Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arabam çalışmıyor !!!!!

Benim anlamadığım nokta;
Eski bir araç değil 2009 model.. aküsü en kötü 2008 üretimidir.. yani akünün ömrünün bittiğini zannetmiyorum.
Şimdi ben kendi aracımdan örneklendiricem... 2010 ibiza sc
araç çalışmadığında parklar açık ve teyp açık 3 saat oturdun içerisinde diyelim.. ( denize karşı herhangi bir meşrubatla :eek:key: ) eğer ki akü zayıflarsa otomatik olarak parkları ve teypi, bir uyarı sesiyle beraber herşeyi kapatıyor. aracın kliması dahil.. Başıma geldiği için söylüyorum.. şaşırdım "ne oluyor yahu":D dedim... Jeton düştü bastım marşı çok rahat çalıştı.. Demek istediğim otomatik olarak teyp vs açık kalsa kapatması lazım.. kaldıki iç aydınlatma klima teyp vs kapılar kumandayla kitlenincede kapatıyor. ilginç
Tabi 2. seçenek olarak lpg ACU sünde sorun olabilir, mutlak baktırmak lazım..
Geçmiş olsun ^^
Çok saolun, evet dediğiniz gibi bisey açık kalmış olsada otomatik kapatıyor bu araçlar ama büyük ihtimalle akunun dandikliginden böyle oldu dediğim gibi üzerindeki aku benim değil neyse zaten kayadibinden Turgay beyle görüştüm bu sabah takviye yaparak çalıştırın hiçbir sıkıntı çıkmaz dedi yarın da zaten servise gidicem bı kontrol ettircem sorun nerdeymiş cevaplarınız için çok teşekkür ederim iyiki varsınız

2008 Leonumda olmuştu akü bi anda çok zayıflamıştı gidip hemen Varta aldım taktım normalde leonun o modellerde çok dandik bi akü var 2 sene dayansa ne ala modeli ismini hatırlayamadım ancak dandik bi akü olduğu kesin bazılarında varta çıkıyo bazılarında çok dandik tudor un sanırım yan markası olan bi marka çıkıyo...

Arabayı takviye ile çalıştırdık yarım saat kadar önce hala çalışıyor ne kadar daha beklim dolması için beni yarın servise atsın yeter :) bide sanırım hersey sifirlanmis alarm araba çalıştıktan sonra bı 10 dakika falan susmadı bide araba uzaktan kumandayı tanımıyor benim yapabilcem bisey varmı yoksa zaten serviste halletcekler hiç dokunmimmi

Arabayı takviye ile çalıştırdık yarım saat kadar önce hala çalışıyor ne kadar daha beklim dolması için beni yarın servise atsın yeter :) bide sanırım hersey sifirlanmis alarm araba çalıştıktan sonra bı 10 dakika falan susmadı bide araba uzaktan kumandayı tanımıyor benim yapabilcem bisey varmı yoksa zaten serviste halletcekler hiç dokunmimmi

sizin halledebileceğiniz bişey yok servise yada akü satan biryere götürmeniz daha mantıklı...

dediğim gibi aracın üstündeki akünün varta olduğunundan eminim ama şu an üzerinde tudor marka akü var büyük ihtimalle lpg ci arkadaşlar change ettiler bizim aküyü napsam ben bunları bilmiyom şimdi

eğer bundan eminsen hiç bozuntuya vermeden git ya benim burda aküm karışmış araçta varta akü vardı siz tudor takmışınız de... yani direk mevzuya gir ama kızmadan bocalamadan... sanki onlar yanlışlıkla takmış havası ver... :) belki yerler... eğer varta ise bitmesi çok çok düşük ihtimal... bende atiker lpg var bazen kendi kendine lpg düğmesindeki ışıklar bile açık kalıyor...ona rağmen bitmedi 2 yıl götürdü.

Ya benim aku yine aynı şeyi yaptı ama bu sefer göstergeler falan yaniyo kontagi cevirince bu sefer de mars basmıyor anahtarı çeviriyorsun tıkır tıkır ses geliyo ama çalışmıyor sanırım benim aku yine zayıflamış gecen sefer serviste olcturdugumde çok iyi degerler çıkmıştı değişmesine gerek yok aku çok iyi demislerdi ben bu isten hicbisey anlamadım soğuklardan mı yoksa başka biseymi var çözemedim valla servise götürsek nerden kaçırdığını bulamazlarmi acaba yaw

Ilkel bir yöntem ama yokuş varsa vurdurmayı denediniz mi ?

Geri
Üst Alt