Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arabada olması gerekenler nelerdir ?

lathander

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba,

bu işlerin acemisiyim. geçenlerde arkadaş muayeneye girecekti. benden yangın tüpü istedi, ve ben o an yangın tüpü olmadığını fark ettim. seat'in bir çantası var bagajta, içinde yelek, üçgen reflektör, ilkyardım malzemeleri, dinamolu led fener vs.. var.

sizce neler almalıyım ? marketten 1 koli yarım litre su alsam, bagajın içinde bu sular sıcaktan kötü olur mu ? araba normalde hep kapalı garaja koyuyorum ? bilemedim.

teşekkürler

Arac içi kompresör ve fener yangın tüpü ilkyardım seti nir lt motor yagı ne olur ne olmaz ummadık yerde yag ısıgı yanar diyerekten yedekte tutuyorum

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Herkesin ki farklı olabilir. Bende neler var dersek; su, yedek ampül, yıkama ve cila ile ilgili tüm malzemeler, hava kompresörü, 12v arac ici süpürge valla çok şey varmış yahu...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam 12 V araç içi süpürge ne marka ve işe yarıyor mu gerçekten ?
Kısacası önerir misin ?
[doublepost=1491289823,1491289731][/doublepost]

Bu arada bende geçen a101 den aldım bagajda balta var :D Yanlış anlaşılmasın dağa bayıra gitmeyi pek seviyorum işe yarar diye... Hatta ufak bir kürek bile almayı düşünüyorum.
Kompresör de var lastik kiti de var. Yangın söndürme de var... İlk yardım seti zaten var.

sigorta, ampül, allen anahtar, tornavida, sağlam sorunsuz stepne, kriko, levye, bijon anahtarı, reflektör, yangın söndürme tüpü, su, yedek benzin/mazot, çekme halatı, ilkyardım malzemeleri,ışıldak ve durumunuz müsaitse akü şarj cihazı.. bu liste çok sağlamcı oldu

Hocam 12 V araç içi süpürge ne marka ve işe yarıyor mu gerçekten ?
Kısacası önerir misin ?
[doublepost=1491289823,1491289731][/doublepost]

Bu arada bende geçen a101 den aldım bagajda balta var :D Yanlış anlaşılmasın dağa bayıra gitmeyi pek seviyorum işe yarar diye... Hatta ufak bir kürek bile almayı düşünüyorum.
Kompresör de var lastik kiti de var. Yangın söndürme de var... İlk yardım seti zaten var.
İyiymiş hocam, bir de ceset torbası al takım tam olsun. çevirmede falan arada dağa çıkıyorum, balta kürek lazım oluyor, kaza durumunda falan ölüm olursa rahmetli ortada kalmasın diyede bunu aldık, yalnış anlamayın dersin... :D:D

Benim aracın bagajında yangın tüpü, ilk yardım çantası, mangal, kömür, birkaç adet şiş ve ızgara, baharatlar ve zeytinyağı var

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Uzun yola cıkıyorsam yanımda suyum cikolotam redbul olmazsa olmasımdır
Arabada bagajda olmazsa olmasım katlanabılır sandelyeler candır :D

cevaplar için teşekkürler.

yangın tüpünü aldım internetten 2 kiloluk geldi.
şimdi sandalye alacağım.

yalnız bu malzemeleri de sabitlemek gerekiyor. bunun içinde çırtçırtlı esneyen şeritlerden alacağım.

Geri
Üst Alt