Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım rönalti de tekliyor

Ozn

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar aracım rönalti de tekliyor sanki öksürüyor gibi çekişinde gidişinde hiç bir problem yok ilk çalıştırdıgımda soguk iken tekliyor neden ola bilir yardım edin lütfen

Valla kardeşim benim arabada da rölantide iken durduğu yerde bi hırıltı vardı direkt servise gittim "siz daha önce farketmemişsinizdir normaldir" dediler anlamadım gitti konuyu açtığın iyi oldu bende merak ediyorum.

Valla kardeşim benim arabada da rölantide iken durduğu yerde bi hırıltı vardı direkt servise gittim "siz daha önce farketmemişsinizdir normaldir" dediler anlamadım gitti konuyu açtığın iyi oldu bende merak ediyorum.
Valla anlamadım kardeşim bende 1.6 tdi dizel araç 75 bin de araç 2011 model sabah çalıştırdıgımda bazen motorda sanki birşey sürtüyor öksürüyor sanki araç hava alamıyormuş gibi oluyor gidişinde hiç bir problem yok

bende de oluyor ısınınca geçiyor,bujilerden yada kirli yakıttan olabilir.

tdi yeni nesil motorlarda öle start stop çalıştır bas gaza mantığınla kullanılan otomobıller değildir.çalışırkende kapatırken de beklemek farz :) soğuk havalarda normaldir malum mazot donma tehlikesi gecırıyor....yakıt pompan arızalı olabilir....yakıt filtren tıkalı olabilir...cunku gaza basınca bunlara yük biniyor

@kirlisakal abi benim araba daha iki aylık 3000 km'de bendede aynısını yapıyor ama marşa basar bazmaz kalkıyorum beklemiyorum ben hiç :p

tdi yeni nesil motorlarda öle start stop çalıştır bas gaza mantığınla kullanılan otomobıller değildir.çalışırkende kapatırken de beklemek farz :) soğuk havalarda normaldir malum mazot donma tehlikesi gecırıyor....yakıt pompan arızalı olabilir....yakıt filtren tıkalı olabilir...cunku gaza basınca bunlara yük biniyor
Valla ben her çalıştırmam da 2 dakika beklerim her stop ettigimde 2 dakika beklerim bir ara dpf derdim vardı biliyorsun abi bana bir ürün önerdin onu aldım boş depo koydum üstüne mazot fulledim shell den nitro + ondan mı oldu acaba anlamadım ki
[doublepost=1457118669,1457118535][/doublepost]
Valla ben her çalıştırmam da 2 dakika beklerim her stop ettigimde 2 dakika beklerim bir ara dpf derdim vardı biliyorsun abi bana bir ürün önerdin onu aldım boş depo koydum üstüne mazot fulledim shell den nitro + ondan mı oldu acaba anlamadım ki
Ve bu havada mazot donmaz her halde karın altonsa böyle bir problem yoktu bence başka bir sıkıntı var

[doublepost=1457118669,1457118535][/doublepost]
Ve bu havada mazot donmaz her halde karın altonsa böyle bir problem yoktu bence başka bir sıkıntı var
dpf fazla kurum bağlamışsa anca temizlenir..yuksek devirlerde kullanın,kısa mesafelerde dur kalk sizi rahatsız edecektir...bana göre bişiciniz yok arabanız maşallah..yakı filtresini ihmal etmeyin orjınal tavsiyemdir

dpf fazla kurum bağlamışsa anca temizlenir..yuksek devirlerde kullanın,kısa mesafelerde dur kalk sizi rahatsız edecektir...bana göre bişiciniz yok arabanız maşallah..yakı filtresini ihmal etmeyin orjınal tavsiyemdir
abi yapma böyle bir sıkıntı yoktu araçta marşa bastımı ısınınca kedi gibi oluyordu şimdi aracı çalıştırıyorum bekliyorum araç öhüm öhüm gibi öksürüyor sanki tekliyor gaza basınca gidiyor dahada öksürmğyor ilk çalıştırdıgımda yapıyor onu

Geri
Üst Alt