Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracımın benzin tüketimi arttı.

LKTN

Kayıtlı Üye
Merhaba. Aracım 1300 km ye geldi. Ama 1000 km den sonrası tüketim azalması gerekirken benim araçta arttı. Önceden silivri ye 6.5 lt e giderken bu kez 7.6 litreyle gittim. Bir de yolda gazı köklememe rağmen 170 km yi geçemedi araç. Sanki zorlanıyor gibi. Araçta 2 kişiydik. Bir de aracı ilk çalıştırdığımda ortalama tüketim 40 lt den başlıyor ve o değer üzerinden düşüyor. Bir sıkıntı mı var acaba ?

benim araçta 1.2 bugün bir deneyim dedim 170 e geldim sonrasında araç daha gitmicek gibi oldu bıraktım daha 170 in üstüne çıkamadım normal bişey mi acaba bazende düşük vites yüksek devir yapıyorum 1-2. viteslerde giderken 5 bin devirden sonra gaz kesiyor araba duracak gibi oluyor başınıza geldimi hiç

benim araçta 1.2 bugün bir deneyim dedim 170 e geldim sonrasında araç daha gitmicek gibi oldu bıraktım daha 170 in üstüne çıkamadım normal bişey mi acaba bazende düşük vites yüksek devir yapıyorum 1-2. viteslerde giderken 5 bin devirden sonra gaz kesiyor araba duracak gibi oluyor başınıza geldimi hiç
Arac kendini korumaya alıyor normal bişe daha basma vites at diyor
[doublepost=1473015620,1473015517][/doublepost]
Merhaba. Aracım 1300 km ye geldi. Ama 1000 km den sonrası tüketim azalması gerekirken benim araçta arttı. Önceden silivri ye 6.5 lt e giderken bu kez 7.6 litreyle gittim. Bir de yolda gazı köklememe rağmen 170 km yi geçemedi araç. Sanki zorlanıyor gibi. Araçta 2 kişiydik. Bir de aracı ilk çalıştırdığımda ortalama tüketim 40 lt den başlıyor ve o değer üzerinden düşüyor. Bir sıkıntı mı var acaba ?
Arabanın bakımıyla alakali olabilir buji vs

Benim araç DSG bugün otoban boş olunca nasılsa rodaj tamamlandı diye biraz yüklendim. (Zaten araç düşük hızda bile 7. Viteste gidiyor o nedenle biraz düşük performans kalıyor. ) 170 e kadar çıktım. Gazı kökledim vitesi 6 ya çektim ama kesinlikle 170 üzerini görmedi araba. Şaşırdım. Ben 1.2 clio 4 EDC ile 190 a çok rahat çıktım. Ama 1.2 leon açıkçası beni tatmin etmedi...

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arac kendini korumaya alıyor normal bişe daha basma vites at diyor
[doublepost=1473015620,1473015517][/doublepost]
Arabanın bakımıyla alakali olabilir buji vs
15.000 bakımına çok var henüz. Araç karakter olarak hantal gibi zaten. Yani DSG vitesi hemen yükselttiği için kapasitesi olan aracı at arabasına çeviriyor resmen

tamamen kullanım ve psikolojığe dayalı bir durum..yolun durumu da dur kalk kısmını atlamamız lazımççuzun süreçli bir test...yakıttan yakıta da farkeder...ben kamyoncu mazotu aldım 500 km zor gitmişti.euro dizel alınca farkediyor.aracın yakıt ekonomisi için bir cok faktörler var...en doğrusu bakımlı araç az yakar.bakım zamanı gelmişse servise götürün.onlar soyleyecektir.

tamamen kullanım ve psikolojığe dayalı bir durum..yolun durumu da dur kalk kısmını atlamamız lazımççuzun süreçli bir test...yakıttan yakıta da farkeder...ben kamyoncu mazotu aldım 500 km zor gitmişti.euro dizel alınca farkediyor.aracın yakıt ekonomisi için bir cok faktörler var...en doğrusu bakımlı araç az yakar.bakım zamanı gelmişse servise götürün.onlar soyleyecektir.
Araç henüz 1.300 km de bilgisayarda bakım zamanına daha 13.800 (yanlış olmasın ) km gösteriyor. O anlamda bi sıkıntısı yok. Bugün orta derecede sıkışık trafikte 6.1 lt de seyrettim. Yeniden eski haline döndü :). Zannediyorum yolu boş bulunca farkında olmadan yüklendim biraz.

Geri
Üst Alt