftalın kokuyor.

bende kabul etmezdim arabayı öyle teslim almayı normalde ama acelem vardı. normal prosedürü depoyu sökerek temizliyorlar vaktim olmadığı için arka koltuğun altından borularla çektiler yakıtı o sırada onlarında dalgınlığıyla arabanın içine döktüler. iç döşemeye fazla dökülmedi ama dökülenin kokusu yetiyor. ayrıca orda kendi malzemeleriyle yıkadılar bi spreyle temizlemeye çalıştılar fakat yine koku kaldı kendim uğraştım biraz yine olmadı. detaylı bir iç temizlik istiyor anlaşılan.

NOT: bütün masraflı faturayı götürerek aldım. çıkan yakıtı da geri götürmem karşılığında sadece mazot olarak iade ettiler. yalnız yarısı mazot yarısı benzin olan 50lt yakıtı benzin tankına döktüler yani satacaklar benzin olarak demek ki kontrol edilmiyor bu sadece benim başıma gelen birşey daha neler yapıyorlar bilemem
[doublepost=1512063796,1512063664][/doublepost]fthkr merhaba benimde aracima servis mazot dokmus cikartamiyorlar 5536522705 telefon numaram bir goruselim mi hocam sizin aracinizdaki koku gittimi yardima ihtiyacim var

Geri
Üst Alt