Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arabayı Çalıştırmadım..

Birazdan tanıdık bi usta var 2. bi araçla adamın yanına gıdıp alıp eve goturecem.. Bi aküye destek verelim.. Akü den dolayı ise direk akü'yü değiştireceğim.. Umarım aküdür beyler.. Yoksa harbi üzülürüm :) Nazar değdi vallahi yaa araca..

geçmiş olsun kardeşim akün bitmiş dert etme

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

benim araçta da iki hafta önce öyle oldu takviye yaptık hatta takviye yaptığımız arkadaş taksiciydi bana akünün suyunu kontrol et dedi baktım hepsi dibe inmiş saf suyla tamamladım arıza lambasıda söndü şimdilik bi sıkıntı kalmadı

adamlar aracı satarken dolu aküyü alıp boş aküyü takıyorlar lastikleri felan değiştirip veriyolar vs. böyle durumlar oluyor yani geçmiş olsun akü alırsın en fazla.

Geçmiş olsun kardeşim üzüldüm çok... Neler hissettiğini anlayabiliyorum... benzerini bende yaşadım... ailenle ilgili strese girme derim ne derlerse desinler bil ki senin iyiliğin içindir kafana takma... Takviye ile çalıştırma derim... Servisi ya da tanıdığın elektrikçi var sa yedek bir akü ile dene çalıştırmayı... Olmazsa kaskoya müracaat derim...

Geçmiş olsun. Çok canını sıkma, sonuçta hallolmayacak şey değil (akü ise).
Sonuçta 2. el araç alınırken insanların genelde düştüğü bir yanılgı vardır. Bilmem 101 noktalı eksperti, yok bilmem dört dörtlük ekspertiz. Bunların hepsi yüzeyseldir.
Sonuçta alınan araç en az ikinci el olacağı için o an arıza çıkarmaz, 1 gün sonra bakarsın sorun çıkarır.
Haliyle bahsettiğiniz sorun tamamen elektrik aksamı ile alakalı gibi duruyor. Bir şekilde halledilir. Yeterki daha büyük sorunlar olmasın.

Arkadaşlar hepiniz sağolun.. Aracın calısmamıs olmasının yanında su forumda 1 1.5 aydır sorundan başka konu açamamanın :D üzüntüsüde var üzerimde..

Neyse :) Aküyü şarj ettik çalıştı.. Direksiyon elektrikli olduğu için direksiyon lambası yandı ekranda TCS falanda yandı ilk basta sonra söndü.. Servisin önüne gittim ve kontagı kapattım.. Yine aynı sorunu yaptı.. Yine Şarj ettik ve kapattık yine aynısı yaptı.. Sonra bi akücüye gidip ölçüm yaptırdık.. Araç çalışırken Akünün değerleri normal dedi usta... O an basımdan kaynar sular döküldü.. Dedim Sedat ayvayı yedin.. Bittin sen.. Sonra kontagı kattırıp farları actırdı ve tekrar ölçtü akü bitmiş dedi.. O an sanki cocugum olmuş gibi sevindim :D oh be dedim.. :D 150 lira aküye verdim.. 10 lira benle ilgilenen diğer servisteki arkadasa sigara parası verdim.. 5 lirada aküye sarj vuran çıraga verdım :D 165 liraya bu sıkıntıdan kurtuldum..

Araba yıllardır bende olsa Akü derdim bende fakat aracı alalı 4 gün olunca insan ister istemez tırsıyor..
Bide bu egzoz cut out aküden elektrık aldıgı ıcın bu meret sey aküyü bitiriyor olabılır mı ? Basıma bela cıktı su egzoz :D

Neyse şükürler olsun..
Teşekkürler dostlar..

Çok geçmiş olsun buna şükür. aküden yer cut-out ama çokta etkileyeceğini zannetmiyorum.

Kardeşim çok geçmiş olsun.Sevindim sorunun çözüldüğüne.Bende her aldığım arabaya hep akü almışımdır...

Geri
Üst Alt