Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arabam çalışmıyor !!!!!

ben aracın orjinal aküsünü geçen ay değiştirdim desem? araç 2004 model :D çok yavaş çeviriyordu bitti biticek diyordum geçen gün bi yerde bıraktı beni direk takviye yaptım akü almaya gittim ama bi akünün (varta marka) 7-8 yıl gittiğinide ilk defa görüyorum :) bi arkadaş vurdur demiş... sakın ha bu araçlar vurdurulmaz... takviye yaparken dikkatli yap kabloları sağa sola değdirme bi sorun çıkmaz... birde akünü git şarj ettir diyen olmuş aracın şifresini bilmiyorsan :) çekiciyle servise kadar gidersin :) aküyü değiştirirken ilk önce başka bir aküyle desteklemen gerekiyor eğer tamamen enerjiyi kesersen araç ilk enerjide şifre isteyecektir... geçmiş olsun...

Allah başka sorun vermesin en kötüsü alırsın bi akü biter. dediğin gibi lgp sisteminden olmusutr belki ya da teyp olarak ne kullanıyosun? rcd510 un akü bitirdigini duymustum bazı modellerde..

@Anarchist dostum verdiğin değerli bilgiler için çok saol walla ben direk aküyü sökmeyi düşünüyodum iyiki yapmamışım :) en iyisi takviye şimdilik
@akınbyrk teyp olarak rns 510 var ama akü bitirme olayını makyajsız kasalarda yapıyomuş benimki makyajlı kasa,bide dediğim gibi aracın üstündeki akünün varta olduğunundan eminim ama şu an üzerinde tudor marka akü var büyük ihtimalle lpg ci arkadaşlar change ettiler bizim aküyü napsam ben bunları bilmiyom şimdi

Kasko: çoğu firmada, lastik patlamaaı, benzin bitmesi, akü bitmesi vs. durumda, 1000TL ye kadar büyükşehirlerde, istediğiniz ilçeye çeker, hatta bazı trafik sigortaların da bile bu kapsam vardır.

Benim anlamadığım nokta;
Eski bir araç değil 2009 model.. aküsü en kötü 2008 üretimidir.. yani akünün ömrünün bittiğini zannetmiyorum.
Şimdi ben kendi aracımdan örneklendiricem... 2010 ibiza sc
araç çalışmadığında parklar açık ve teyp açık 3 saat oturdun içerisinde diyelim.. ( denize karşı herhangi bir meşrubatla :eek:key: ) eğer ki akü zayıflarsa otomatik olarak parkları ve teypi, bir uyarı sesiyle beraber herşeyi kapatıyor. aracın kliması dahil.. Başıma geldiği için söylüyorum.. şaşırdım "ne oluyor yahu":D dedim... Jeton düştü bastım marşı çok rahat çalıştı.. Demek istediğim otomatik olarak teyp vs açık kalsa kapatması lazım.. kaldıki iç aydınlatma klima teyp vs kapılar kumandayla kitlenincede kapatıyor. ilginç
Tabi 2. seçenek olarak lpg ACU sünde sorun olabilir, mutlak baktırmak lazım..
Geçmiş olsun ^^

üakülerin kalitesinde ciddi düşme var, artık 3-4 yıl nerede ise max. ömür gibi oldu, bir gözde sıkça sorun çıkabliyor.

Geri
Üst Alt