Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arabam stop etmiyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kamilaltun

Kayıtlı Üye
2005 model avensisim var.. araç lpgli. 2 gün önce benzinden gaza geçmiyordu.. gittim yaptırdım. ''R'' (adı şuan aklıma gelmiyor) harfiyle başlayan küçük bir parça değişti sigortaya benzeyen. arabam şuan stop etmiyor anahtarı çıkartıorum stop etmiyor!! o parça değişmeden önce böyle bi sorun yoktu onunla alakalı olabilir mi? nedir acaba sorun?

bahsettiğiniz parça röle sanırsam ama onunla bir ilgisi olacağını sanmıyorum

Sadece tahmin yürütüyorum: Röle arızası olabilir. Eğer rölenin bobinine voltaj geldikten ve kontağı bıraktıktan sonra tırnaklar bırakmaz ise(birbirlerine yapışır ise), sanki hep kontak açık gibi olur ve araç stop etmeyebilir.

Peki aracı nasıl stop ediyorsunuz?

Aracınızda bulunan akünün kutup başını sökebilirseniz o zaman araç istop eder yada hiç istop etmeden servis veya sanayiye gitmen en faydalısı olur bence

ya bu röle lpg yle alakalı bi parça o değişti.. arabayı atıorum maalsef 3 e stop ettiriotorum stop ettikten sonrada lpg nin ışığı yanmaya devam ediyor. sönmesi lazım.. :(

Bir an önce servise ya da en son nereye götürdüyseniz oraya götürün bence.

o zaman büyük ihtimal röle ile alakalı bir durum röle bozuk yada takılı kalmıştır.

kasapların elıne arba averıp taktırmamak lazım su kıtlerı

Sadece tahmin yürütüyorum: Röle arızası olabilir. Eğer rölenin bobinine voltaj geldikten ve kontağı bıraktıktan sonra tırnaklar bırakmaz ise(birbirlerine yapışır ise), sanki hep kontak açık gibi olur ve araç stop etmeyebilir.

Peki aracı nasıl stop ediyorsunuz?

vitese takar aracı gaza basmadan ayağını çeker debriyajdan stop eder :)

benimde başıma gelmişti çok eskilerde , araç çalışmıyoduda stopda etmiyodu kontak anahtarını değiştirmiştim düzelmişti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt