Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracın kaputunu çizdim. bu arada spoyler söktürülür mü ?

kratostol

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 2010 model 1.4 tsi aracımı park ederken sürücü tarafındaki ön ve arka kapıların tam birleştiği yeri biraz sürttüm. bir miktar boya attı takriben işaret parmağı uzunluğunda ama virgül kalınlığında, çok az da göçük oldu baş parmağı boyunda(ulan anlatıma bak). otoparka park ederken hep yanımdaki araçla aramda mümkün olduğunca fazla boşluk olsun ki adam kapısını açarken arabama çarpmasın diye kasıp duruyorum. keşke yanımdaki adamın kapısı çarpsaydı daha beter oldu:( solumda kolon vardı iyice yanaşayım azıcık bir yer kalsın oradan da kendim kedi gibi inerim diyordum. soğuktan kapalı otoparka girince camlar aynalar falan da birden buğu oldu basiretim bağlandı resmen, yanaşırken yanaşırken garç etti ki içimden bir şey koptu :( yahu çok üzüldüm kelimeler anlamsız kalıyor. şimdi napim ben bunu otokinge götürdüm adam dedi o bölgeyi düzeltir şöylece de boya atarız etraflıca belli bile olmaz dedi ama güvenemiyorum. böyle binmeye de gönlüm razı olmuyor keyfe keder veriyor. sizce otokinge vereyim mi yoksa kalsın mı böyle? yeni a3 ve leon çıktıktan sonra duruma göre 2013 başı gibi satma durumum da var kesin olmamakla bereber. önerilerinizi bekliyorum. şunu merak ediyorum esasen;yarın öbür gün satarken aracımın değerini düşürür mü bu? bu benim ilk aracım alımsatım tecrübem olmadı hiç o yüzden soruyorum?

2.bir husus geçen sene aracıma orjinal cupra spoileri taktırmıştım serviste. aracım beyaz haliyle spoiler de beyaz fakat siyaha kaplatmak istiyorum spoileri ilk takarken de öyle düşünmüştüm sonra vazgeçmiştim niyeyse. keşke taktırmadan kaplatsaymışım. şimdi ben bu spoileri söktürsem sizce tekrar kaplandıktan sonra takılacak ama eskisi gibi sağlam olur mu sonra o bölgedeki bilumum boya aksamına zarar verir mi? iyi forumlar herkese.

Öncelikle geçmiş olsun. Çarptığınız yer anladığım kadarıyla pek büyük değil, ben olsam orjinalliği bozmamak adına, hiç dokundurmazdım madem satacaksınız öyle kalsın. Spoilere gelince şahsi fikrim, beyaza siyah renk sırıtır gibi geldi. Söküm aşamasında, takılırken silikonlandıysa, silikon izi çıkabilir... yaptıran arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir...

Fotograf ekleyebilirseniz daha iyi fikir alabilirsiniz. Eger hasar cok buyuk degilse nazarlik olarak birakin.

Öncelikle Geçmiş olsun hocam seni çok iyi anlayabiliyorum insanın içi gider böyle bir durumda bende aynen senin gibi park ederken yandaki araçla fazlasıyla boşluk bırakırım kı çarpmasın diye böyle düşünürken bu tarz problemlerde insanın canı gerçekten sıkılıyor... Bana kalırsa öyle kullanmaktansa düzelttirmen çünkü böyle kullandığın sürece gözün takılacak moralin bozulacak en iyisi çözüme gitmek... Tekrar geçmiş olsun...

geçmiş olsun
resmini çek o bölgenin sonrada yaptır satarken dersin buraya böyle oldu bende yaptırdım dersin.cep telefonu büyüklüğünde boya oluversin arabada bir şey olmaz yaptırmazssan arabana her binişinde gözüne takılır orası

bende oyle yaptım yekta abı bugun aracı bı kac kaportacıya gosterdım arabaya baktıkca kendıme hakaret etmeye baslıyordum en ıyısı yaptırmak dedım yarın alacaz arabayı bakalım usta nasıl becerdı kızımı :mad: fotoları eklerım yarın hayırlısıyla

öncelikle geçmiş olsun bende bundan önceki aracım şampanya rengi accentim vardı siyah bi araba sürtmüştü boyası çıkmışdı biraz yoğun pasta cila uygulaması ile kapanmaştı

Geri
Üst Alt