Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arabanın motorunaki leke

Seatİbiza

Kayıtlı Üye
Abilerim öncelikle iyi günler;
Bugün babamla arabayı yıkarken uzun zamandır acmadıgımız arabanın kaputunu bugün açtık motorun üzerinde bi leke vardı anlamadık sorun var mıdır diye size soralım dedik
1.4 yazan yere biraz bastırınca yine bi sıvı geliyor sizce nedir şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG-20120701-00949.jpg
    IMG-20120701-00949.jpg
    90.1 KB · Görüntüleme: 39
Oo bildigin yag kaciriyo. Bnce hemen bi servise gidin. Yada bazen terlemede yapabiliomus ama bu kadar fazla olacagini sanmam

arac yenı bı arac umarım garantısı devam edıyordur.Garantı kapsamına gırıyormu bılmıyorum ama normal şartlarda garantıye gırmesı gerekır dıye dusunuyorum.Ayrıca terleme olsa sadece motorun belırlı bı kısmında olur hava fıltresının uzerı bıle yag olmus plastık kısma bastırınca yag gelmesı garıp bı durum cunkı 1.4 yazan plastık kısmın altında tahmınımce hortum vs yok o plastık kısmın koselerınde tırnaklar var onu cıkartıp altında ne var gormek gerekır yakından en mantıklısı daha buyuk bı arıza gosterıp te kullanıcı hatasına dusmeden servıse gıtmende fayda var fakat soyle bı durumda var dedemde 2004 polo var yag degısımınde dahı arac ekranda uyarı verıyor yag kacırsaydı yag eksıltırdı bunca zaman arac hata verırdı dıye dusunuyorum 2004 wv de varsa bunda da olması gerekır karısık bı durum hortumlarda bı kusur olabılır

30 Haziran 2012 de garantisi bitti dün gördük bizde o lekeyi aracın iç kaputuna falanda hep yag sıçramış bugün servise götüreceğiz :)

arabayı babamla AVEK SERVİS'e götürdük adamın dediği şey;
-abi bu arabaya fare veya kedi girmiştir ondan olmuştur
+e bu yağ lekesi
-baktıralım abi o zaaman
ARABA SERVİSE ALINDIKTAN SONRA
-abi bi şey bulamadık sorun yok hayvan girmiştir pisletmiştir sen 3 gün sonra tekrar getir abi eğer kir fazlalaşmışsa sorun vardır[arabanın motorunu falanda yıkamamışlar]
+peki o zaman olursa getiririz.

Avek'in hiçbirşeye taktığı yok aracı alana kadar güleryüz sonrasında laylaylom

Bence dışarıda bi seat yada VW ciye götürün, biz burdan anlayabiliyoruz yağ lekesi olduğunu onlar hala daha fare pisliğimi diyor pes doğrusu.. bence siz böyle demelerine bakmayın sorun eğer yağ su ve hidrolik kaçağı olduğunda ciddiye almamak sıkıntı doğurabilir daha sonra..

benim araba da da oluyor çok az bir miktar ama bence o motor yağı değil antifirize benziyor ''arabayı sıcakta çok sıkıştırınca olabiliyor'' demişti birisi ama kim di nereden duydum hatırlamıyorum servis de olabilir benim araba da çok az bir antifiriz eksiltmesi oluyor 15 bin km de yaklaşık 200 - 300 ml falan oldu net bir rakam veremiyorum çünkü antifirizi bagaja koymuştum kapaktan kaçırmış dökülmüş bagaja

biz arabayı hiç kullanmıyoruzki 2yıl oldu 10.000km de ve adamlar gelmiş diyo ki fare pisliği yada kedi pisliği saçmalık..

Eğer götürebilirseniz Erya otomotiv'e götürün.Orda Cemal Usta Var.Sorunuzu kesin çözüceklerdir.

Geri
Üst Alt