Araba Kullanırken SMS Yazmayın | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Araba Kullanırken SMS Yazmayın

Konu, 'Görüş, İstek Ve Öneriler' kısmında GRKMSRGL tarafından paylaşıldı.

 1. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.241
  306
  83
  Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir araştırma, trafik kazalarının büyük çoğunluğunun, sürüş esnasında mesajlaşma olduğunu gösteriyor.

  Araba sürerken cep telefonunuz ya da başka bir cihaz üzerinden mesajlaşıyor musunuz? Bu esnada hiç kaza tehlikesi atlattınız mı? Eğer şimdiye kadar böyle bir şey başınıza gelmediyse bu, hiç gelmeyeceği anlamına gelmez. Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir araştırma, trafik kazalarının büyük çoğunluğunun sürüş esnasında cep telefonu üzerinden mesajlaşmanın yol açtığını gösteriyor. Özellikle bu konuyla ilgili çeşitli eyaletlerde yasalar olmasına karşın, 18-25 yaş arası gençler, bu yasalara uymuyor.

  Araştırmaya göre, sürüş esnasında sürücüler genellikle tek elle measj yazmaya çalışıyor. Böylece diğer elleriyle yol hakimiyetini kaybetmeyecekler. Fakat tek elle mesaj yazmak zor olduğundan, beyin otomatik olarak mesaj yazmaya yoğunlaşıyor. Dikkatini mesaj yazmaya veren sürücü de, yola ve akan trafiğe olan dikkatini kaybediyor. Bu da, kaza ile sonuçlanabiliyor. Son zamanlarda Amerika'da bu tür kazaların artması, yasaların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini gündeme taşıdı.
   
 2. GÖKHAN33

  GÖKHAN33 SCW Üyesi

  1.948
  26
  48
  Önceden çok yapıyodum o işi bacanak ama artık yapacagımız kımse yok;)
  ole kazada atlatmadık çok şükür allah kımsenın basına vermesın...
   
 3. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.241
  306
  83
  bende cok yazıyorum halada devam ediyorum ama herzaman dediğim gibi gittiğim yoldan gitme dediğimi tut derim :) nolur nolmaz kaza dediğin dklarca sürmüyor 1 sn bile yetiyor
   
 4. GÖKHAN33

  GÖKHAN33 SCW Üyesi

  1.948
  26
  48
  Ne demiştin bacanak:D
   
 5. LeonRider

  LeonRider SCW Üyesi

  1.950
  746
  113
  Bu sadece mesaj için değil aracın içinde uğraşılan herşey için geçerli tabiki ama özellikle telefonunuz dokunmatikse bu daha da zor bi hal alıyo ben araç kullanan sürücülerin dokunmatik telefon kullanmalarını da çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum...
   
 6. karapale

  karapale SCW Üyesi

  1.185
  80
  48
  bilinçli tüketici gene iş başında :D
   
 7. LeonRider

  LeonRider SCW Üyesi

  1.950
  746
  113
  Beni sen tükettin kardeşim :D
   
 8. Pascal

  Pascal SCW Üyesi

  2.570
  19
  38
  iphone ile vedalaşma sebeplerimden biri de bu işte
   
 9. ZGR

  ZGR SCW Üyesi

  14.936
  524
  113
  sadece sms degıl
  baska bıseyle ılgılenmemekte cok onemlı
   
 10. apache

  apache SCW Üyesi

  296
  0
  16
  walla adapazarı tayfası bilir günde en az 200 mesaj yazdığımdan dolayı artık telefona bakmam gerekmiyo , müdürle toplantı esnasında , araba kullanırken , sabahın köründe uyurken gelen bi mesaja gözlerimi açmadan weya bakmadan cewap werebiliyorum =)
   

Sayfayı Paylaş