Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arabamın cantı çizdim balans kaydı ne yapmam lazım değerli deneyimli seatcılar ?

Luanrart

Kayıtlı Üye
dün ibizayla keskin bir viraja girdim biraz hızlı girdim yolda da taşlar vardı sürterek döndüm ön sol tekerlik kısmın jantın lastikle bitişik olan yerleri çizildi ön sol çamurluk altı soyuldu biraz, bide balans bozuldu sanırım çünkü direksiyonu düz tuttuğum zaman sola kayıyo araba çok ta az olsa valla çok canım sıkıldı jantı gösterdiğim arkadaşlarım önemli çizilmemiş bişi olmaz dediler ama arabanın sahibi biliyor ya orda olduğunu can sıkıyor işte çevremdeki bazıları servise götürme acayip para bayılırsın tüm jantları değiştirirler dediler bazıları götür dediler. başka kişilerde sigortadan yaptır dediler ama sanırım kasko fiyatı artıyor seneye için bazıları ustaya götür dediler taş çatlasa 100 milyona yapılır dediler ama benim tanıdık ustam yok araba daha 4 bin km de kayadibi nden aldım göztepede oturuyorum sizce ne yapmayalım değerli bilgili büyüklerim ? :(

kaporta boyacıya çelik macun çektirip, simli sprey boya ile boyatın masrafı 20 lirayı geçmez sanırım...

güzel bir boyacı ustası ve iyi bir rotbalanscı halledecektir. canını sıktığına değimez bence

sizin balans değil rot ayarı bozulmuş..bostancı sanayii de özsaygılı rot balans vardır..bu konuda tüm sorunlarınızı halledicektir

sizin balans değil rot ayarı bozulmuş..bostancı sanayii de özsaygılı rot balans vardır..bu konuda tüm sorunlarınızı halledicektir

Aynen
Balansın Bozulmasının, Arabanın Yol çizgisinden sapmasına bir etkisi olmaz o Rot Ayarı Bozulduğundandır, Ve rot Ayarını bozacak kadar şiddetli vurma olduysa bence kesinlikle gidin bi rot balansçıya..
Boya konusunda ise eğer çizikler çok derin değilse Rötüş Yaptırın sakın local boya yoluna gitmeyin avuç içi kadar boyanacak yerler usta elinde 30 - 40 cm lik boya ile gideriliyor gerek yok ..
Ayrıca Geçmiş olsun..

Dostum aldığın tek hasar jantın çizilmesi olsun boşver o basit iş.
Böyle direkt lastik çarpmalarında rot kolları ve direksiyon kutusuna da zarar gelebilir. Rot balansa gittiğinde olay ortaya çıkar.

belki kaskonun mini onarımı halledebilir

Geri
Üst Alt