Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arabamı nasıl yıkayayım ?

PATRON

Administrator
Arkadaşlar biz arabalarımızı iş yerinde yıkatıyoruz, kendi ceşmemize hortum takarak :D yıkarken once hortumla su tutuyoruz sonrada direk süngürle saf su ile yıkıyoruz.. Hiçbi şampuan vs sürmüyoruz..

Şimdi demek istediğim arabaları yıkarken ne tarz bi şampuan kullanalım ve neyle yıkayıp silelim hep aklımdaydı bu soru bugüne nasip oldu ? ayrıca satın alabilecegim arabanın dışını silmek için güzel bir ozel bezler varmı ?

suya kadar herey cok guzel ama en kotusude camurlu kalıp kotu bezle sılınmesı sonucu cızıkmesıdır aracın ... aracı su ıle ustundekı kırı attıktan sonra Cılalı sampuan ıle yumusak sunger veya eldıven sunger ıle yıkamak gerek camurunu almak gerek ardından bol su ıle durulayıp bır kez daha yapmakta fayda var .... tekrar durulayıp sılmek ıcın bazı markaların sılmek ıcın ozel bezlerı vardır ama ana maddesı ya guderı veya mıkrofıber bez mıkrofıber bezle sılındıkten sonra araba kendıne gelır ....

abi şampuandan vs. önce hortumdan su tutmak değil de basınçlı su lazım sana.. :)

Arabayı yıkarken once ıkı kova kullanmalısınız 1. kova durulama kovası 2. kova sampuan bulunan . mıkrofıber eldıvenle yıkanan arac herzaman az cızılır .. 2 kova olmasının sebebı araca surulen eldıvenın aldıgı tas toz gıbı pıslıklerın temızlenıp araca tekrar surulmemesı ıcındır .. fırca sunger en cok cızen yıkama ekıpmanıdır onun yerıne mıkrofıber eldıven temın edıp yıkayın .. kurulamak sılmek ıcınde bauhausta veya benzerı yapı marketlerde satılan mıkrofıber bezler kullanın kesınlıkle cızmez ve yıkanabılır .. Meguiars ın sampuanlarını tavsıye ederım daha profesyonel calısmak ıstersenız fırcasız sungersız cılalı %100 dogal yıkama sampuanları var bıdonla satılıyor ben çbs fırmasınınkını aldım cok memnuum bıde sakın ha kurulamadan aracı kullanmayın su tutsanız bıle sadece kurulayın

ya basınçlı su aklımızda alalım diyoruz aslında, ama suanlık hortumla su tutuyoruz, babamın aracıda siyah renk bilhassa onda kılcar çizikler çok oluşuyor..

Sizin onerebileceginiz bez ve şampuanların isim ve satın alacağım yerleri gosterecek link varsa verebilirmisiniz

abi şampuandan vs. önce hortumdan su tutmak değil de basınçlı su lazım sana.. :)

basınclı su falan fark etmez ya hortumlada olur ama arac yıkamak ıcın kalıtelı bı sampuan sart hem vernıgı ve cılayı korur kesınlıkle prıl benzerı kullanmayalım cılayı soker atar

sonax'ın şampuanı var turuncu renkte ben onu kullanıyorum çok pahalı bişey değil gayet güzel parlatıyo..silme işlemini ise mikrofiber bez ile yapıyorum,iz filan kalmıyor...

ya basınçlı su aklımızda alalım diyoruz aslında, ama suanlık hortumla su tutuyoruz, babamın aracıda siyah renk bilhassa onda kılcar çizikler çok oluşuyor..

Sizin onerebileceginiz bez ve şampuanların isim ve satın alacağım yerleri gosterecek link varsa verebilirmisiniz

meguiars nxt sampuan .. mıkrofıber bezler .. bauhausta mıkrofıberlerı bulursunuz

hortumla da araba güzel yıkanır demek..
peki öyle olsun ne diyim.. ;)

Geri
Üst Alt