Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım 200 ü Geçmiyor???

Cihan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, 15000 küsür km. deki aracım 200 km/h geçmiyor. Normal olmadığını sanıyorum, sebibiyle ilgili bilgilisi olan varmı?

arabanın hıc b sıkıntısı olmadıgını var saycak olursak ve bu arabanın 200 u gecebıldıgını var sayıcak olursak ısın ıcıne olası cevre faktorlerı devreye gırıyor,yol egımı,denızden olan yukseklık,hava sartları bunların hepsı b etkendır.Benım gozumde ıse 170lık golf gt nın bıle 200 den snra gıdısının bayagı dustugunu bılyorum arkadasımın eskı arabasından 1.4 125bg kucuk turbolu b araba ıcın 200km nın ustune cıkmak mutlak olması gereken b durum degıl

ilk denemenmiydi bu
birde can ın dediği gibi oksijen olayı bile etken bu işlere

evet bitirerek geliyorum ama 5 te bitmiyor devir, 5-6 binde kalıyor. 6 ya çekiyorum oda 4-5 binde kalıyor.. Dün denedim tekrar 200 ü geçmedi, 15000 bakımıda girdi hiç bi sıkıntı yok, yazın yükselirmi bilmiyorum, filtre uygulamasımı yapsam diyorum..

motora hız sınırlaması koyuyorlardı sanırım öyle birşey olabilirmi?

yeni araçlarda limitör var..VW motorlarında olan tarzda(zaten VW motoru var)..mesela benim 1.6 tdi 200de kalıyor istersen yokuş aşağı git tık yok..1.4tsi da bunun 220 olduğunu hatırlıyorum

arabyı ilk 5000 km hep düşük devir kullandım, o yüzden sağırlaşmış olabilirmi ki?

Geri
Üst Alt