Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracımın ön takımından gelen ses

harunyaman

Kayıtlı Üye
Konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum ama kusura bakmayın.Aracımdan sağ ve sola dönerken yada yolda iken her dönüşümde Tık tık diye ön takımdan ses geliyor bu neden olabilir? İstanbul Sancaktepe deyim danışabileceğim yada önerebileceğiz Bir usta varmıdır. Bir iki yere gittim Aks kafası dediler ama usta sorunu anlamak için baya bi uğraştı.Aks kafasını söküp için tekrar yağ ekleyerek geri taktı ve ses yine geliyor.Bu sesten dolayı çok rahatsızım yardımınızı bekliyorum.Herkese hayırlı kandiller bu arada.

saçmalamış ustanız...
bu şekilde aracınıza binmeyin...tekerin yükünü çeken ve ceviren aks kafasıdır...
evet aks dağılmış...ama hangisi..bunu anlamak için iyi bir rot balans ustasına göstermeniz gerekiyor..onlar doğruyu söyleyecektir.iç + dış diye ıkı aks var sağ sol iyi anlamak lazım ve direksiyon hangi yöne cevirince ses başlıyor takip etmek lazım.rot ustası karar verecektir...gecmiş olsun hayırlı kandıller

rot ustasına git. zaten ne arıza var söyler. Oradan ustan varsa ona git, değiştir, ok. Biraz paran çıkacak ama.

Arkadaşlar. Kartal doğuş oto ya servis randevusu alıp gittim. Bu sorun yüzünden Bana direksiyon kutusu ve Rulmanların değişmesi gerektiğini söylediler. Ve 4700 lira fiyat söylediler.Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama Aracım daha 30 bin km daha yeni oldu.Bu ses eğer direksiyon kutusundan geliyorsa Bu km de nasıl bozulur anlamadım. İstanbulda oturuyorum bu araç dağa bayıra çıkmadı. Daha öncesinden de Rotçuya gittim herhangi bir sorun olmadığını söyledi.Hala anlamış değilim.Başka bir ustaya gittim oda Amortisor üst takozundan geliyor dedi.Şimdi herkes farklı söylüyor Kimseye güvenemedim. Bu ses yüzünden arabadan sıkıldım.

Direksyonu çevirirken ufak bi titreme hissediyomusun yada ufak bi zorlanma?

Hayır Direksiyon normal hiç titreme yok sağa ve sola rahatça dönüyor. sokaktan çıkarken tam sağ yada tam sol tık ediyor sadece

@harunyaman aynı sese benzer ses açık havada değilde kapalı ototparklardan çıkarken yani sesin yankı yaptığı yerlerde geliyordu soldan garantiliydi o zaman servise gittim o zaman daha 16 bindeyken aks körüklerini yağladılar dıştan sökmeden ses yok olmuştu , halada ses gelmiyor , körüklerin sürtmesinden geliyormuş ses , ama sizdeki ses büyük ihtimal dış aks kafalarından geliyor , normal kullanımda o km de yapmaması lazım normalde , direksiyon kırıkken aşırı yüklenmek mahvediyor aks kafalarını

Haklısınız Doğrudur.Fakat Gittiğim her usta farklı söyleyip servisin öyle demesi insanın düşünceleri baya bir karıştırıyor.Bu ses Aks kafasından mı Amortisör Takozundan mı Direksiyon kutusundan mı geliyor.Aks kafasını değiştirtsem Ses gider mi ? yada Amortisör takozu. Bunlar daha az maliyetli Ama ustalara güvenemiyorum.

Meğer istanbuldasınız boş zamanınızda sanayide farklı ustalara göster, ikitelli sanayide kıyamet kadar dükkan var, bakın çoğunluk ne diyor, neyin üzerinde duruyor. Bazısı gerçekten gereksiz masraf çıkartıyor. garanti isteyeceksin, ses kesilmedi mi tepesine ekşiyeceksin...

Anadolu yakasındayım.Bostancı Sanayide Dediğin gibi bir kaç ustaya son kez uğruyayım bakalım ne olacak.

Geri
Üst Alt