Hoş Geldiniz Sn. Ziyaretçimiz

Sitemizde ki tüm özelliklere erişmek için aramıza katılabilirsiniz. Kayıt olup giriş yaptıktan sonra konu açabilir, konulara cevap yazabilir ve diğer üyelerimizle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz sticker gönderiminden de faydalanabilirsiniz.

Arabalarda paslanma ve çürümeyi önlemenin püf noktaları

fatihyksel

SCW ÜYESİ
Katılım
20 Şub 2012
Mesajlar
1,487
Beğeniler
537
Puanları
113
Yaş
26
Web sitesi
www.facebook.com
#1


Hava yoluyla gelen zararlı kimyasallar,çamur,toz gibi unsurlar araçta pas oluşumunun en büyük sebepleridir.

Otomobil gerçekte boyayla az da olsa korunsa da boyayla korunmayan metaller paslanma riskini güçlendirir.Bagaj,kaput,kapı içleri gibi yerlerde görülen paslanma özellikle nem ve tozdan kaynaklanır.

Otomobil firmaları genellikle çevresel etkilerle oluşan paslanmaları garanti kapsamına almazlar.Aracın paslanmasına karşı yapılabilecek en iyi müdahale araç yeniyken araca uygulanabilecek Pas Önleme Sistemleridir.Aracın taban sac yalıtımı kontrol altında tutulmalıdır,yalıtım kabarıksa paslanmanın başladığına işarettir.

Paslanma olmaması için aracın su tahliye kanallarının açık olması gerekmektedir.Aracın altı belirli aralıklarla yıkatılmalıdır Aracın altı belirli aralıklarla yıkatılmalıdır.

Araç yıkatıldıktan sonra çamurluklar,kapı altları,bagaj çevresi,motor,marşpiye profilleri,kapı direkleri iyice temizlenip,kurulanmalıdır. Kaportada paslanma yapabilecek küçük vuruş ve çizikler için pasta cila yerine rötuşlamak gerekir. Aracı fırça yerine süngerle yıkarsanız oluşacabilecek küçük çizikler engellenebilir.