Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arabanı Aldığın İlk Gün...

:D ben cuma akşam 17.30 da teslim almıştım Erya dan..İmza işi olmasaydı iki gün daha yatacaktı :)

esenyurt doğuştan aracımı alırken cenk'inde resimde gönderdiği gibi bir siyah örtü diim artık kapalıydı arabanız bu diyerek servis danışmanı gösterirken heycan duymuşdum nie örtü var dediğimde de tozlanmaması için diyerek : P bende hayırlısı olsun altında ücret beklediler tabiki verirmiyim : P esenyurt doğuşdan cıkıp 100 metre ilerde istasyona girdiğimde pompacı hayırlı olsun kapak açılmıyo diye bi karşılıkla yanıma gelerek benden para beklemesine arkadaşımla gülüp geçmiştik 1 haftalık araba diyerek , avcılardan esenyurt istikametine gidiyip avcılardan e-5 bağlanıp ilk gün kaza bela başıma gelmemesin diyerek esenyurt trafiğine girerek dolmuşçuların gazabına uğrayarak 15dklık evime 1 saatte gidmiştim kazasız belasız ama bol kornalı : )

Sanırım ortak noktamız hiçbirimiz arabalarımıza sadece araba olarak bakmıyoruz duygusal bir bağ kurmuşuz...
Bu forumda en çok hoşuma gidende o zaten kimse aracına metal yığını olarak bakmıyor... kimisi isim koyuyor kimisi arabasıyla konuşuyor.
Eve çıkarken çoğumuz dönüp dönüp bakıyoruz. biyere park ederken defalarca tartıyoruz kimse sürtmesin zarar vermesin diye :)

Bu yüzden çok seviyorum buradaki arkadaşlığı...
Çok güzel anlatmışsın,tam olarak aklımdan geçenler bunlardı :)Teşekkürler :)

benimde ilk seatim imzamdaki ibiza sporttu cok memnun kalmistim aracimdan cok uzulerekte olsa sattim leon aldim ibiza cok ayri bir arac i:tşk:

Bu güne kadar ki Seat'ın kullanmadığım modeli kalmadı sanırım,Cupra ve son 1-1,5 yıl da çıkan modelleri dışında...İbiza bambaşka ama :)

en duygulandığım an anahtarları elime aldığım andı...sanırım 30-40 sn kadar aralıksız anahtarlara baktım ağlamaklı gözlerle.:)

daha sonra 2 köprüden anadolu yakasına geçerken arkama range rover yanımada mercedes a180 gelerek beni tahrik ettiler...dua etsinler daha ilk günümdü:D

bende aracımı ocak ayında aldım 18in de, plakaları yapıştırırken showrumda pek bı duygulanmıştım beyaz beyaz parlıyordu aracı alıp ewe giderken babamla biraz yarıştık 150 lik tiguan war bnm dizel 150 de kaldı daha ilk gun dıe basmak istemedim aracı ewe getirdim we 3 gun hıc sürmedim:) hatta arabanın sahibinin kim olduğuda belli değildi site güvenliği yana yana araba kimin die bakıyomuş ilk günler çok soğumştum aracımdan sanki hatalı bi araba werdiler gibi geldi ama 2-3 kez serviste ayarlarına baktırdım ip gibi oldu bu arada sıfır aracınızın lastik rot we kamber ayarlarına yinede baktırın derim birde dizel leonların hepsinde depodaki yakıtın sesi içeri geliyomuş hatta fabrikaya yazı yazanlar da warmış haber bekliyorum bende bi tek ona sinir oldum full depoda içeri guluk guluk ses alıyor:) çaresi müzik sesi:) dünde komşum öküzü kapıyı benim aracın üzerine bıraktı mal mal yüzüme bakıyor.bende o sırada diger aracımdan indigim için leonun sahibi kim bilmiyor kendisinde koruma bandı war kapısında bugün arabasınımı hawaya uçursam diye düsünmüyor degilim:) gerci bnm kapıda bişey yok:)

He bide sıfır aracınızın lastik basınçlarını kontrol edin aşırı fazla basıyorlar benimkiler 47ydi aldığımda :D

Kurban bayramından sonraki ilk pazartesi günü sabah mail geldi Kayadibi otomıotivden aracınız hazır gelip alabilirsiniz diye :) çok heyecanlanmıştım.İlk sorduğum plakası olmuştu TT olduğunu öğrenince çok sevindim.Alakasız bişey çıkmasın istiyıordum.İşyerinden arkadaşımla beraber gidip teslim aldık.O kadar heyecanlıydım ki ilk çalıştırırken aracı viteste debriyaja basmadan çalıştırıp hoplattım :D önce eve uğradım annemin duasını aldım..
ilk bir hafta beyaz kelebeğimle bol bol gezdik :eek:

valla benim ilk arabam fiat albea 1.2 idi. ama hakikaten anlatılamaz bir duygu. arabayı koşuyolu ortadoğu otomotivden almıştım. bende bir huy var araba aldığım yere arabayı teslim alana kadar 40 sefer gidip arabama bakarım. o zaman banka kredisini vakıfbaktan almıştık. bankada eli o kadar ağırki anlatamam size 15 gunde kredi zor çıkmıştı. arabayı ilk aldığım gun evin otoparkında arabayı nereye park edeceğimi şaşırmıştım. arabayı almadan önce anahtarlığını,nazarlıklarını hazır etmiştim. gider gitmez hemen anahtarlığını taktım. nazarlığınıda astım içeriye. içinede kuçuk bir yasin kitabı koymuştum nolur nolmaz diye.

2. arabam seat cordoba

arabayı 30 ağustos 2005 de erya otomotiven almıştık tabi yerım gundu ve hilal sadece vdfye kredi girişini yapmıştı. bu arada albeayı 2003un şubatında almıştım o gunden bu yana araba çarpışan otoya donmuştu. vurulmadık yani kırılmaya parçası kalmamıştı. araba harab vaziyetteydi. acemilik arabsı olmuştu. neyse cordobanın kredisi onaylandı fakat bu seferde bizim şirketle alakalı bir sorun yuzunde bir turlu peşinatı denkleştirmek nasib olmadı. en sonunda 1 ay sonunda 4500€ peşinatı denkleştirdik. arabayı teslim almaya gittim. allahım yarabbim sanki cordoba değil mercedes gl 350 teslim almaya gidiyorum. arabayı şevki abi anlatttı etti. arabayı teslim aldım çıktım. eve geldim sitede babamın arabasının arkasına park ettim. arabyı teslim aldığımda cuma akşamıydı. cumartesi gunu evin pazarını yaptıktan sonra ofise gittim. evrak alıp bayrampaşada eskiden gıda ihtisas gumruğu diye bi yer vardı. oraya gittim. şöför elinde pompa beni bekliyor. arabamın ilk deposunu tırdan doldurtmuştu babam. neyse ordan çıktım 2. köpru yolu uzerinden ambarlı liman tesislerine gitmek için avcılar bahçeşehir gişelerinden ayrıldım gişelere yaklaşıyorum. araba yeni ilk defa dizel araba kullanıyorum tabi özellikleriniz bilmiyorum. soldan bir tane 23 plakalı şahin geldi onume girmeye çalışıyor. tabi genciz altımızda da gıcır gıcır seat cordoba. gaza bi asıldım arayı kapattım ama biraz fazla kapattım ki herhalde öndeki honda civic sedana arkadan yapıştırdım. o da gidip önundeki opel corsaya yapıştırmış. bu arada bu dediğim olay arabayı alalı daha sadece 24 saat olmuş. neyse polis falan çağırdık ama benim cordobanın önu haşat oldu. polis geldi benim evrakları ve diğer evrakları aldı gitti adam özellikle sen benimle gel dedi. dedim eywah , polisin dediği aynen aktarıorum. oğlum manyakmısın sen bu arabayı dun ne kaçta aldında bugun kazayı yaptn diye. 24. saat kazamı yaptıktan sonra eve giderken limanda arabanın önunu toparladık kardeşimle. ızgarayı taktık yerine çızıkleri pasta ile sildik, kaput katlanmıştı elimizle kanırtarak yamultarak duzelttik onuda öyle atlattık gitti.

3. arabam altea 1.6 stylance.

duygularımı buraya yazmak için uraşırsam beni forumdan kovalarlar. yanlızca şunu söylicem rentel oğuz abi arabayı akşam teslim edecekler dedi ben sabah 11 de renteldeydim. başlarında durdum. krom bagaj çıtası ile krom tampon çıtasını yapıştırdık beraber. plakaları geldi ilker ticaretten( geri zekalıya ihtiyacınız var ise ilker ticareti ziyaret edin derim)
plakalarıda yapıştırdık arabayı akşam saat 6 buçukta teslim aldım.

4. arabam gene cordoba 1.4 tdı 80 ps

bundan fazla heyecanlanmadım. alteayı ağlaya ağlaya sattıktan sonra mecburen ekonomik araba olsun diye gene bundan aldım ama lanet olsun aarabanın motoru fabrika uretiminde hatalı gelmiş. 22.000km kullandım ama tam 4 defa motor yapıldı arabaya

5. arabam leon 1.9 tdı.

hayatımda bukadar guzeel duygular yaşamadım. erenköy gumruğunde işlerimi bitirdim hemen rentele bastım gittim. arabamdan eşyalarımı aktardım. arabyayı aldım pendik roro limanına geldim. şöförlerimin hepsi hayırlı olsun serhan maşallaah dilekleriyle limanda işlerimi bitirdim. dururmuyum hemen gittim kız arkadaşımı aldım ordan da caddeye indik allahım yarabbim ben hayatımda böle sapık bir alet kullanmamıştım. olmaz böle bir guç performans. şaka gibi honda civic stock,206,207,307 falan filaan vız glip tırıs gidiyor. hayır dolaşırken dedimki yok artık bu araba ile gazlamıcam artık dedim ama ne mumkun araba teşvik ediyor resmen biri durtuyor hadi gazlayalım diye. 02.02.2008 de başlayan maceramız 22.06.2010 da sona erdi. tam 78000km yol yaptım ve tarif edilemez manyaklıklarda bana hiç bir sorun çıkarmadı. sadece 75000kmde turbo borusunu değiştirdim.

5. arabam altea xl 1.6 tdı style.

aracımı önder abiden teslim aldım ve anlatılamaz yaşanır denilcek bir konforla şile kurtköy arayoldan evime gittim. bagaja köpek filesini taktım arka bagaj uzeri örtusunu söktum guzelce muşambasını yaptıktan sonra köpeğimide alıp ofise geldik. sabah saat 9.30 da teslim aldım arabamı öğlen saat 2 civarında 4 levente giderken yağmura yakalandım ve araba leş gibi oldu dolayısyla bende uyuz oldum.

Geri
Üst Alt