• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

aracımın içindeki mazot kokusunu nasıl çıkarabilirim?

fthkr

Kayıtlı Üye
İsim
fatih
Nereden
Ankara
dizel aracıma benzin koyulması sonucu serviste depo temizliği yapılırken çekilen mazotu arabanın içine döktüler serviste temizlemeye uğraştı ama arabanın içinde ağır bi mazot kokusu kaldı ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı olsun

PATRON

Administrator
İsim
Serbay
Nereden
Sakarya
Araç
Audi A6 3.0 TDI Quattro
Plaka
54 HN 777
Forumdan yararlanmak için kendisinizi üyelerimiz kısmında tanıtınız.

altıpatlar

Kayıtlı Üye
İsim
Feridun BAYIL
Nereden
Gaziantep
Araç
Leon 1.6 TDI Style
Plaka
27FBAYIL001
arkadaşım tam dökülen yerlere bir cezve dolusu bol telveli türk kahvesi soğut dök bulaştır bir gün bekle ertesi gün kahveyi temizlettir.türk kahvesi tamamen o kokuyu çeker yok eder.kahve kalıntı kokusu bütün kokuları üzerine çeker oda olmadı arabanın içinde limon kabuğu yak kolay gelsin...

BurakK

Kayıtlı Üye
İsim
Burak ERKÖSE
Nereden
Adana
uygun bir petrole git veyahutta evininin önü uygunsa , eline sonaxın temizleyicilerinden iyi bir tanesini al kovaya dök üzerine su ekle veya ev hanımlarının kullandığı LOG isimli ürünüde kullanabilirsin çok etkili oluyor , birde soğan çuvalı ( filesi ) al eline aracın içini komple temizle hem kokudan eser kalmaz hemde aracın ilk aldığındaki gibi tertemiz olur.
Bu işlem en fazla 1 yada 2 saat sürer işini bitir sonra kapıları aç geç karşısına çayını yada sigaranı yudumla yorgunluğunu çıkar :)

mgencay

Kayıtlı Üye
İsim
MERT EŞREF
Nereden
İstanbul
Sonax Ozon temizliği!

kamikaze

Kayıtlı Üye
İsim
Çağlar Bayur
Nereden
İstanbul
Plaka
34 UGB 78
KAhve, kendi kokusu ile diğer kokuları bastırır, ama otomobil döşemesine/süngerine emişmiş yakıt var ise, uzun süre bu koku çıkmaz, normali: döken servisin, taban halısını sökerek, fırında kurutması ve geri takması idi. Bu normal yolu neden takip edilmedi?

fthkr

Kayıtlı Üye
İsim
fatih
Nereden
Ankara
KAhve, kendi kokusu ile diğer kokuları bastırır, ama otomobil döşemesine/süngerine emişmiş yakıt var ise, uzun süre bu koku çıkmaz, normali: döken servisin, taban halısını sökerek, fırında kurutması ve geri takması idi. Bu normal yolu neden takip edilmedi?
bende kabul etmezdim arabayı öyle teslim almayı normalde ama acelem vardı. normal prosedürü depoyu sökerek temizliyorlar vaktim olmadığı için arka koltuğun altından borularla çektiler yakıtı o sırada onlarında dalgınlığıyla arabanın içine döktüler. iç döşemeye fazla dökülmedi ama dökülenin kokusu yetiyor. ayrıca orda kendi malzemeleriyle yıkadılar bi spreyle temizlemeye çalıştılar fakat yine koku kaldı kendim uğraştım biraz yine olmadı. detaylı bir iç temizlik istiyor anlaşılan.

NOT: bütün masraflı faturayı götürerek aldım. çıkan yakıtı da geri götürmem karşılığında sadece mazot olarak iade ettiler. yalnız yarısı mazot yarısı benzin olan 50lt yakıtı benzin tankına döktüler yani satacaklar benzin olarak demek ki kontrol edilmiyor bu sadece benim başıma gelen birşey daha neler yapıyorlar bilemem

ceycey11

Kayıtlı Üye
İsim
Caner
Nereden
Kütahya
nerden aldınız o yakıtı daha doğrusu mazot karışımlı benzini hangi firma satacak?

elessar

Kayıtlı Üye
İsim
aygunyarici
Nereden
Antalya
Araç
Diğer
dizel aracıma benzin koyulması sonucu serviste depo temizliği yapılırken çekilen mazotu arabanın içine döktüler serviste temizlemeye uğraştı ama arabanın içinde ağır bi mazot kokusu kaldı ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı olsun
benim aracım Renault Laguna 1.9 tdi turbo dizel, bagaja 1 bidon mazot döküldü, çözümü NAFTALİN de buldum toz olandan değil diğer top halinde olanlar var 1 milyoncularda satılıyor 4 kutu doktum koltukların altına bagaja 10 gun durdu hem mazot kokusu gıttı hemde naftalın kokuyor.

Fthkyrc

Kayıtlı Üye
İsim
Fatih KAYIRICI
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.8T Cupra
Plaka
34Jj3129
bende kabul etmezdim arabayı öyle teslim almayı normalde ama acelem vardı. normal prosedürü depoyu sökerek temizliyorlar vaktim olmadığı için arka koltuğun altından borularla çektiler yakıtı o sırada onlarında dalgınlığıyla arabanın içine döktüler. iç döşemeye fazla dökülmedi ama dökülenin kokusu yetiyor. ayrıca orda kendi malzemeleriyle yıkadılar bi spreyle temizlemeye çalıştılar fakat yine koku kaldı kendim uğraştım biraz yine olmadı. detaylı bir iç temizlik istiyor anlaşılan.

NOT: bütün masraflı faturayı götürerek aldım. çıkan yakıtı da geri götürmem karşılığında sadece mazot olarak iade ettiler. yalnız yarısı mazot yarısı benzin olan 50lt yakıtı benzin tankına döktüler yani satacaklar benzin olarak demek ki kontrol edilmiyor bu sadece benim başıma gelen birşey daha neler yapıyorlar bilemem

fthkr merhaba benimde aracima servis mazot dokmus cikartamiyorlar 5536522705 telefon numaram bir goruselim mi hocam sizin aracinizdaki koku gittimi yardima ihtiyacim var

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
Üst Alt