Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arabanın altı, Lastik basıncı

WebKings

Kayıtlı Üye
Aracımı 2. el olarak aldım en çok karşılaştığım sıkıntılardan birisi arabanın altının vurması. Dün hastahane otoparkında aracım dururken karter muhafazasının çok yere yakın olduğunu fark ettim. Normalde yandan bakınca araç yüksek gözüküyor ama arkaya 2 3 kişi geçti mi en ufak tümsekte altı sürtüyor bu muhafaza daha yukarıda olması gerekmiyor mu? Çünkü dikkat ettim aracın yaklaşık 5 m karşısından dikkatli bakınca tam 2 kapının ortasından belli oluyor

Aracımın lastik basınçlarını merak ediyorum. Benzinciden baktım arkalarda 40 basınç hava var bana fazla geldi 35 e düşürdüm Çünkü araç aşırı zıplıyor Aracın üstünde 16" enea jant var

o gördüğünüz motor koruma plastiği..bütün 1.6 dizel araçlarda yere yakın..sürtsede birşey olmaz..asıl karter tamponun alt çizgisinin hizasında..40 çok yüksek bir değer ben leona ön arka 33 basıyorum..alteada biraz daha fazla olabilir diye düşünüyorum..altını vurmayaym diye lastiğinizi fazla şişirirseniz hem lastiğinizin ortası çabuk biter hemde yola basan kısmı az olduğu için güvenliğiniz tehlikeye girer..çapraz geçiş yapın derim..

Lastik havaları şoför kapısı içinde yazıyor diye hatırlıyorum.Ben 35 basıyorum, 205-55-16 ebattaki lastiklerime.Bazı benzincilerde lastik ebatlarına göre basınç değerleri yazmaktadır.

Lastik havaları için benzin kapağının içine baksanız daha kesin bir bilgi olmaz mı?

Murat kardeşime katılıyorum:) dediği gibi depo kapağında basınç değerleri var en sağlıklısı o değerlere göre ayarlamaktır...

depoya bakıcağım da çapraz geçerken de nadiren sürtüyor. genel sitede leon için alarm yok denmiş altea xl de alarm ile ilgili birşey yazmıyor alarm var mı acaba bunlarda bileniniz var mı ) :)

aksilikler sürüyor az önce zorunlu bir durumdan aracı biraz öne aldım aracı kitlediğimde dörtlü lambaları yanmadı açma düğmesine bastım yandı tekrar kitledim ama 4 lü lambalar yanmadı elektrik anlamında 2. arıza bu

aksilikler sürüyor az önce zorunlu bir durumdan aracı biraz öne aldım aracı kitlediğimde dörtlü lambaları yanmadı açma düğmesine bastım yandı tekrar kitledim ama 4 lü lambalar yanmadı elektrik anlamında 2. arıza bu

eğer kilitlediğinizde 4lüler yanmıyorsa bir kapı tam kapanmamış demektir..arıza değil

evet bu gece farkettim bagaj açık kalmış alarm olmaması ne kadar kötü

Geri
Üst Alt